Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz lúzer #1552 üzenetére

    Arra pedig a válaszom, hogy ha jól emlékszem, akkor a közigazgatási eljárás határideje 60 nap, azonban ez meghosszabbítható, úgyhogy én nem hiszem, hogy ilyen módon meg lehetne úszni.

    Sajnos én nem értek annyira ezekhez, én az utcán vagyok 10 éve, maga az eljárásjog annyira érint engem, hogy feljelentés esetén beidéznek engem is.

    Azonban az objektív felelősség elvén alapul már a "Sebességkorlátozás túllépése", így nem lesz idézés, nem lesz meghallgatás, nem lesz eljárás, hanem lesz egy bírság és kész. Nincs fellebbezés, nincs semmi.
    Kollegám most ment be a 30-as traffiba 50-nel, és esélye sem volt elintézni, mivel közigazgatási eljárás lett ez a szabálysértés (is). Kérte, hogy 2 részletben fizethessen, de a törvény szerint arra sincs lehetőség objektív esetén, csak arra, hogy a fizetéssel kapott egy hónap haladékot...

    Egyébként tudsz olyan okot mondani, amiatt elhúzódna 60 napig az ilyen eljárás??? Megírom azt az 1 soros (!!!) bejegyzést (nem feljelentést!!!) a naplóba, csatolom hozzá a fényképet még aznap, 2 nap alatt bekerül feldolgozásra, ami kb. 3 perc (kiderítik a nyilvántartásból, hogy kinek a tulajdona a gépjármű), aztán a táblázatból kinézik, hogy mennyi lesz a bírság, és mehet a postára... 1 hét, max...
    Talán egy kicsit leegyszerűsítettem, de az objektív eljárásnak ez a lényege. Hameg nem te vezettél, akkor is te szívtál, mint tulaj...

    [ Szerkesztve ]

    Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

Új hozzászólás Aktív témák