Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pacák

    senior tag

    válasz Pacák #914 üzenetére

    Egyébként a csíkozósdi, amit leírsz az tényleg jellemző átmeneteknél, de igazán gyakran csak freehand -ben észleltem eleddig, a PHotoshop +nál csak a kollégámtól tudom, mert belebotlott.

    Gondoltam egyszerűsítsünk. Ezért elég a 8bit -es (16bit -en nem is enged CMYK EPS -t menteni asszem) flatten image -vel ''fűszerezett'' EPS kép, CMYK -ba konvertálva, amit a nyomtató is használ ugye.

    Meg még egy leheletnyi csalás: a kiindulási vagy végcél színeken leheletnyi változtatás, lehetőleg valami kerek érték felé... Nálam/nálunk ez is bevált.

    A gyakorlatban freehand eps ilyen átmenetbeli gyengeségeit már a Photoshop is ki szokta mutatni, elég ráhúzni a FHMX eps -t Photoshop -ra és voila, nem kell a teljes oldalból PDF -et írni, hogy kiderüljön, ha egy hirdetésben az átmenet csíkos... Én ki szoktam próbálni a saját érdekemben, ugyanis sz@r ügy hetek után rádöbbenni a véghajrában, hogy ökörködni kell az átmeneteknél, mert virít az oldalban a csíkozás.

    Remélem érthető vagyok, mert kezd felszökni megint a lázam és nem teljes kontroll.. :DDD

    Nuclear launch detected

Új hozzászólás Aktív témák