Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Synthwave #7332 üzenetére

    Nyomdára is dolgozom, otthon egy 4770 van, samu monitorral, cégnél van egy Eizo monitor is, de az alatt sincs komoly videókártya -persze az eizon mások a képek, az kalibrálva van, etc...

    Szal ha a monitorod 300000 Ft alatt van, és nem Eizo vagy Dell, akkor a tapasztalat fogja pótolni amit a monitor nem tud :)

    nVidia pro:
    • alacsony fogyasztás
    • halk
    • nagyméretű fileoknál, sok réteggel vagy nagy színmélységű RAW feldolgozásnál jobb a teljesítménye
    • CS5 a CUDA nagy komája
    • vedd ezt, és megnyugszol :)

    Kontra:
    • le kell mondanod a 3D-ről, mert abban jóval szerényebb.
    • proci és ram fontosabb [link]

    Ha otthonra lesz, akkor ATI-t, ha céges, akkor akármit. NEM ez a sebességet/minőséget meghatározó komponens. Sebességhez ram, minőséghez jó monitor kell -digitális bemenettel.

    "úgy hallottam nem egy helyen, hogy ezek a professzionális 2D-s kártyák képminőségben és színhűségben eléggé odaverik a legújabb Radeon-okat"
    Ami igaz LEHET, ha egy kalibrált eizo monitorra megy a kép, és a fotókat RAW-ban kapod. Nem tudom mit fogsz dolgozni rajta, de NEM ezen fog múlni a minősége... :N
    egy átlag monitorra hiába küldesz akármilyen jó képet, ha nem tudja az Adobe RGB színtér felét csak...

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák