Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mastre

    tag

    Biztos, én vagyok az analfabéta, de nekem a telesport.hu a Fábryt adja. :))
    A meccset hol lehet elérni?

    hunfatal:
    Nálam itt a Fábry megy :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz 7600 GS #20829 üzenetére

    Teljesen jó. Pár évig Ancelotti mellett betanul másodedzőként, és aztán ő lehet a Madrid igazi legenda-edzője és reméljük edzőlegendája... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz KisTücsök #21747 üzenetére

    Én azt sem értettem, amikor pár éve, mikor a Milan jött aranylabdásokkal, Beckhammel, stb 8k-tól kezdődtek a jegyek. Alig lézengtünk páran a Puskásban...

  • Mastre

    tag

    Bevallom, én régen nem néztem sem angol sem olasz bajnokságot, úgyhogy nem ismerem Ancelotti taktikáit, mentalitását. Azt tudom, hogy sikeres volt.
    Viszont amit mostanság a Reallal csinál, azt nem nagyon értem. Mind azon túl, hogy a jelenlegi Madridnak nincsenek minőségi cseréi, ezért ebből kell kihozni a legtöbbet, a lehető legritkább esetben értem, hogy miért azok a cserék, amik és miért akkor, amikor.
    Pl. ma is Benzemának nem sok értelmét láttam a pályán, helyette inkább Illarát láttam volna szívesen a középpályán... Mourinhonál azért kb 80%-ban eltaláltam a dolgokat. Most én értek egyre kevésbé a focihoz, vagy Ancelotti ennyire más? :)

  • Mastre

    tag

    válasz cyberkind #39057 üzenetére

    Az már 11 perc után biztosnak tűnik, hogy rossz a játékvezetés, és 1-2 piros ki lesz osztva...

  • Mastre

    tag

    ATM-RMA konklúzió:
    a bíró hüjje
    a focit a Real, a rugdosódást az Atletico nyerte
    vége: igazságos döntetlen
    szerintem

  • Mastre

    tag

    Mindig mindenki azt kérdezi, hogy Bale megérte-e a 100 milliót. Nyilván nem, senki sem ér ennyit.
    Viszont kifordítva:
    A kupadöntőben az ő góljával nyert a Real a Barca ellen, és a BL döntőben az ő góljával nyert a Real az Atletico ellen. Ha csak ez a két mozdulata volt a szezonban, akkor is megérte a 100 milliót. Szerintem pénzügyileg is. Habár nem értek hozzá, de szerintem ez generál ennyi bevételt reklámokból meg hasonlókból.
    Aztán persze ennyiért az ember varázslatot vár a pályán. Az meg majd talán egyszer megjön, ki tudja...

  • Mastre

    tag

    válasz Ps Vita #46670 üzenetére

    Kameruni csúsztatta, de ha mexikói lett volna, akkor sem lett volna les, max "egyvonal" szvsz...

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz DeathAdder #105522 üzenetére

    Srácok, az ugye megvan, hogy nem az a keze sérült meg, amit Ramos befogott? Hanem a másik, amire ráestek. Megérteném ezt a szándékos sérülésokozás dumát, ha eltörte volna a jobb könyökét. De egyszerűen az történt, hogy ráestek ketten Salah bal vállára.
    Realosként én sem bírom Ramost az utóbbi időben sokszor gusztustalan, és a csapatkapitányi szalag is jobb helyen lenne bárhol máshol, de ilyen eset szerintem minden meccsen van vagy 10. Összekapaszkodnak és együtt elesnek. Itt egyszerűen szerencsétlenül sikerült.

    Azt, hogy a Liverpool miért esett szét mentálisan ezután, azt Kloppéknak kell megtalálniuk. Egyszerűen a letámadás sem ment, és az nem azon múlt, hogy Salah ott van-e elől. Taktikailag annyiban kedvezett ez a Realnak, hogy Marcelo előrébb tudott jönni. Az pedig, hogy Klopp nem reagált semmit arra, hogy Bale beállásával a Madrid átállt széljátékra megint érdekes. Tekintve, hogy Carvajal kiszállásával jobb széle nem volt a Madridnak, illett volna a balon a Ronaldo-Marcelo duót fogni legalább. A vége felé annyiszor mentek el, ahányszor csak akartak.

    Szerintem is szebb lett volna, ha akcióból lövünk hármat, nem kapushibából, de ez sajnos benne van. Egy BL döntőn ott kell lenni fejben. Ehhez kell a rutin. Ha a liverpooliak is játszanak még pár elődöntőt, döntőt, nem lesznek ilyen hibák. Ez fejben ment el, nem azon, hogy nem volt fönt egy csatár.

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz ZavaBalazs #111382 üzenetére

    Szerintem zárjuk egy olyan kompromisszummal, hogy aki a Reallal sikeres volt, az utána máshol nem lett hasonlóan sikeres.
    Higuain átlagos volt mindenhol.
    Ilyen Makelele meg Seedorf féléket meg hagyjunk 20 évvel ezelőttről, mert az ő eladásuk az inkompetencia volt maga.
    Aki az utóbbi 15 évben a Realt a csúcson elhagyta, az utána másik csapatban nem bírt húzóember lenni.

  • Mastre

    tag

    válasz Mastre #111383 üzenetére

    Lejárt a szerk.

    Viszont az is tény, hogy a Real Madridból a 30 környéki játékosok vagy most szállnak ki, vagy már egészen biztosan nem lesznek sikeresek máshol. Elment a sikeredző, elment a húzóember. 4 BL cím után 2-3 éven belül nem sanszos még egy. Egyszerűen ahhoz szerencse is kellett mindig, és állandóan nem lehet szerencséje a Realnak. Kell még az a 2-3 év, hogy egy új csapat fölépüljön.
    Szerintem Zidane is ezt látta, és nem tartotta magát (és az elnök türelmét) képesnek egy új csapat felépítésére. Ezt most 1-2 új edzőnek kell végigvinni. Csak közben figyelni kell arra, hogy a fiataloknak ne menjen el a kedve és ne lépjenek le.

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz Tibiajax #118209 üzenetére

    Erre egyébként szerintetek mi a megoldás? Ezt nagyon sokan csináljak, különösen világversenyeken. A 2. csoportmeccsen, amikor vezetnek, továbbjutásra állnak, kiprovokálnak egy sárgát, hogy az egyenes kieséses szakaszban játszhassanak. Ezekben az esetekben csak az a különbség, hogy aki nem akarja látványosan csinálni, az a 60. percben száll bele valakibe.
    Mennyivel jobb meccs közben fölrúgni valakit, sérülést kockáztatva, mint a 88. percben kínosan hosszan elvégezni egy szabadrúgást, bedobást? Az ilyen esetekkel csak azt fogják elérni, hogy a játékosok a felrúgást választják. Szerintem az sem lenne jobb...

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz hobizoli #126402 üzenetére

    Nem. A klubvilágbajnokság címvédője még mindig a Real Madrid decemberig. Merthogy EZEK tavaly megnyerték a klubvb-t.
    A BL badge a karjukon, amiben a 13-as van, azt viselheti minden győztes.

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    Sziasztok srácok! Sok éve követem már a topikot read only módon, mert érdekel más foci kedvelők véleménye, és itt annyi féle ember, annyi különböző szimpatizáns van, és a hangulat is jó. Nem sokszor gondoltam szükségesnek, hogy hozzászóljak a témákhoz, mert Real Madrid szurkolóként azokra a témákra, amik előjöttek a csapatot vagy a La Ligát érintően már volt itt két-három kolléga, aki intelligensen végighallgatta és megvívta a csatákat. Ehhez nem kellettem. Most viszont úgy érzem, hogy az elmúlt négy napban annyira sokfelé beszéltek, és annyira indulatosan, annyira nem értitek egymást, hogy hátha kell egy új hang a közösbe. (Nyilván a Real pártján, dehát ezt már mégsem tagadhatom meg.)

    Volt itt a napokban minden. Megölik a focit, a foci mindenkié, nem lehet bebetonozott helye senkinek, kellenek a kis "csodák". stb. Ezek részben igazak, de nem akarhatunk mindent egyszerre.

    Először is: az ESL 15-20 fix csapattal nyilván nem járható út. Sokan mondták, hogy ez az amerikai minta, de ez itt, ahol nemzetállamok, nemzeti bajnokságok vannak, nem megy. Nem mutathatsz rá egy bajnokságból 3 csapatra, hogy nektek alanyi jogon adok +500m eurót, és versenyezzetek. Így pl. a spanyol liga még jobban kettészakadna. Egy ilyen kiemelt szuper bajnokság kiesés nélkül csak úgy működik, ha ezek a csapatok kiszállnak a nemzeti bajnokságokból. Ez pedig nem opció.

    A "nagyok" talán joggal várják el, hogy ha már ők vannak a kirakatban, akkor fizessék is meg őket jobban. Viszont legyen átjárhatóság. Pl. az említett NL szerű dolog talán működhet. Ott nyilván nem egy éves csodák lennének, mint a Monaco vagy a Porto vagy nemrég az Ajax, hanem több évesek. Ritkábbak lennének, de lenne rá lehetőség.

    A "nagyok"tól azt szintén nehéz lenne elvitatni, hogy egy BL-ben általában vagy 4, de lehet, hogy 6 kb. fölösleges meccsük. Nézzük a Realt vagy a Barcát. Az eddigi 25-ből 25 illetve 24-szer továbbmentek. Szerintem ez elég nagy minta. Tehát ősszel kb. fölösleges nekik az a 6 meccs. És mivel ebből 4 kis csapatok ellen van, pénzügyileg sem jövedelmező. Ki lehetne váltani rangadókkal. Ilyen statisztikákat nyilván nem tudok minden csapatra, ez most csak egy példa.

    Másrészről volt itt szó a gazdálkodásokról, a "pénzszórásról". Itt eleve furcsa dolog pl. fizetésekről beszélni, amikor minden országnak mások az adózási szabályai. Spanyolországban 50%-os adókulcs van az ekkora pénzeken, tehát nem tud versenyezni például a PL-gel. Ami itt 5m€, az ott 7-8. Akkor milyen alapon vonjuk kérdőre őket? A Realnál, amennyire én tudom, pl. nincs 15m€-nál nagyobb fizetés. (Ok, ez bruttó 30, dehát ez van.) A maga helyén mindenki próbálja tartani a korlátokat. Az átigazolásokat is átfutottam gyorsan transfermarkton, az elmúlt 10 évben -300m€ ez egy évre -30m€. Ha ekkora "profitot" nem tud kitermelni egy ekkora klub évente, akkor nincs is miről beszélni.

    Ha már profit: Spanyolországban a nagy kluboknál sincsenek befektetők. 100% a szurkolók kezében van. Szóval itt nem olyan egyszerű, hogy majd eladjuk a klubot egy befektetőnek. Itt a piacról kell finanszírozni mindent. (Elismerem, hogy az a modell, amit Perez a 2000-es évek elején elkezdett, igencsak újító volt, nem is biztos, hogy a legjobb, de az igazolásokat a marketingértékek pörgetésével tudta fedezni. Tehát a klub önfentartó.)

    Az pedig, hogy egy klubnak ne legyenek hitelei, sőt legyen 2 éves tartaléka egyáltalán nem életszerű szerintem. Én, mint magánember félek a hitelektől, kerülöm amennyire csak tudom. De szerintem egy vállalkozás, pláne egy ekkora méretű más. Itt folyamatosan kell hiteleket felvenni, törleszteni ez a napi működés része. Így a Realnak is nyilván vannak hitelei, amiket mindig is kezelni tudott. Ami az elmúlt egy évben történik, arra viszont senki nem tudott felkészülni. Euró százmilliók estek ki, amiket nincs esély pótolni, csak újabb hitellel, ami viszont már nem a normál cashflow része, hanem egy hatalmas extra teher, amit nagyon nehéz lesz visszahozni.

    Az is szép gondolat, hogy adjanak el játékosokat és csökkentsenek fizetéseket. 5-6 éves periódusban talán meg is lehet csinálni. Viszont ez sajnos nem olyan, mint annó a FIFA05, hogy csak rányomok hogy sell, és jön is a pénz. Ha egy játékos nem akar máshol kevesebbet keresni, akkor nem fog elmenni. Nem, hogy eladni nem tudod, hanem ingyen sem kell senkinek. Így tehát egyik napról a másikra egy 2-3-400m€-s kiesést nem lehet csak "eladásokból" pótolni. Pláne a jelenlegi piacon.

    Szó volt még itt arról, hogy miért pont EZ a 12. Ezt nem tudom. A Realt, Barcát, Juvét, Bayernt rögtön tudnám, hogy miért. A többit meg ki kell válogatni teljesítmény, szurkolótábor, érték, bármi alapján. De továbbra is mondom, hogy nem fixre, hanem alapnak.

    És a végére még valami: csomó helyen folyamatosan kapja a savat a Real és a Barca, mert még mindig "makacsul tartják magukat". ("Meg kell őket büntetni", a "többieknek legalább megjött az esze") Az a 10 klub, akik 48 óra alatt "visszaléptek" nem elgondolkoztató? Én egy nadrágvásárlást jobban meggondolok, hogy 2 nap múlva ne kelljen visszavinnem. Itt meg kiadnak egy közleményt, majd az ellenszél hatására "Ja bocs, mégsem?" Milyen vezetések ezek? Ha meg ez nem egy közös bejelentés volt, hanem csak Perez ugrasztott bele mindenki, akkor meg azért probléma. Nem tudom, hogy melyik az igaz, de egyik esetben sem adnék a kezükbe több 100m€-s klubokat.

    Egy szó, mint száz, megértem a "nagy klubok" tehetetlenségét jelen helyzetben, amikor csak annyit látnak, hogy mélyül a gödör, és ha nem tesznek semmit, akkor 10-20-30 évre zuhannak bele. Nem tudom mi a megoldás, de szerintem ezért nem hibáztathatóak. A körítésen lehet még dolgozni, de valamit tenni kell. És ki legyen ehhez elég tökös, ha nem ők?

    No ennyi, sorry a regényért. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz forceberg #153835 üzenetére

    A La Liga most megpróbál keménykedni a SL miatt. Mivel a Barca gödörben van, ezért velük lehet. (BTW a BEVÉTELEK, nem az engedélyezett keret 110%-át fizetésekre költeni talán kicsit túlzó.)
    A Madrid sajnos pénzügyileg stabil, úgyhogy velük így nem lehet kics*szni. (Nyilván könyvelési trükkel, de a 20/21-es COVID-os szezont pozitívban zárták. Ezt hány klub mondhatja el magáról a felelőtlenül költekező RM mellett?)
    Ezért próbálták be a CVC-t.

    Számoljunk kicsit: 50 évre 10%, 2.7milliárd €. Ebből a "barcareál" (ahogy divat hívni őket) 260-270m €-t kapna azonnal. Ha ezt 50 évre osztjuk, akkor évi kb. 5.4m€. Ez ugye a 10%. tehát ez a deal a "barcareál" tévés bevételét évi 54m€-ra lövi be a következő 50 évre.
    Ugye milyen jól hangzik? Ebből Messi bérének a fele sem jön ki. Szóval biztos Perez fúratta meg a Szipiszupi miatt... Nem lehet, hogy Tebas próbálta meg minden eszközzel lekötelezni a klubokat? Ez egy nagyon kis összegű kölcsön nagyon rossz banki kondíciókkal.

    [ Szerkesztve ]

  • Mastre

    tag

    válasz bandus #153844 üzenetére

    Na, ezért nem fórumozok :DDD Nem megy át a hangsúly meg az irónia. Ezt az egészet Madridistaként írtam. :K

    A sajnos az a liga részéről sajnos, hogy nem lehet sarokba szorítani a Madridot.
    A felelőtlenül költekezést meg itt olvasom heti többször, hogy a "barszareálnak" sír a szája, mert meg kell húzni a nadrágszíjat. Pontosan tudom, hogy akár 5, akár 10 éves távlatban a Realnak kb. -25-30m€/év az átigazolási összegzése. Azt meg azt hiszem, hogy a világ (top3) legértékesebb klubja ki tudja gazdálkodni egyebekből.

    A SL sem erről szól. A RM sínen van a belátható jövőben. Nem lesz csőd, nem lesz semmi. Viszont azt is látják, hogy ezt a színvonalat nem lehet fenntartani a jelenlegi közegben. És most nem csak a PSG+ManCity duóról beszélek, ahol konkrét pénzmosás zajlik, hanem a futballelitről. A PL csapatok bevételei messze magasabbak, mint a többi bajnokságé. (Persze, ennek megvannak az okai. Lehet, hogy egy 15-20 éves konstrukcióban a LaLiga is utolérhetné, de nem 5 év alatt. És ehhez jönnek még a gazdag tulajdonosok.
    Nem vagyok tisztában a többi bajnokság szabályzatával, csak itt olvasok dolgokat. "Amerikai tulajok", "a kínai tulaj tol bele pénzt", "most jött plusz 40 millió, de ez a jövő évi tőkeemelés előrehozva", stb. Ez számomra mind azt jelenti, hogy a nagy európai klubok a tulajdonos által kisebb-nagyobb mértékben kívülről vannak finanszírozva. (Kivéve pl. a mindig kimelt Bayernt, merthát az 50+1-es szabály.)
    Bármennyire is hihetetlen, de a Barca, a Real és az Atletico is 100%-ban szurkolói tulajdonban van. Nincs tulajdonos, nincs tőkeemelés, csak a piac van. És ezeknek a kluboknak ebben a feltételrendszerben egyre kevesebb babér fog teremni, ha minden így folytatódik.
    (Lehet utálni Perezt azért mert a 2000-es évek elején egy új gazdasági modellt talált ki: a játékosok futballértéke helyett a piaci/média értéke miatt vásárolt. Gazdaságilag megérte, hisz láttuk a "Galaktikusokat", futballszakmailag nem. Tanult belőle. Szerintem ma már ő is csak rohan a piac után, és a SL ötletével egy ugyanilyen futballgazdasági "reformot" próbál meg megcsinálni.
    Ezt megint lehet szeretni vagy nem szeretni, de az, hogy a mai futballt valamilyen irányban meg kell reformálni, az nem lehet kérdés. Mert ha minden így marad, akkor a tradicionális klubok visszaszürkülnek a középmezőnybe, és csak az fog számítani, mint az óvodában: "Az én apukámnak 3 kocsija van ám, az egyikben ráadásul 2 motor van"...

  • Mastre

    tag

    válasz jbalint18 #153871 üzenetére

    Bocsánat, akkor ezt rosszul tudtam. :R

    Most gyorsan utánakerestem, ezek szerint az Athletic Bilbao, Osasuna, Barcelona, Real Madrid a tradicionális, 100%-ban szurkolói kézben lévő klubok.

  • Mastre

    tag

    válasz South Velen #155783 üzenetére

    Továbbra is az a probléma, hogy az UEFÁnak/FIFÁnak nincs joga Kovács János szurkolót büntetni. Ők csak az MLSZ-t tudják büntetni pl. stadionbezárásokkal. Az innentől már az MLSZ bulija, hogy ezeket a szurkolókat kiszűrje, és ne engedje be a stadionba. Viszont mivel ez az elmúlt években nem történt meg, úgy látszik, az MLSZ ezt nem akarja megtenni. Felülről nyomást gyakorolni csak így tudnak a nagy szervezetek...

    És hogy ON is legyek:
    Van manapság még olyan játékos, mint Ronaldinho? 20 éve Real Madrid szurkoló vagyok, de miatta néztem a Barcelona meccseket is. Az az ösztönös dolog, amit tudott a labdával, az nagyjából utánozhatatlan. Ma (igaz, hogy kicsit beszűkült a meccsnézési rutinom) nem nagyon látok ilyen játékosokat. Sokkal fizikálisabb a játék, a cselek nagy része csak labdaeltolás, aztán sprint. Vannak persze technikás játékosok, de ilyen varázslók akadnak még?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák