Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BusinessGuy

    őstag

    válasz section9 #54414 üzenetére

    Nyilván van aki várja de szvsz ez kb a kisebbség. Kíváncsi leszek az újdonság varázsa es pár pár órás mókát leszámítva mennyire mozgatja meg az embereket és a fejlesztőket. Mindenesetre engem mint gamert totálisan hidegen hagy és ha jönne fejes a passtrough nélkül de mondjuk oled kijelzővel ugyan ennyiért, kérdés nélkül azt venném.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz section9 #54414 üzenetére

    "Siman el tudom kepzelni, hogy pl Quest 3-ban teregetek vagy valami hazimunkat vegzek es kozben megy valami Youtube video. "

    Ez elég abszurd, inkább vegyél egy szárítógépet... Most komolyan, én is szeretek VR-ozni, de ennek is megvan a maga helye. Így is sokat zombul a neten a világ, folyamat leköti valami a figyelmét. 5-10 percig magára marad a gondolataival az ember és már egyből sikít az agy a dopaminfröccs után. Nem azt mondom, hogy bűn betolni valamit a háttérbe akármilyen meló közben, de valahol kell egy határt húzni, szerintem. :U

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • kiskuplung

    őstag

    válasz section9 #54414 üzenetére

    Kipróbáltam ma az ötletedet. Van egy Remote desktop nevű alkalmazás is a Q3-n, és egy VLC-vel lejátszott videó képét simán ki lehet rakni rá, mosogatás közben ezen néztem (volna) a D&D filmet :) Szerintem ez egészen elképesztő, tiszta sci-fi.

    Csak azért van ott a "volna". mert a PC hangját nem vitte át a program, de gondolom ez csak beállítás és/vagy SW update kérdése.
    Ami viszont remek lenne, ha lehetne a nézőpontba "tűzni" a képernyőt, és mondjuk folyamatosan ott lebegne ahova nézek- Jelenleg olyat tud csak hogy a mosogató fölé rakom és császkálhatok a konyhában, mindig ugyanott lebeg. Nagyon komoly :C

    És azt is látom, hogy a hand tracking-kel rá lehet nyomni a képernyőre, de én itt azt várnám, hogy egérmozgásként/kattintásként vigye át a gesztusaimat, és akkor tényleg érintőképernyőként működne a PC által közvetített monitor. Szerintem SW-ből ez is megoldható (mivel a VD is tudja, emlékeim szerint)

    @a2d2: arra gondoltam, hogy ha nincs a fejeden a Q3 és elnézel erősen balra vagy jobbra úgy hogy csak a szemgolyódat mozgatod, akkor is beúszik a képbe az orrod középen. Legalábbis nekem igen, és ez lehet a nagy orrom miatt van :D Ez a "hiba" amit írsz csak annak a következménye, hogy gyakorlatilag megszűnt a sweet spot, és mivel nincs közvetlen a szemedre cuppantva a kijelző, kicsit mindig szögben fogsz a kijelzőre nézni, konkrétan a lencsetartót nézegeted, ezért ezzel az effekttel nem lehet mit kezdeni. Szóval szerintem ezt nem lehet hibaként felróni.

    Az a fekete-fehér, éles kontrasztos képeken lévő bevilágosítás már sokkal idegesítőbb, szerintem még rosszabb, mint a god ray :D

Új hozzászólás Aktív témák