Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reac^

    őstag

    Sziasztok! Hiába bújom a góglét, ill a ph-n is csak apró kezdeményezések voltak, de semmi gyakorlati leírást nem találtam erre a problémára.

    Adott a feladat: 1 új pc-ről kell majd 3 monitort meghajtani, kiterjesztett asztal módban.

    1. elképzelés: Valami integrált vga-s (1 vagy többkimenetes) alaplap, pciexpress bővitőben pedig valami low-end 2kimenetes videókari. Kérdés: Összehozható-e az alaplapi a pcie-s vga-val?

    2. elképzelés: Bármilyen SLi/CF alaplap, a legeccerűbb sli/cf kompatibilis 2kimenetes vga-kkal. Kérdés: SLi/CF esetén nem csak a fő VGA kimenetei használhatóak?! :F

    3. elképzelés: Egyre több olyan fullintegrált alaplap jön világra amin van DSub,DVI és HDMI csati is, kérdés ezek használhatóak-e eccerre? :F

    (ha minden igaz akkor xp-s környezetben lesz használva) :U

    [ Szerkesztve ]

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

  • Reac^

    őstag

    Köszi mindenkitől az ötleteket, kaptam 1 olcsó és biztos tippet csak vannak apróságok.

    Több PCIex 1 alaplapon, több ugyanolyan vga (én esetemben 8400gs) SLi-t ki kell kapcsolni és akkor mindenféle konfigba engedi a driver a monitorokat rakni :U

    A fő probléma az, hogy a 3 monitort be tudom tenni panorámába, úgy hogy a fő videókártyán levő két monitor 1 monitorként közös asztalként használja, a 3dikat ami a másik vga-n lóg oda nem engedi kivinni az asztalt és a felbontását nem engedi 1280x1024 fölé vinni.
    Itt álljon lentebb a kép ami mindent megmagyaráz:

    Erre kéne nekem minnél hamrabb megoldás. Az első kettő monitort annyira egyként tekinti hogy felbontásuk is közös azaz 1680x2=3360x1050-es (22"). A harmadikat pedig sehogy sem engedi bevennni a "panorámába" bár jól helyezkedi el tehát jobbra van a közöstől csak a felbontását nemtudom 1680x1050-re állítani :W

    1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

Új hozzászólás Aktív témák