Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Met #20194 üzenetére

    Pont úgy történt, ahogy említed! A korábbi HDD egy az egyben át lett tükrözve az új SSD-re, és dolgoztam mindkettővel. Természetesen nem álltam mellette stopperrel, de számottevő gyorsulást nem vettem észre, márpedig az SSD kimondottan azzal a céllal lett vásárolva, hogy az ilyen mamutrendszerek, amely a stúdiótechnikát kiszolgálja, valamivel kevesebb idő alatt álljanak fel. Na, most hiába bootol a Cubase 5 másodperccel hamarabb, amikor a projekt hangfájljai nem az SSD-n, hanem egy sokkal nagyobb kapacitású (2 TB) HDD-n foglalnak helyet! Arról olvas, arra ír. Maga a host hiába van a C-re SSD-re telepítve. A boot idő 5 másodperccel gyorsult, de ez csak PV, mert az összes többi lemezművelethez továbbra is kénytelen az ember HDD-t használni, mert akkora állományokkal dolgozik, hogy az SSD semmire nem elég.

    Számold ki, egy egyórás, 24 sávos felvétel 96 kHz 24 bitben mekkora tárterületet foglal.

    Azért mondtam, amíg az SSD kapacitása nem zárkózik fel a HDD-hez, addig csak gazdag gyerekek játéka lesz, hiszen az csak egy dolog, hogy az oprendszer és a program arról indul. Az összes többi lemezművelethez meg ugyanúgy a HDD-hez kell nyúlni továbbra is.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák