Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz udi #5325 üzenetére

    Igazából a topik arról szól hogy mindenki jelezhesse ha valakivel jó vigyázni, mint a címe is mutatja.
    Fekete szerintem akkor jár, ha valaki nem tartotta be amit mondott, és nem is jelezte, hogy valamilyen okból nem tudja tartani amiben megegyeztek / amit állított.
    Vagyis mégsem azt és olyan állapotban adja el mint ahogy jelezve volt, erre is lett létrehozva a lista, hogy bekerüljenek az átverősök. (emlékszem, hiszen én vetettem fel az ötletet :U )
    Aztán kezdett ide beírni mindenki, mindenfélét, ekkor vetődött fel a szürke pont, de annyira megbonyolította volna a könyvelést, hogy nem lett belőle semmi.
    Így maradt a sima fekete, egy kategória, egy besorolás.
    Most tehát arról kellene megegyezni hogy mikor jár még a "nem áruval átverés csak simán ígérgetés és annak nem betartása" kapcsán.
    Mi lenne a jó? Ha fekete járna mindenkinek, akár átverős, akár ígérgetős? Tagadhatatlan előnye, hogy a megbízhatósági oldalon így látszik a dolog. Hátránya, ha vélt sérelem vagy félreértés miatt kapja az illető.
    Én amellett vagyok, hogy kapjon mindenki, aki valamilyen okból nem megbízhatónak minősül, tehát az is, aki megígér valakinek valamit de nem tartja be, és ezt nem is jelzi elfogadható indokkal, vagyis nem szól hogy valamiért nem tudja tartani amit megbeszéltek.
    Viszont ezt lekorlátoznám, szigorúan a konkrét üzlethez szorosan kapcsolódó esetekre.
    Vagyis nem járna azért mert "5 perccel később hívott", "nem írt az msn-en", stb.
    Járna viszont ha már megállapodás történt az adásvétellel kapcsolatban, tehát megbeszélték hogy "ok, ennyiért a tied, ok, ennyiért megveszem", és utána valaki visszalép / nem tartja az adott szavát, és az indoka sem elfogadható.
    Tudom, ott a kiskapu, hogy "eltörött a macskám kedvenc egerének a bajusza, és újat kellett szerezni mert belepusztult volna a szomorúságba", de ezt (a kamuzást) ennél a fórumnál sokkal de sokkal magasabb szinten sem tudják kiküszöbölni...

    Postázást nem vállalok.

Aktív témák