Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    Hello!
    Szeretnék újfent egy kis segítséget kérni, ugyanis most lehetőségem lenne egy újságot (havi szinten) megszerkeszteni, betördelni, illetve az arculatát elkészíteni, otthonról.
    A problémám az, hogy sajnos nem tudom olyan szinten kezelni az indesign-t, hogy félelem nélkül nézzek elébe a dolognak...
    Van ugyan képesítésem, de az sajnos csak egy 3 hónapos tanfolyam (ez idő alatt kellett elsajátítani az indesign/photoshop páros kezelését+egy csomó elméletet), de erről sajnos már a tanároknak is az volt a véleménye, hogy majd egyszer, sok gyakorlás után, és sok segítséggel esetleg dolgozhatunk a szakmában...

    Ha tud valaki egy netes linket, ahol le van írva a nyomda ''ready'' újság elkészítése (főleg ez a nyomdakompatibilitás volna a fontos, illetve az indesig apró beállításai, amik nagyon kellenének)
    A tervezéssel elboldogulok, csak a fontos beállításokkal nem vagyok sajnos tisztában.

    -nem megy pl a betűk(sorok) ''baseline grid''-hez igazítása, mert sajnos mindig üres sorokat hagy ki az írott sorok közt (az elválasztásoknál kellene ehez valamit beállítani, ha jól tudom, illetve ''finomhangolni'' hozzá az indesign-t)
    Emlékszek, ezzel már a tanár is nagyon izzadt, mire sikerült rendesen megcsinálnia...

    -oldalszámozás, élőfej,stb
    Pl, hogyan lehet a mesterlapon úgy beállítani az oldalszámozást,stb-t beállítani, hogy a sima oldalakon is mindig felül legyen, ne takarja le semmi ? Én pl az oldalak háttérszinét, ha homogén, akkor úgy szoktam megoldani, hogy ráteszek egy szines síkot, nem tudom, hogy az indesign-ban is be lehet e állítani az oldal alapszínét, mint a photoshopban?
    -stílusok használata sem az igazi, de ezt persze később is ráérek megnézni.
    -van még persze sok minden, ami nem tiszta előttem, de még csak azt sem tudom, mit kéne tudnom...
    (egyébként a CS2-t használom)

    Hálás lennék, ha segítenétek, mivel már a héten vinnem kellene portfóliót, amit igen kritikus szemek fognak vizslatni. :Y

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák