Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Elég összetett a dolog.
    A pályabetöltések radikálisan gyorsulnak egy gyorsabb vinyóval. Tapasztaltam. Öcsém gépében egy 2 gigás 5400et forgó vincsi volt, ezt kicseréltük egy 7200es 120 gigásra, és ugyanazon konfig mellett Thief2 pályák kb 3x gyorsabban jöttek be. Ugyanez érvényes minden más alkalmazásra, igy pl windows inditás is sokkal gyorsabb lesz.
    Játék közben már nincs ekkora szerepe, itt már beszól a memória is. Hisz egy adott pályarészt a memóriába tölt be. Ha onnan elfogy, megint vinyóhoz kell nyúlnia. (föleg ha az adott pályarész nem fért be a memóriába, és swappelte). Igy kis memóriával, lassú vinyóval azt fogod tapasztalni, hogy mész 15 métert, majd 1-2 mp fagyás, vinyó kerregés, megint mész 15 métert, megint fagyás, kerregés, visszamész 15 métert, megint...
    A tökéletes megoldás, a mai játékokhoz min. 512, de inkább 1024 mega ram, és 7200es, netán SATA vinyó.

    A kérdésedre a válaszom : vegyél egy kevéske ramot is, meg egy 40 gigás 7200es vinyót, olcsón, itt valakitöl.
    Spec 2db SDramom (133 Mhz) nekem is van eladó, 128 megásak.

    Megdöbbentö egyébként, mit müvelt a SATA vinyóm (160Gb), miután összemértem a fent emlitett ''régi'', 7200es seagate-emmel (120Gb)
    Teszt : 720 megás film file (avi) másolása egyik particióról másikra :
    7200es : 1:45 perc
    SATA : 35 másodperc (!!!)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Petike168 #27 üzenetére

    Kb. Dobj be még 256-ot, meg egy 7200es vinyót (40gb), és gyak olyan géped lesz, mint amit öcsémnek összel összetákoltam. Örült, mint majom a farkának, ment rajta Thief3, HL2, meg még gyenguszon Doom3 is.
    (Azóta kapott új procit - Xp2000 - , dvd irót, meg gef3ti200-at, ezek is dobtak valamennyit, de nem annyit, mint a +ram és +vinyóspeed)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák