Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikroii

    csendes tag

    válasz haunty #73 üzenetére

    Szia,

    én a Bergeni Egyetemen tanulok. Illetve Erasmuszos voltam/vagyok, csak itthon nem tudták, hogy mindig is Norvégiában akartam volt élni, és mikor végre sikerült kijutnom, nem fogom csak úgy parlagon elúszni a lehetőséget. Szóval - egy rakat papír, és e-mail után - meghosszabbítottam a kint-tartózkodásom, és az utolsó félévemet is kint töltöm. Majd hazajövök lediplomázni, és újra - akkor már remélhetőleg egy diplomával a kezemben keresek állást.

    Amit a feminine gendre-ről írsz, hát őszintén szólva azt se tudtam, hogy létezik. Mivel sajnálatos módon én lemaradtam az egyetemi nyelvoktatásról, ezért magántanaraknál tanultam. Ők meg amerikaiak voltak, és - gondolom - ami nekik nem volt lényeges, azt nem említették meg, vagy csak nem jutottunk még el odáig.

    A kérdésedre, hogy kint könnyebb volna-e tanulni, a válaszom: egyértelműen igen! Vannak pl olyan szavak, amelyeket fogalmam sincs, hogy mondják angolul, de norvégul tudom. Itt főleg az általános szókincsben értem, mert pölö a boltban remekül lehet az ételek, meg alapanyagok nevét memorizálni, hiszen látod, meg ha megtalálod, amit keresel, akkor meg is veszed. (itt hozzátenném, hogy a búzadara állítólag van és nagyon drága, de én még nem találkoztam vele :))

    Köszi a szerencsét, remélem meglátogat, mert elég zsúfolt lesz az elkövetkezendő két-három hetem...

    ha det bra

Új hozzászólás Aktív témák