Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    Topikgazda

    válasz izomman1 #3842 üzenetére

    Persze egyről beszélünk, szerintem sem irreális a 2 év múlva karácsonyi 4K HMD, de az +2 év. :DDD Kereskedelmi forgalomban jövőre, nah az az ami irreális szvsz.

    Szerintem az Oculus csak egy új irányban próbálgatja a szárnyait a kábelmentes headsetekkel, attól függetlenül még viheti tovább a kábeles irányt is emellett. Ezt nagyon nehéz szétválasztani azért, hol van az a határ alkalmazások terén ami kábelek nélkül már megvalósíthatatlan. Vannak 3D alkalmazások amik persze simán mennek de mind ismerjük ezeket... Szerintem a kábelmentesség az a totál social irány, jól lehatárolt korlátokkal. Gamingben (amire a topiklakók java is veszi) viszont egyelőre elhagyhatatlan a kábel.

    Az, hogy te 1080-nal hajtod meg a HMD-t, okés de a VGA maga kb annyiba kerül, mint a headset és köré kell még ugye egy komplett rendszer is... Ezért (is) haladnak lassan a fejlesztések, mert kevesen rendelkeznek olyan rendszerrel ami meg tudja hajtani a jelenlegi HMD-ket is és még rájön a méregdrága HMD ára. Szerintem addig nem lesz 4K headset amíg a jelenlegi el nem terjed eléggé ehhez pedig nélkülözhetetlen az, hogy csökkenjen a minimum HW követelmény és a headset ára is. Ne úgy gondolkozz, hogy te már meg tudnád hajtani a 4K-s kijelzőt, hanem úgy, hogy a jelenlegi userek hány százaléka tudja meghajtani a jelenlegi headseteket és ezek közül pláne hányan tudnának még rajtad kívül 4K headsetet hajtani. Senki nem fog gyártani ~10.000 userért méregdrága 4K headsetet (ne a számon akadj fenn, mondhatnám úgy is, hogy a Steam felhasználók 0.1%-áért nem fognak 4K headsetet kiadni). A fejlesztés viszont tutira tervben, talán már folyamatban is van. De korábban beszélgettünk már erről és sokak szerint inkább csak 2K körüli felbontás fog jönni következőleg 4K helyett. Na az szívás lenne. :DDD

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák