Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz zsoltee53 #26849 üzenetére

    Az olcsó (és sokszor nem is annyira olcsó) NAS-oknak alapvetően a mobiltelefon kategóriás ARM CPU, és a kevés memória a gondja, mindehhez persze egy hulladék (szintén mobiltelefon kategóriás) buszrendszer párosul. Ez marhára kevés a gigabithez meg a nagy packet rate-hez, hiába a csicspicsa sw, meg a hangzatos név (lásd Synology).

    Viszont pl. a QNAP-nak vannak elérhető áron Inteles modelljei, tisztességes rendszerbusszal, bővíthető(!) memóriával, normális Celeron CPU-val. Én egy TS-251-et vettem, valami 6x eFt most. Kukáztam még bele 4GB memóriát egy régi laptopból, és hasít mint az álom. Szerintem a 2x1GB-t is ki tudná gond nélkül hajtani (persze megfelelő diskekkel), de simán 1db 1G-s linken is 115Mbyte/s-el írom/olvasom. Csak ajánlani tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • skbalint

    tag

    válasz zsoltee53 #26849 üzenetére

    Ezt a Minire írtam, az iMac jobb vétel szerintem is, csak ott is kezdésnek mehet egy HDD csere, amihez szervíz kell, vagy nagy bátorság ha nem csináltál még.

    Ha teljesen biztos benne, hogy nem kell egy laptop, mert soha nem cipelnéd, és számodra nem ad semmi pluszt az, hogy házon belül is tudod mozgatni (én most is a kanapéról írom ezt, miközben megy a zene), akkor egy iMac-ben gondolkoznék Mini helyett, feltéve, hogy a 21-es kijelző elég neked.
    Ha viszont számodra is adna pluszt egy laptop egy Mac-hez képest, akkor egy Air-rel sem lenne sokkal több összeségében a projekt.

    Egyébként a miniről még annyit, hogy 4 év alatt a lehető legrosszabb irányba fejlődött a dolog.

    Teljesen egyetértek, 2012-ig volt egy szuper 4 magos i7 változat, csak annyit kellett volna csinálniuk szerintem, hogy kihoznak a 2013-as új Mac Pro helyett egy mini-ITX GPU-s MacMini-t egy 4 magos i7-tel, kicsit magasabb házban a GPU miatt (mondjuk feketében nagyon jól is nézne ki).

    szerk:
    NAS:
    1080p-re simán elég gyakorlatilag bármelyik NAS, nekem egy régebbi Synology van, nincs vele semmi gond, egy NAS azért elég sok plusz dologra jó, ez is olyan, hogy ha neked semmi pluszt nem ad, akkor elég egy külső HDD is egy iMac-hez miután cseréltél SSD-t benne, vagy az Air-hez is elég ha főként asztali gépként használnád.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák