Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Jag #37801 üzenetére

    Na ja, van benne valami

    Én amúgy sejtem, hogy vége legyen az állandó délutános muszakjanak

    Nade ez ide nagyon off

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • hito

    nagyúr

    válasz Jag #37801 üzenetére

    Nem leszóltam a sorozatot, hanem egyhén szólva erősnek és mint említettem hatásvadásznak érzem ezt az 5év szöveget. Basszus, Nessy-re nem várnak 5évet fotósok, nemhogy fényekre...

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • Fandango

    Topikgazda

    válasz Jag #37804 üzenetére

    Egyebkent en sem ertem, hogy ebben mire kellett 5 evet varni, a kepek jok nem azzal van a bajom, es azt sem mondom, hogy en 2 nap alatt meglovom ugyan ezt, de mi ezen az 5 ev?
    A Beth Moon fotosorozatot meg ne hozd parhuzamba ezzel, mert az egesz mas munkat es hozza allast igenylo munka volt, mint a pesti kepeket megloni.

  • hito

    nagyúr

    válasz Jag #37806 üzenetére

    Szerintem egy kicsit túltolod. Nem érdemes ebbe ennyit invesztálni. Én nem értem, én bajom, na bumm. Engedd el, nekem meg hadd legyen meg az a szuverén jogom, hogy tekintve a képeket/helyszínt ne értsem az 5év belefektetett munkát. Szép képek, de egy szezon alatt meg lehet lőni kis ügyességgel és megfelelő apparáttal. És megelőznélek: nem, én nem valószínű, hogy meg tudnám. Ettől még lehet véleményem, ami se nem volt lenéző, se nem volt lebecsmérlő.

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • Fandango

    Topikgazda

    válasz Jag #37806 üzenetére

    Nem utalom a csavot, azt se tudom kicsoda. LR, PS csodakat tud muvelni nem csak a naplementevel, ha latnam a nyers kepeket, akkor lehet jobban elismernem amit csinalt.

  • copass

    veterán

    válasz Jag #37804 üzenetére

    ezeknek a képeknek az alapja a hatásvadászat. nagy divat ez manapság.
    ha nem vetted volna észre, mindegyik képet a környezet viszi a hátán. ismert épületek, látványos szögek,stbstb. a fények meg szerencse kérdése. jó helyen jó időben.
    a fás képekhez meg annyit hogy a muki nem csak azért ment 15 évig hogy fotózzon 20fát...ráadásul minden kép sántít picit valamiben,pölö a lentinél ott egy pad a háttérben...egy kib...ott pad!!! kva nagy művészet.
    mibe került volna más szöget keresnie? semmibe. pláne ha erre éveket szánt. csavargott, közben meg kattingatott.
    mint pl ez is.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • copass

    veterán

    válasz Jag #37817 üzenetére

    a média áldozata vagy te is, ahogy a nagytöbbség. odaírják hogy 5 évet várt, meg 15 évet utazott 20 képért.
    te meg elhiszed. hírverés. erre ugranak. ha odaírná hogy csak szerencsém volt, az a kutyát nem érdekelné. de így hogy 5 évet várt, mindjárt nagyobb szenzáció.
    én is lőttem képet amit kiraktak az ng.hu-ra...kinéztem az ablakon, ú ez szép, lefotóztam, vót vagy 5 perc, aztán poénból feltöltöttem!:D naundvasz?! van itt olyan akinek 10+ képe is fent van.
    ezek a cikkek úgy születnek, mint a szeretlekmagyarország.hu gépezete.a fotós lehet nekik fotózik, vagy szerkesztő, vagy ismeri,vagy akármi. rakd össze. önpromó. le van osztva ki mennyi saját anyagot nyomhat ki hetente másé mellett. nah bumm.
    de amúgy meg aki kurvnak áll ne csodálkozzon ha megbxxák!:D a fotózás is ilyen, mindíg lesz aki leszarozza a képedet, mindíg. még az is aki megdícsér a szemtől szembe, az is lehúzza a hátad mögött másnál.
    személyeskedéseddel meg magadat minősíted.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Jag #37817 üzenetére

    Picit megkésve, de azért reagálok a kommentedre. Jól „megcsinált” képek, utómunkával és marketinggel alaposan megtámogatva. Elhiszem, hogy az alkotó saját szavai szerint kevésbé ért a Photoshophoz, na de ezek a képek akkor is nem kicsit fel vannak utólag húzva. Hogy giccsesek-e vagy sem, döntse el mindenki maga. Mivel mindegyik színorgia és jól ismert épületeket, helyszíneket mutatnak, így "wow-faktoruk" nagy, vagyis borítékolható, hogy közösségi oldalakon tuti sikert aratnak (arattak). Na de nem is emiatt írok, illetve nem is copasst akarom védeni (nincs szüksége rá). Ha már felróttad neki, hogy kezdő topikban mit kellene és mit nem, akkor szerinted mi lenne a helyes?

