Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badxgirl

    aktív tag

    Sziasztok.

    Nekem is egy ilyen ketyerém van, gyári ics-vel, ajánlgatta a frissítést, frissítettem, örültem, majd pofára estem. Van egy pár problémám, viszont a rendszert lecserélni nem szeretném, csak egy root után kicsit rendbe tenni.

    A roottal elboldogulok, viszont a különböző kérdéseimmel kapcsolatosan hiába olvasgattam, maximum közelébe kerültem a megoldásnak, de konkrétat nem találtam.

    1. számú problémám, hogy sokszor fogja magát és galériából eltűnnek a képek, meg a zenelejátszóból a zenék. Üresnek mutatkozik mindkettő, mintha nem lenne benne SD pedig van, látja is, fájlkezelőben mindenhez hozzáférek stb...többszörös SD leválasztás majd csatlakoztatás, és újraindítgatás után szokott helyreállni, mikor már erősen szeretném földhöz verni. Annyi feltűnt, ami talán kapcsolatos a hibajelenséggel, hogy SD csatlakoztatásakor nem látom az állapotsoron a jól ismert "Médiafájlok keresés x%" feliratot, csak csatlakoztatja és kész, de látszólag nem néz szét médiafájlok után kutakodva, talán ez lehet a probléma forrása, de ebben sem vagyok biztos, megoldást pedig végképp nem találtam.

    2. számú problémám, hogy feldobtam az asphalt 6-ot, és a GT racing motor academyt, de egyik sem akar rendesen működni. Asphalt 6 azt játsza, hogy elindul, de mikor elindítanék egy versenyt elkezd betölteni, majd egyszer csak feketébe vált a képernyő, és egész egyszerűen mindenféle hibaüzenet vagy egyéb nélkül kilép. A GT racingnél pedig megindul ugyan a verseny amit indítok, de pár másodperc után szintén kilép, de tőle egy "....működése leállt-kényszerített bezárás" kombós hibaüzenetet is kapok...ettől függetlenül bezárnom már nem kell mert mire ezt az üzenetet megkapom, már a főmenüt bambulom, rég nem a játékot. Más játékokat egyenlőre nem próbáltam, de gyanítom, hogy hasonló problémákba ütköznék. Azt már kihámoztam, hogy a build.propban kellene esetleg módosítani valamit, ehhez először is root, de utána? Pontosan hol a build.prop amit módosítani kell, és mit kell átírkálni? Ezelőtt lg p970-em volt ott azt hiszem a system-ben kellett a build.prop-ot buherálni, de ha jól értelmezem, ennél a telónál valahol máshol kell...

    Szóval ha valaki segítséggel tudna szolgálni, azt nagyon megköszönném. Valamennyire konyítok a dologhoz, úgyhogy nem kell totál szájbarágósan leírni a dolgok menetét, de azért nagy guru nem vagyok, úgyhogy ne is címszakban, ha kérhetem.

    Előre is ezer hála, és bocs a hosszú hsz-ért :(

  • badxgirl

    aktív tag

    Hát a játék problémámon nem segít a Beállítások/fejlesztés/háttérfolyamatok korlátozása....bárhogyan állítom itt be, az eredmény pontosan ugyan az....Visszaállítással is próbálkoztam már, de szintén semmi siker, és mikor vettem a telót, és tök gyári állapotra dobtam fel frissen a két játékot, akkor is adott volt már a probléma :(

    Olvastam valami build.prop buherálgatásról ami segít a játékokon, nem ez kellene nekem is? Erről tud valaki bővebben nyilatkozni?

    SD dolgot szintén nem értem, leginkább a gond hogy hiába van ott a telóban, látja is a teló, de nem is keres médiafájlokat, így aztán érthető hogy azok nem jelennek meg galériában, zenelejátszóban....De ez a kisebbik gondom, a játékok használhatatlansága jobban idegesít :(

  • badxgirl

    aktív tag

    Sziasztok.
    Azt hiszem, eléggé megszivattam magam....Eddig a legújabb gyári ICS-t használtam a telón. Most felraktam a ebből a cikkből a legfölül említett CM10 romot a következő leírást követve, csak annyival kiegészítve, hogy reciverybe lépéskor mindenek előtt még lőttem egy backupot:

    "-Felrakod az SD kártya gyökerébe a romot és a google gappset(nem tömöríted ki a zip filet)
    -Letöltöd a CWM_6_20130305-t (a wifi mac cím visszaállítás csak ezzel a CWM-l működik, mással nem !!!)
    -CWM indítása: teló kikapcsolt állapotában nyomod a hengerő le+bekapcs gombot az első rezzenésig, majd rákötöd pc-re és elindítod a már kitömörített CWM_6_20130305 mappán belül a "fastboot load.bat" filet.
    -Telepítés előtt full wipe kell csinálni, de a system, system/app partíciókat sem árt formázni.
    -CWM-ben "Install zip from sdcard" ->"choose zip from sdcard" menüben kiválasztod a romot
    -gapps telepítés esetén is így jársz el."

    Minden ment is szépen, használtam, de az akku idővel nem voltam elégedett, mert eddig az ics-vel 3-4 napot bírt, a cm10-el pedig csak 1-et....ma gondoltam semmi gáz, leírás elejét követve gépre dugva hangerő le+bekapcs, gépen fastboot load.bat indít, recovery bejön, backupból visszaállítás...ez végig is megy, CSAK: mikor végez a visszaállítással és rámegyek recoveryben hogy "reboot system now" akkor kidob egy szöveget aminek az a lényege, hogy bootoláskor vissza fogja flashelni a gyári recoveryt vagy valami ilyesmi...na és innenstől itt mindegy hogy "no"-t vagy "yes"-t választok, újraindulás után a telenor logónál megfagy az egész, onnan tovább semmi, nem indul....

    és a nagy kérdés: hogy tudnám a backupból a régi gyári ics-met visszarakni? vagy ha már azt nem is tudom úgy a progikkal együtt, egy szűz tiszta módosítatlan gyári ics-t (lehetőleg a legújabbat) honnan és hogyan tudok rá visszacsempészni?

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz bladegery #11458 üzenetére

    És olyan recoveryt hol találok? néztem az 1.hsz-ben de nem akadtam rá.

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz Mania #11460 üzenetére

    Ezzel sem jó :(
    Ez is, és a cwm 5.4 is kiírja restore-nél mikor a systemhez ér, hogy

    "Restoring system...
    Error while restoring /system!"

    Egyedül a 6-os cwm hajlandó a restore folyamatot végigvinni, amivel a mentés is készült, de ott meg a végén elkezd valamit magyarázni a gyári recoveryvel és akár a yes-t akár a no-t választom, csak telenor logó és nem indul.....én meg nem vágom mi lehet a baja....

Új hozzászólás Aktív témák