Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Horka1 #5701 üzenetére

    Félreértettél... azt írtam, h megoldható PS-el, de másik progi való vektoros feladatra. Igazából paint-el is meglehet oldani, csak több idő... :))

    A Macromedia már jó ideje az Adobe tulajdona, onnan a flash, és egy halom más technológia és progi (Flash, Coldfusion, Dreamweaver, Freehand, stb... ma már mind Adobe, csak más néven)

    A Gimphez -pár éve- még külön kellett a GTK-t telepíteni, ami az akkori gépemen (pár hónapos XP telepítéssel) úgy összegabalyodott valamivel, hogy igazi horror volt... azóta sokat javult, ez tény, írtam is.

    PS előtt én ULead softokkal dolgoztam (PhotoExpress, Photoimpact) ezeket akkoriban Gimp és PS helyett/mellett használtam. Ha webre dolgozol, akkor a Photoimpact is sok jó dolgot tud, amit PS-el sokkal nehézkesebb megoldani (3D szövegek, textúrázás, tükröződések, stb...)

    A Gimp is egyre barátságosabb, bár az utóbbi időben csak villanásnyira indítottam (Ubuntut is használok, ott alap progi).

    A PS 3D próbálkozása is jó kezdet, de azért jobb 3D progit használni, ha az kell vkinek. Vektoros cuccok is vannak benne, de azért mégis az Illustratort használják...
    BonFire biztosan jobban meg tudná indokolni mivel tud többet a PS-nél.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Dexter68

    addikt

    válasz Horka1 #5701 üzenetére

    A helyzet az, hogy a photoshop nyilván nem tud egy csomó mindent, amit bezzeg más programok tudnak (táblázatot sem kezel, meg mp3-mat sem játszik le), de ezekre professzionális képfeldolgozás közben nem is nagyon van szükség. Amire meg szükség van (CMYK, színkorrekció, perspektíva korrekció, retus eszközök, stb.) azt tudja. Ilyen gouillouche jellegű izéket profi módon illustratorban szoktunk csinálni (már amennyiben nem áll rendelkezésre más, kifejezetten erre a célra szakosodott célprogram).

    Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Új hozzászólás Aktív témák