Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhagyma

    őstag

    válasz szacsee #3834 üzenetére

    Az Ötzi megvétele előtt találtam valahol a neten egy chipset hűtő tesztet. Nagyjából minden dupla hőcsöves ugyanazt hozta venti nélkül. Az Ötzi-ben a "tiszta réz" felépítést díjaztam és a kisebb méretet ...

  • kp59

    aktív tag

    válasz szacsee #3834 üzenetére

    Igazad van. Látod erre nem gondoltam :DDD . De valóban, talán mert én még eddig nem vettem így használt cuccot. Amúgy ennél nem lehet nagy rizikó abban hogy esetleg nem működik.

    A méret az sajnos problémás lehet különösen a Thermalright esetében mert az még az én Ötzimnél is terjedelmesebb darab (2cm-el magasabb és szintén közel 2cm-el szélesebb is):

    Így ez sajnos nem felelne meg neki.
    A másik a Jing Ting Forcetake JTS-0006 (amúgy ez egy hőcsöves, igaz a mellékelt képen nem látni rendesen) elméletileg akár még jó is lehetne a mérete alapján ( 82mm* 67mm* 68mm ) csak hát ennek a hűtőnek eléggé furcsán döntött egyoldalas az elrendezése.

    Ez a rászerelt ventilátorral nem gond de ha a ventilátort leszedi (mert ugye az a cél hogy passzív legyen) akkor már jó lenne hogy a hőleadó lamellák vízszintesen helyezkednének el úgy hogy az az egy darab 12cm-es lassú fordulatú (csendes) házhűtő venti a levegőt akadály nélkül át tudja mozgatni a lemezek között. Ha viszont ilyen megdőlt helyzetben van a hűtő akkor ez nem lenne olyan egyszerű eset amivel a hőleadás hatásfoka is romlana

    Néhány évvel ezelőtt (amikor az nforce4-es chipset hódított ami köztudottan igen forrófejű volt) még sokféle passzív hűtő közül lehetett válogatni ilyen célra. Mára ezek sajnos szinte mind eltűntek a boltokból. Ezért mondtam hogy nincs egyszerű dolga annak aki ilyet keres.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák