Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • werdaport

    újonc

    válasz Karesz50 #6495 üzenetére

    Karesz!
    Előfordult olyan eset is, hogy a fószer mindenáron emilbe akarta elküldeni a képet, ami alapján pácot kellett választani neki. Mondtuk, hogy az biztos, hogy nem lesz olyan, amilyet szeretne, de ő csak erősködött. Küldtünk neki egy pácot, aztán visszaküldte, hogy milyen sz@art választottunk. Nem egyedi eset ez se. Az se lehet véletlen, hogy ilyen jellegű problémára még nem született jobb megoldás, mint az emberi szemre hagyatkozni.
    Megértettem, hogy a Max tuti nem jó erre a feladatra, tehát más irányban kell gondolkoznom.
    Nézzük a festékeket. Sikerül pigmentekből létrehozni egy színpalettát, ami nem RGB lesz, hanem PIGMENT, amit bedigitalizált pigmentekből hozok létre. Tegyük fel, hogy színhelyesen rögzülnek a gépben (bár gondolom, hogy már itt megbuktam). Beszkennelem a beállítandó színt és pipettával felszippantok belőle egy darabkát. A színpaletta kapcsiból megmutatja, hogy mely pigmentből mennyit kell beletenni, hogy kijöjjön a szín. Ahogy azt a móricka elképzeli. Meg én...

Új hozzászólás Aktív témák