    a, Eyecandy képek agyonsztárolása, az ilyen alkotások beállítása követendő példaként? FB-n rendre feltűnik a hírfolyamomban több olyan kezdő kattintgatónak (bocs, photographernek, xy photographynak) a műve vagy kommentje, amit nem tudok hová tenni. Kiragadva néhány példát: 1, (jobb esetben) teljesen átlagos kép rövid időn belül akár többször is megosztva, akár ugyanabban a csoportban 2, ugyanazon a képnek másként (de ugyanúgy pocsékul) kidolgozott változatának megosztása, 3, borítókép akár naponta történő megváltoztatása (rövid idő belül visszatérve egy korábbira), csak azért, hogy a hírfolyamban újból megjelenjen, 4, instagram követők / fb lájkolók számának publikálása (és örülni a nagy semminek), 5, olyan kép gyakori posztolása, amin kezében fényképezőgéppel látható stb. Csak egyvalami hiányzik: az igazán jó képek rendszeres megosztása. Felvetődik bennem, hogy az ilyen alakok mi a bánatért kattintgatnak és miért ilyen erőszakos formában osztják meg képeiket másokkal? Az ilyen kényszeres (többnyire totál átlagos vagy az alatti képek) posztolása bennem a legkevésbé sem erősíti, hogy igen, ő szeret (és tud is) fényképezni. Vagy egyáltalán, hogy ez lenne a célja. Hanem csak szánalmas, önmutogatás, csalóka egodopping, gagyi personal branding amit csinál. Mintha annak a bevallása lenne, hogy a való életben sikertelen és másodmegoldásként a közösségi oldalak világában akarna magának elismerést kivívni.

    b, Ha már kezdő fotósok a topik címe, akkor illik utalni arra, hogy nem arról szól a fotográfia, hogy rövid idővel az első DSLR kézbevevése után ismert helyről/épületről színorgiás, utómunkával felturbózott képet lövünk, amit interneten megosztva önmagunkat vállon veregetjük, mert vizuális kultúrával nem vagy alig rendelkező emberek nyomnak rá egy halom lájkot. Bár magam is sokat tájképezek, de igazából mondva a fotográfia irányzatai közül ezt tartom az egyik legkevesbé fotósszemet igénylőnek. Ehhez leginkább kitartás kell egy csöppnyi szerencsével. Az igazi számomra az, amikor valaki meglátja a témát olyanban, ami mellett mások simán elmennek (minimál, absztrakt). Vagy elkap egy megismételhetetlen pillanatot és azt tökéletesen fotódokumentálja (street, esküvő, fotóriporter stb.). Persze ezek a képek kevesebb tetszésnyilvánítást kapnak FB-n (kivéve, ha cici-popó-baba-gyerek-állat témájúak), nem is találkozni velük gyakran „photographerek" vagy „photographyk” oldalain. Viszont az ilyen képekhez kell a tapasztalat, a jó fotósszem, a meglévő fotós készségek biztos használata. Ezek elsajátításához muszáj az építő jellegű kritika is (nem a fikázzhus csak azértis leszólós kommentekre gondolok). Mindenki a saját vérmérséklete szerint mond(hat)ja el véleményét itt a topikban (legfeljebb az admin helyreteszi :DD). Az ilyen képeket készítő magánemberek alkotásait megnézve átjön, hogy ők valóban szeretnek fényképezni és épp ezért csinálják, nem pedig pótönigazolásként / semmire épített „énmárka” fényezéséért. Itt a topikban is van jó pár olyan fórumtárs, akinek igencsak jó képfelhozatala van, mégsem tolja senki a másik arcába erőszakosan a saját fotóit, fotósorozatát.Ezekből (is) lehet _szerintem_ tanulni.

    [ Szerkesztve ]

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Real_Necro

    veterán

    válasz Jag #37858 üzenetére

    Lehet ezt akárhogyan szépíteni, kiemelni egy jó sorozatot a többiek közül csak egy megnyerő szalagcímmel vagy egy jó sztorival, körítéssel lehet. Eben az esetben szerintem is erről van szó.

    Ha azt kapta volna a magyar srác a képei fölé, hogy "Naplementés/napfelkeltés képek Budapesten", akkor bedobod gugliba és találsz még jó pár hasonlót. El kellett valahogy adni a dolgot, kellett bele a "rizsa". Ez marketing, kösse le az olvasót, érdekelje, kattintson rá, mutassa meg másnak is. Ha csak megjegyzik, hogy "5 éve foglalkozik fotózással", akkor senki nem fog felfigyelni rá, mert valaki meg 20 éve lapátol sittet, másvalaki 18 éve segít világra gyerekeket, vagy éppen 10 éve van kamerás mobilja... ezek persze senkit nem fognak érdekelni.

    Ugyanez a 14 évig tartó fotózásról. Persze lehet közben gyűjtötte a rávalót és azért húzódott ennyi ideig, mert tényleg szép helyeken járt, az is lehet, hogy bőven volt támogatása és 14 évig tényleg csak járta a világot, készült nem kevés expo és kiválasztott belőle egy sorozatnak valót. A hátteret nem ismered, de talán nem is érdekes. A szalagcím a lényeg. ;)

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz Jag #37858 üzenetére

    A felháborodásodat, tökéletesen megértem, de hogy egy képben mennyi munka van, csak a készítőjének számít. Lehet, hogy visszajárok valahová az ideális fényekre várva évekig, majd két méterre tőlem egy turista jobb képet lő. Akkor melyikünké értékesebb? Ráadásul most egy hatásvadász újságíróról megy a vita, mert a fotós azt írta, hogy "az ilyen különleges fényeket 5 év alatt vadásztam". Lássuk be, hogy másképp hangzik mint a "Budapest fényei, amire 5 évet várt a fotós".

    (#37857) Econ: +1.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák