Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Robb202 #9329 üzenetére

    Én nem fotózom, tehát a technikai részletekhez nem értek, az viszont biztos, hogy semmi nincs kőbe vésve. Nem kell ahhoz állvány, hogy a képed tűéles legyen. Megfelelő megvilágítással és rekeszsebességgel a pillanatot is el tudod kapni elmosódás nélkül. Mint például ez a kép. Kenheti a hajára az állványát, ha olyan gyors a mozgás, hogy bemozdul, ha a rekeszérték nincs megfelelően beállítva. Így viszont még az egyes vízcseppek is tűélesek.

    Nem kell mindent készpénznek venni, csak azért, mert a könyvben azt írták.

    A cucc. Ez a két "srác" is úgy kezdte, mint minden hobbifotós. Előbb egy kompakt gépjük volt. Aztán amikor "kinőtték" és tudtak némi pénzt is keresni, akkor megvették életük első nem-automata fényképezőgépét, és azt kattogtatták szorgalmasan. Idővel beruháztak egy vakuba is. Majd a gépet lassan még jobbra cserélték, és beruháztak egy-két speckó objektívbe, mondjuk tele- és makro objektívekbe. Mikor úgy gondolták, hogy nekik ez az életük, ebből szeretnének élni, akkor már tudatosan fektették a pénzüket egyre jobb és jobb felszerelésbe. De ez nem hipp-hopp két hónap alatt történik, ha az ember fizetésért dolgozik, főleg az ország keleti fertályában, hanem kábé 10 év alatt szedték össze a cuccost. Nem itták el az árát, és nem mulatták el az árát. Én meg minden pénzem a zenélésbe tolom, meg ami azt kiszolgálja. Ha kevés a ram, akkor abba, ha kell egy interfész, billentyűzet, új hangszer, akkor abba. Nem máról holnapra megy a dolog.

    A kétszázezer forintos állványnál is lehet találni olcsóbbat, ami elég jó minőségű. Van néhány szempont az állvány kiválasztásánál, és itt szubjektív szempontok is lényegesek. Ha évente egyszer-kétszer kedved támad nagy záridejű felvételek készítéséhez, máskor meg inkább kézből lősz, akkor fölösleges extra beruházás, ami nincs kihasználva. TiSza blogján többek között az állványokról is olvashatsz, meg egyéb fotós kellékekről, technikákról.

    OFF: van egy haverom, aki kézzel készített gitárokat készít személyre szabottan. A gitárok 200 ezernél kezdődnek, és a csillagos ég a határ. Viszont nem érti meg, hogy amire nekem kell, örömzenélésre és otthon egy-két ötletem felvételére tökéletesen megteszi, az amerikai, de keleten, futószalagon gyártott ócó 40 000 Ft-os jószág is, úgyis virtuális erősítőmodellek kerülnek rá. Az ő szemében az nem gitár, csak szemét. Nekem viszot annyi a kívánalmam, hogy kényelmes legyen rajta a játék, ne legyen hamis, és itt ki is fújt. Sem a vájtfülű bennfentesek, sem a kívülállók nem fogják a felvétel alapján megmondani, hogy az egy 40 000, vagy egy 300 000 Ft-os custom gitárral lett felvéve. Olyan nincs. Annyira nem lehet elqúrni (bár kivételes esetek mindig vannak, az ilyenek nem kerülnek a boltokba...) hogy erre meg ne feleljen. Ahogy a 80 000 Ft-os basszusgitárom is megfelel nekem, igaz, hogy kissé magasan vannak rajta a húrok, kissé el van qúrva az egyensúlya, nem számít. Már megszoktam.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák