Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisssz75

    csendes tag

    Sziasztok!

    Látom vannak még "Norvég érdeklődők" :)
    Nálunk egy jó pár éve háttértéma Norvégia.
    Van egy jó barátom,aki ott élt több mint 20 évig.Sok jót hallottam tőle az országról és az emberekről.A családja többi tagja most is kint él.
    Most jutottam el arra a szintre,hogy komolyan foglalkozzak a norvég munkalehetőségekkel.
    Az már bizonyos,hogy nyelvtudás tekintetében jónak kell lenni.Az angol tudás megfelelő de ha a norvég nyelvet ismeri valaki talán még annál is jobb.
    Én mindkettőt tanulom,biztos ami biztos. :)
    A norvégot egy kicsit előre vettem,úgyhogy az előbbiekben említett norvég kezdő tankönyv és a Gaál Ottó féle kreatív nyelvcsomag már meg van.Mindenkinek ajánlom,aki a nyelvet tanulni akarja!
    Sajnos(?) az ismerettség nem sokat segít Norvégiában a munkavállalás területén.
    A nagyon sok jó tanács,hely- és emberismeret viszont igen.
    Nem hamarkodom el a dolgot,kb 1 év múlva szeretnék egy használható nyelvtudással és sok jó tanáccsal nekivágni.
    Sokan rossz tapasztalattal mennek ki és ezért vannak akik félve indulnak neki.
    Fel kell készülni Norvégiából és úgy kimenni,mert kevesebb kudarc ér minket.
    Ha valakinek van valami munkatippje,bármilyen segítsége ebben a témában,szívesen fogadom.De én is adok,ha tudok annak aki kér,valamilyen segítséget.
    Talán együtt könnyebb... :)

    "A legjobb módja,hogy megjósold a jövődet az,ha magad teremted meg azt!"

Új hozzászólás Aktív témák