Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkesy

    őstag

    válasz td #644 üzenetére

    Az utolsó bekezdéshez:

    Akkor látni nme láttam, de nov elején jártam az egyik áruházban (M*tro) és ott bele volt borogatva a 999 ft-os áruk közé ennek a filmnek a DVD-s verziója...

    Ja, a film címe egyébként :) : A braziliai fiúk



    [Szerkesztve]

    >>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

  • mityku

    aktív tag

    válasz td #644 üzenetére

    Az Ellenség a kapuknál c. film sztorija végül is annyi volt csak, hogy a körülzárt/szétbombázott Sztálingrádban mesterlövészek (főként a ruszkik) az ellenséges tiszteket szedik le. A ruszkik legjobb mesterlövésze (főhősünk) szedi le a legtöbb tisztet, ezalatt a németek se tétlenkednek, idehozatják a németek legjobb lövészét (König örnagy-Ed Harris). A sztori végén a két mesterlövész összecsap, és gondolom mindenki tudja a végszót! Ki nyer.... stb... Ja és, hogy végig König örnagyot a lehető leggonoszabként/brutális figuraként mutatják be. :((

    Stukákra igeen raktak fel egyfajta ''szirénát'' és mint mondtad, zuhanás közben a szél/áramló levegő meghajtotta és ezáltal egyfajta vijjogó hangot adott ki. A célterületen tartózkodók mikor meghallották a ''sziréna hangját'' már csak fohászkodtak, hogy túléljék a bombázást. A németek elég jól (pontosan/precízen) megtanultak bombázni a géppel. Ha jól tudom felszereltek egy-két Stuka századot nagy kaliberű fegyverzettel (harckocsikra vadásztak vele a németek, 30-50 mm ürméret közötti volt). Pontos adatot most hirtelen nem tudom mondani.

    Ezt a Mengele-s dolgot is már pár filmben elsütötték az amcsik!
    biztos volt 3-4 film is, ami a Dél-amerikai őserdőkbe visz minket és ott titkos laboratóriumokban kísérleteznek a volt/elmenekült nácik! Hogy újra világuralomra törjenek. :D
    Sőt emlékszem volt a Szupercsapat (A-Team) amcsi sorozatba is (talán vasárnap délelőtt a tv2 adja is), hogy egy brazliai őserdő közelében, vagy valami folyónnál egy volt náci, atomreaktort akar építeni, hogy uránt tudjon dúsítani és bla-bla....stb... A folytatást mindenki tudja! Kész röhej! :D

    Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

  • kyklops

    csendes tag

    válasz td #644 üzenetére

    ''HUSZÁR János -
    Honvéd ejtőernyősök Pápán, 1939-1945

    Kyklops: ezek melyik könyvtárban vannak meg? Kíváncsi vagyok!''

    Melyik könyvtárban azt nem tudom, de nekem megvan.
    (limitált kiadás volt, kb 10 éve vettem)

    Véhicule Blindé Léger

Új hozzászólás Aktív témák