Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz kboty #195 üzenetére

    Hi

    A v@rtának a 15 perces töltője tudtommal kevesebbe kerül, még a négyes változata is.

    A 15 perces töltést nem ajánlom, legfeljebb egyszer kétszer, kipróbálás képpen. Azt meg nem tudom, hogy az akkuk, amiket adnak vele, tényleg bírják e ezt az ultragyors töltést. Pl. van e bennük nyomásérzékelő. A V@rtában tudom, hogy van a Sonynál még nem olvastam, de lehet.

    Az viszont egészen biztos, hogy más akkut véletlenül sem töltsél vele 15 perc alatt, mert FELROBBAN !!!. Az nem tudtam meg a leírásból, hogy van e lassabb töltési módja, de egyéb akkunál a leggyorsabb töltés is csak max. 1 óra legyen és ezt ajánlom, ha lehet, a saját akkuaira is.

    Az ilyen készülékekben az a baj (legalábbis a V@rtában), hogy vagy 15 perc alatt tölt, vagy 16 óra alatt, köztes üzemmód nincsen bennük !

    Egyébként állítólag a nagy fogyasztású készülékekben használt akkuknak előnyös, ha a töltésük is gyorsítottan (6-12 óra), vagy gyorstöltéssel (1-6 óra) megy, mert így a terhelést is jobban bírják (pillanatnyi nagy áramfelvételek). Ezt nekem még nem volt módom megtapasztalni, de lehet, hogy igaz. Tehát így nézve előnyös a gyors töltés, de az ultragyorsat (1 óra alatt), kifejezetten hátrányosnak tartom.

    És a gyors töltéssel töltött akkuknak is jót tesz időnként (kb. 10 töltésenként) egy normál töltés (kapacitás 1/10-e, 14-16 óra).

    Azt nem láttam a szövegben, hogy kisütés funkciója van e, pedig az nagyon fontos, pláne gyors töltések előtt.

    Összegezve, egy kicsit drágállom a töltőt, még ha akkukkal is volt.

    Különben kiváló a 2500mAh-ás akku digi gépbe, pláne, ha a piilanatnyi áramleadása is magas, ami valszeg a spec. FOTO akkuknál nagyobb, mint a mezeieknél.

    Üdv.:

    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák