Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • retfirg

    tag

    moddingR -nek ajánlanék meg egy halálcsillag méretű feketepontot, idézném a hozzászólásomat a vonatkozó hírdetésből: (Kicsit talán hosszú, de szerettem volna, ha nagyvonalakban érthető a kaland)

    - Nem volt hajlandó telefonszámot adni, ötször kellett kérni. Amikor adott, a szám ki volt kapcsolva, ráírtam, hogy hívnám, addig volt bekapcsolva, azóta se.
    - Megmagyarázta, hogy ő teljesen megbízható, én viszont egy senki vagyok (nem ezekkel a szavakkal), ezért én küldjem el neki előre a csere kártyát, ő kiteszteli egy hét alatt (!?) majd ha minden oké, küldi a másikat.
    - Küldjek CPU-Z-t a kártyáról (ő, wtf? mondjuk, hogy elírás, G akart az lenni), amit megkapott az Index főoldalával a háttérben (mondjuk ez nem tudom mire bizonyíték, hihetetlen mennyire naív emberek vannak, 2 perc PS egy 6 éves gyereknek, de a google egyszerűbb, mind1)
    [Egy 8800GTS-ről beszélünk amit hét, azaz 7000 forintért kellett volna beszámolnia a 47000-be, minden más költséget én áltam volna, tehát még arról sincs szó, hogy vki nagyon át akarná verni]
    - Jeleztem, hogy egy ismerős vinné a kártyát, mert neki útba esik, viszi a pénzt is, mindenki megnézheti, hogy a másik által adott kártya működik, egyszerű, nagyszerű. Ez nem volt jó, az úriember nem hajlandó senkit 'fogadni' (ő dolga, rendben), az utcán akar találkozni
    - Egyébként sem bízik bennem, blabla, problémázás
    - Közben küldött egy videót, amin mutogat egy kártyát meg az üzeneteinket, mert szerinte az bármire bizonyíték (Már a GPU-z dolog is fájt, de hogy szerinte az bármire bizonyíték, hogy mutogat egy kártyát, ami a gépében van.. Biztos velem van a baj, túl sok konteo-s filmet láttam már, de ha vkit át akarnék verni, ez a legkevesebb - mind1)
    - Végül leegyszerűsítendő az egész szaradkodást, nincs nekem időm gyermekded dolgokra, mondtam neki, hogy a barátom oda viszi a kártyát a jövő héten valamikor, meg a teljes vételárat és ha letesztelte, visszautalja a 7000-et, ezen ne múljon (ekkor beszéltünk telefonon is)
    - Erre ő igent mondott, elindítottam a mutatványt, (az én kártyám egy haverom gépébe került, az ő 8800GTS-e került volna oda, én meg kaptam volna az 560-at. Szóval picit bonyolultabb, ÉS pont ezért kényelmetlen, ami ezután történt.) telefonon ismét beszéltünk, mert kiderült, hogy talán már működhet a hétvége is. Elkezdtem rohangálni kocsival, a kártyámat a haveromnak adtam (egy 4850), az övét (8800) az ismerősnek aki vitte volna, már nála van, én éppen kártya nélkül szopok
    - Az ismerősnek közbejött valami, ezért jeleztük, hogy mégis marad a jövő hét (végig nem volt hajlandó jegelni a cuccot, hírdette ugyan úgy)
    - Erre az úriember azt reagálta, hogy akkor ő addig nem tartja amíg eredetileg is meg volt beszélve, ha közben kap kp-s ajánlatot (miután minden meg van beszélve, folyamatban van, és ne felejtsük el, 7000 forintról van szó, a vételár több mint 80%-át megkapta volna)
    - Itt lett sok, végig úgy csinált, mintha szobra lenne a Hősök terén 'megbízhatóság' felírattal. Miután mindent lenyeltem és engedtem, elkezd szórakozni meg szó szerint sz*patni. Közöltem vele, hogy ha ezt így eljátsza, garantáltam leírom ide az egészet, ez a minimum
    - Az eddig is elég fura paranoid viselkedésre rátett egy lapáttal, megsértődött és azt mondta, akkor egyszerűen nincs üzlet (miközben már kártyák cseérlődtek, szívességeket kértem, úton van hozzá a cucc)
    ...és egyénként is, (miután az elején az volt a fő indok mindenre, hogy neki 200 pirospontja van nekem meg egy se) az nem számít, hogy én negatívat írok, meg nem tehetem közzé a privátot, itt én őt nem pontozhatom negatívan. Szóval csak dícsérni lehet. Vicc....

    Nos, nem tudom, hogy a kedves eladó csak betegesen retteg valamitől, netán korábban megverték már (mondjuk ezután simán megértem), de én végig teljesen tisztességesen áltam hozzá, telefonszámot, nevet adtam, egy sok éves regisztrációról írtam, van más hírdetésem, bármikor igazolnak más fórumokon, személyesen megkereshető vagyok, üzleteltem már itt többször, sosem volt gond.

    Az biztos, hogy senkinek nem javaslom, hogy üzletet kössön az úriemberrel. Ez a legkevesebb.
    A privát beszélgetés (végül 40 privát üzenet lett, remekül jelzi mennyit kellett szenvedni) a moderátorok vagy bárki illetékes számára elérhető, a teljes itt van a rendszerben.

    Világbéke :U

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz retfirg #15606 üzenetére

    (Természetesen a hírdetésben eredetileg az szerepelt, hogy beszámít, ez utólag módosult.)

    ...és első (és remélhetőleg utolsó) alkalom lévén nem volt tökéletes: Tehát a megajánlott fekete pont moddingR -nek van címezve.

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz moddingR #15611 üzenetére

    Bőven elég időmet és energiámat raboltad már el, eszem ágában sincs további gyermekded vitákat folytatni arról, hogy mi a probléma azzal, ha személyesen megy érte valaki meg miért nem ér a szavad egy ruppót se és magyarázod meg utólag, hogy az nem úgy volt eredetileg. (A jövő hetet beszéltük meg, utána beszéltem az ismerősőmmel, hogy megadjam az elérhetőségeidet és ő akkor mondta, hogy neki már most hétvégén is jó, tehát képtelenség amit beszélsz - post hoc ergo propter hoc)
    Ahogy gyorsan kiszerkesztetted az összes hírdetésedből is, hogy beszámítasz. Nem átlátszó, ugyan dehogy :))
    Vagy hogy azóta már nem is aktív a hírdetés, ergo vagy égő és megalapozott a dolog, vagy lett másik vevő és megint csak ott tartunk, hogy nem ér a szavad semmit.

    A privátokat pedig nem közzé tettem, hanem csak nem töröltem őket, hogy szükség esetén elérhetőek legyenek. Amennyiben a szavad nem ér semmit és átversz még valakit a jövőben, szerinted utána mihez lesz jogod? Pontosan.

    Az elrabolt időmet nem kapom vissza, a kellemetlenséget nem tudod jóvá tenni, a téma részemről lezárva. (Örülj, hogy nem 'lépek' a szintedre és kezdem el minden hírdetésedhez belinkelni az itt leírtakat.)

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    Damon165 fórumozó társunk ezen(3) hírdetése enyhén szólva felvet kérdéseket.
    Egyrészt ez volt az elődje(2) és ekkor láttam meg a linkben, hogy már ennek is volt elődje(1).

    Az úriembernek értelmes elérhetősége nincs kint, a bemásolt vastagon kiemelet szöveg vicces, de vettem én már korrekt cuccot hülyébb hírdetlésből is, tehát ez mondjuk belefér.

    Ráírtam privát, mégis milyen kártya érdekelné cserébe (mert az csak a HSZ-ekből derült ki, hogy neki 460 kéne, a sokadik újabb hírdetésben sem írta ezt át), amire válaszolt és megírta, hogy 460 kéne neki és akár egy-az-egyben cserélné. Mondtam jó, akadna itt egy garis, dobozos (hírdetve is volt PH-n), nyitott vagyok rá, csak találja ki gyorsan. Megkérdezte, hogy hol lakom, mondtam BP.
    Ezután felhívott ismeretlen számról, hogy ő bizony nagy-nagyon messze lakik, konkrétan Szabolcsban, blabla.
    Mondtam neki semmi gond, akad ott is ismerős, megírja nekem a 470 pontos adatait, honnan van, hova szól a gari meg a telefon számát, ha már ismeretlenről hív és egy barátommal leboltolhatja Nyíregyházán pár nap múlva.

    Azóta válasz nem jött, közben felkerült a harmadik hírdetés és...

    Szóval emberünk vagy csak simán NEM a korrekt és megbízható rétegébe tartozik a lakosságnak, akivel normális kommunikáció és kölcsönös bizalom mentén lehetne üzletelni (erre van több összetett szavas megoldás is a magyar nyelvben, de inkább körülírtam), vagy simán csaló.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz Damon165 #15934 üzenetére

    Aranyos, ahogy fel vagy háborodva, miközben egyrészt nem állítottam valótlant, másrészt te is elismered, hogy pontosan így történt.

    Harmadszorra se voltál képes leírni azt a hírdetésben, amit ténylegesen akarsz. (fail gyanús)
    Nem válaszoltál az üzenetekre.
    Ismeretlen számról hívtál és nem teljesítetted, amit megbeszéltünk.
    ...és nem tőlem, hanem az enyémnél jobb ajánlatot kaptál. (Amit egyébként te ajánlottál fel, nem én, de ez csak apróság ugye.)

    Nah de nincs itt semmi gond:
    - neked van egy remek ajánlatod
    - nekem eszem ágában sincs ezek után bármit is üzletelni veled
    - ha kicsit jobban elsajátítod a magyar nyelv használatát, biztosan kevesebb félreértésben lesz részed a jövőben

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    lagunaroone > [link]
    Mondjuk úgy, nagyon zavaros.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    djgeg fórumtársunk többszöri egyeztetés (privi és telefonos) után nem vette át amit egy hétig jegeltetett, privátra se válaszolt, telefont se veszi fel azóta.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz retfirg #17315 üzenetére

    Emberünk egy hét múlva (minap) rámírt, hogy hirtelen elment külföldre és már nem tudott szólni (mindenki úgy szokott, egyértelmű), mondtam neki se gáz, még megvan, viheti. Válasz nem volt, telefont utána se vette fel.

    Magyarul vagy vett másikat, vagy rájött, hogy csoró. A kártya meg rám rohad, mert akkor vitték volna többen, most meg egy hete lóg a levegőben, a pénzem áll benne (megvettem az újat a helyére, mert ugye van vevőm) és nem fogok éhenhalni, de azért örülnék, ha kapna érte egy kedves kis emléket.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz Bloodrayne2 #17420 üzenetére

    Szerintem meg az "anyagi károsodás" az a rozsda, ha már okoskodunk.

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

  • retfirg

    tag

    válasz BlackPriest #17422 üzenetére

    Az vicces, amikor valakinek saját bevallása szerint jól bevált üzletszabályzata van, és mellékel hozzá több példát, hogy mennyire képtelen volt megvédeni magát: évekig futkostál pár ezer forintért (végül biztos megérte, csak benzinre/útiköltségre elment amit előtte elbuktál), az olyan történeteket meg elfelejtetted, amikor megkárosították és lókukit se tudtál csinálni. Tudom, téged véletlenül mindig apu-anyu kis kedvence károsított meg, aki amúgy sík hülye volt (simán lenyomozható, meg címet is megadott és stb.) és a szülők mindig pont neked téritették meg a kárt ÉS még kedvesek is voltak. [Elvégre pont ilyen szülőknek lesz ilyen gyereke, alap.]
    Mint a Barátok Köztben.

    Átlag halandónak ne üzletszabályzata legyen (vicc), hanem józan esze, vagy esetleg 1-2 kikötése a hírdetés végén.
    Én speciel olyannal nem kötnék üzletet, aki szabályokat írogat, amiket nekem kell betartanom. (Mellesleg olyan szabályokat, amik egyértelműen ellentétesek a PH szabályzatával.)

    [ Szerkesztve ]

    # If the wishes were fishes nobody ever get hungry

Aktív témák