Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    válasz mityku #3751 üzenetére

    Hát ja. Siralmas volt.

    Amúgy meg: tegnap nézelődtem a városban, és a Kisfaludy utcában mindenféle lövő alkalmatosság volt kitéve (értsd: harckocsi :D légvédelmi ágyú, löveg, ilyenek). Ki is lehetett őket próbálni, már ami a célzást illeti. Faja volt. És a legdurvább: a végén úgy vitték el a tankokat, hogy beindították őket, aztán jött a katonai egység, felpakolták platóra, oszt nyomás. Szerintem még ma is ott van a lánctalp nyoma az aszfaltban. :D Nagyon durva volt, ahogy az a T-nemtomhanyas kiállt az Üllői útra, a rendőrök pedig megállították a forgalmat. Amikor meg csörlővel fel akarták húzni, volt egy pont, ahol megakadt a tank, és a teherautó önmagát húzta közelebb hozzá! Volt egy kiscsaj is, sötétkék szerelőruhában, rajta ''MH MTEK'', na ők vitték el. Egész helyes pipi volt, olyan 1-60 magas lehetett :D

    Na de elég a dumából, itt vannak a képek:

    [link]
    [link]
    Ez itt ua., mint az előző, csak más a csővég, és volt valami irányzék vagy mi (rajta beosztás, és a sávok mellett ilyenek, hogy ''Rep. gr.'', ''Pc. gr'' - tehát a gránáttípusok)
    [link]

    Na itt a tank is. Erre kb. fél órát kellett várnom, hogy lefényképezhessem, annyi surmó mászkált rajta.
    [link]

    Ezek csak régi autók, gondoltam berakom:
    [link]

    A 100mm-es légvédelmi cucc (20 t) /1949 M ha jól emlékszem/
    [link]

    Ugyanaz este:
    [link]

    A tank este:
    [link]

    Vontatás:
    [link]

    Dettó:
    [link]

    Aztán volt még egy, amit nem fényképeztem le. A cső átmérője annak nem volt ugyan nagy, de maga a cucc azért méretes volt. Lehetett függőlegesen meg vízszintesen állítani (elvileg, mert nem ment), és a két ülőkénél, ahol ez megtehető volt, két célzóperszkópnak is volt illesztési hely. Meg volt rajta egy kis útmutató táblázat, hogy hogyan kell a vezényelt sebességet állítani, ha dőlésben van az ágyú. Talán ezek mondanak valamit, mert a típusra már nem emlékszem.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák