Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • utforsker

    csendes tag

    Üdvözlök mindenkit!
    Én eddig csak angolt tanultam. Már korábban elhatároztam, hogy az angol mellé keresek egy másik nyelvet. Több lehetséges választás közül végül a norvég volt a befutó. Örülök, hogy létrejött ez az oldal. Végigolvastam és nagyon tetszett. :C

  • utforsker

    csendes tag

    Sziasztok,
    Szeretnék valamivel én is hozzájárulni a nyelvtanuláshoz.
    Találtam egy kis progit, ami segítséget nyújthat a szótanuláshoz és szerintem nagyon praktikus. A szavakat egy txt fájlba kell csak beírni vagy bemásolni. Minden szót vagy kifejezést pontos vesszővel kell lezárni.
    A kikérdezés végén egy összefoglalót készít az aktuális eredményeinkről, de lehetőség van előre gyakorló feladatsorokat is összeállítani és kinyomtatni.
    A következő oldalon található:
    [link]

    Ahhoz, hogy a txt fájlokba az olyan norvég szavakat is be tudjuk írni, illetve a program használatakor a magyarban nem létező karaktereket (å, ø, æ) is be tudjuk gépelni a billentyűzetet a Control Panel-ben át lehet állítani norvég nyelvre. Ezt elég csak egyszer megtenni és a tálcára kirakhatunk egy kis nyelválasztó menüt, amivel 2-3 kattintással válthatunk a magyar, norvég vagy bármely más nyelv között.

    Az átállítás leírása itt található:
    [link]

    Készítettem egy kis leírást is, az előbbit kicsit kiegészítve:
    [link]

    A txt fájlokat akár témakörönként is létre lehetne hozni, pl. úgy ahogy itt:
    [link]. Én már el is kezdtem, és ha valaki(k)nek esetleg lenne ideje rá, feloszthatnánk egymás között a 100 leckét, majd feltehetnénk egy mindenki számára elérhető helyre. Esetleg ott még aki szeretné, újabb szavakkal ki is egészíthetné. Talán összejön egy jó kis szótár. :U

    A fájl elmentésekor (mentés másként) a fájlnév beírása után az az ablak alján lévő Encoding legördülő menüből az Unicode-t kell kiválasztani, így a magyarban nem lévő karakterek nem kerülnek átírása. ;)

  • utforsker

    csendes tag

    Bocsi utólag is, hogy egykis félreértést okoztam. A keresztnevem István, és a hét elején találtam meg Gergő szókikérdező programját, amit ki is próbáltam és nagyon praktikusnak találtam, ezért írtam is neki egy köszönő levet. Bár nekem is informatikus az egyik végzettségem, de még sajnos nem volt alkalmam infósként dolgozni, így inkább az elméleti tudásom jelentősebb, a gyakorlati már nem annyira. :((
    Az utforskert csak azért választottam, mert gondoltam így is 1-el sikerül növelni az eddig megtanult szavak számát, ha sokszor látom csak megjegyzem alapon.

    A nyelvet csak pár hete kezdtem el tanulni, már régebben is gondoltam, hogy kéne valami még az angol mellé. Mindenképpen olyat akatam választani, ami nekem érdekesnek tűnik, és nem az volt az elsődleges szempont, hogy esetleg később lesz-e alkalmam használni. Aztán akadt több szóba jöhető nyelv is. Közben olvastam egy cikket Norvégiáról, ami kedvező benyomást tett erről az országról. Ráadásul megismerkedtem egy fiatal házaspárral, akik pár éve ott dolgoztak és lehet, hogy nemsokára újból visszamennek. Aztán van még néhány norvég énekes, együttes akiket kedvelek ( Linda Kvam, Åge Sten Nilsen, Wig Wam...). Így már nem volt nehéz kiválasztani a második nyelvet. Nem beszélve arról, hogy az én munkahelyem (ahol már 20 éve dolgozom) sem egy biztos hely manapság, és az ember néha elgondolkodik a lehetőségeken...

    Sajnos egy dolog még nem működik a kikérdező progi esetében. Kicsit korán örültem, hogy sikerült a norvég karaktereket is rögzíteni egy txt fájlba másolgatás nélkül. Úgy tűnik muszáj Unicode-ban elmenteni, hogy a norvég karakterek ne íródjanak át, viszont az Unicode-ban elmentett fájlt a kikérdező nem nyitja meg, :Y így jelenleg csak olyan szavak esetében jó igazán melyeknek a betüi megegyeznek a magyarral és a fájl a szokásos módon menthető. Én csak az első leckénél teszteltem először (Személyek) és ott nem jött elő ez a probléma, a másodiknál később már igen :W .

    Gergőnek írtam erről néhány sort, hátha van valami egyszerű megoldása a dolognak.

    Ha megoldódik a probléma, akkor megírom.

    Szép napot mindenkinek

  • utforsker

    csendes tag

    Sajnos a facebook-t nem ismerem, de szívesen utánajárok, hogy melyiket érdemes használni és ha tudok valamit megírom. :K

Új hozzászólás Aktív témák