Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nasinas

    tag

    Kedves Fórumozók!
    Több műszaki cikket - fényképező,okosteló, de talán a most lecserélendő lcd tévét is -ennek és hasonló fórumok tagjainak hasznos tanácsai és ismeretei alapján vettem meg.
    És mondhatom, nagyon is megérte olvasgatni és tanulni a fórumozó társaktól, mert valóban sikerült jól döntenem.
    Most tévét szeretnék venni, akár karácsonyi meglepi is lehet (meglepem vele magam), szóval nem sürgős,hátha akkor lesznek akciók (ha a forint is úgy akarja).
    Szóval.
    - árban 180 körül, max 220-230, de ott már sikítok :)
    - méretben 46-50 col körül és LCD, persze ledes háttérvilágítás és ahogy elnézem Direct és nem Edge
    - kizárólag tévézésre és filmnézésre, ez utóbbi számítógépről, 720p és 1080p döntően, a filmek egy része 3D-ben, ha a látványvilág miatt valóban érdemes
    - smart funkciók hidegen hagynak, ha van van, ha nincs nincs
    - elég egy tuner, nem variálok tablettel és okostelefonnal tévéügyileg , ebben elég a számítógép
    - azt hiszem a passzív 3D lesz, ha csak meg nem győztök az aktívról - már próbáltam mindkettőt a boltokban,olvastam róla ezt-azt, úgy általában nem vagyok hanyatt esve a 3D jelenlegi megoldásaitól, de azért néha jól esik... :) ezért jó ha lesz a tévében (meg akkor már annyira csak nem rossz a panel sem (?) )

    Kérdés: ezek alapján nyilván LG, mire figyeljek? Az elnevezésben LA vagy LB stb , ezek mit jeleznek, melyik évjárat vagy sorozat gáz vagy szuper, mire figyeljek a panelek esetében, egyéb okosságok.
    Ezer köszönet!! :) :R

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Őszinte leszek. ;]
    Ma beugrottam egy zöld bótba a budai Skála helyén lévő plázában, valami byte vagy mi, mert már csak ott lehetett kapni egy klassz kis AKG fejest az mp3 lejátszómhoz,ami szerintem nagyon jó, de nem aranyáron van. Ééés ha már, akkor megnézegettem a tévéket is - nincs valami széles választék, amúgy is fura hely az a bót...
    Szóval az igazság az,hogy nekem az Orion képe meg a többi között nem jött le semmi releváns különbség. :N Azt vágtam, hogy sd adást - hacsak nem műholdról jön valami német adó, mert annak lemászik a képe sd-ben is az lcd-ről,olyan jó - felejtsük el, amíg tömörítenek ezerrel a szolgáltatók, addig rossz lesz a kép, hiába okoskodik szerencsétlen tévé a felkonvertálással.
    Na most,hiába van az én csomagomban majd húsz HD csatorna, ezek közül jó ha hatot-hetet nézek, többi bezony sd, és jól összenyomva sávszélességileg. Azaz: miközben nyakunkon az UHD, még a Full HD (de még a sima HD is) jelentős problémát okoz kis hazánkban, azaz,hogy még mindig kuriózum, ráadásul a legtöbb HD adó nem full HD-ben ad, és pl az HBO HD képe is hát------inkább nem mondom.Nekem már rég nincs, de most megint láttam és megint elszomorodtam.
    Nézegettem én így is,úgy is, széltibül,hosszábul,ahogy leírtátok, 3D szemcsiben, mindenhogyan, de csak azt láttam, hogy tévézni ezekkel nem érdemes,kivéve igazi (full) HD adásokat, és persze valahonnan rákötött full HD mozit.
    Vagyis olyan nagyot nem változott a világ.
    A felhőket is néztem, a foltokat is, a peremet is, de a normál használat - értsd:nem tesztelés - közben szerintem nem fontosak, nem zavaróak,hacsak nem áll rá eleve a szakértői szem ezekre a nyavajákra.
    Én például nem láttam, csak a perem világosságát,gondolom EDGE led volt szegény.

    A Sony szalonban borzalmas volt a kép, szerintem nem akarják átvágni a nagyérdeműt, egy kábeles vagy iptv-s sd adás képe ma hazánkban többnyire egy ....... pont, még a legtutibb Sony modellen is.
    Mondjuk lehetett volna legalább egy helyen valami film is - vagy csak nem vettem észre.

    Nekem tehát tetszettek a Sony, a Philips, a Samsung és az LG képei is, én a full HD anyagokat nézve semmi különbséget nem láttam a Samsung és az LG képe között, viszont az LG 3D-ben kissé csíkos közelről,valóban.
    Megtudtam, hogy a Philips Sharp paneleket használ, és egyes Orionokban is az van.
    Ez igaz?
    Na és mi van a Philips képével, a PC Worldben már kétszer is odavoltak érte - igaz, elég sajátos az értékelése annak a lapnak, de azért többé kevésbé mérvadónak tűnik.

    Olvasgatva a hozzászólásokat, már nem biztos,hogy passzív lesz a 3D, mivel valóban csak nagyon keveset néz az ember 3D-s anyagot (merthogy amit valóban érdemes abban, az azért nem sok), ezért a 2D képminőség a legfontosabb számomra és az ár. Nem biztos,hogy friss modell kell, jó lehet a tavalyi is, és valószínűleg az LG és a Samsung között dől el a verseny - elsősorban az ár miatt, a képükkel nincs különösebb bajom. Viszont a 119 vagy 122 cm-be beleszerettem, szóval az kelllllll.......
    Hát így állok most, figyelem továbbra is ki mit ír - bár kétségtelenül sokféle vélemény él együtt a topicban, de így szép az élet.Ja , és nézegetem a boltokban a tévéket, közben ismét kétségbe esem mint ma, utána meg jól bezabálok, hogy megnyugodjak. :K
    :R

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    válasz Azurooandrew #16522 üzenetére

    Hát, ha jól látom lehúzzák a foltok és a felhők miatt, és a nagy input lag is hátrány, viszont a többiben - ha jól látom - elismerően szólnak.
    Viszont összességében csalódást írnak.

    Na most akkor én mint vásárló most mit csináljak? :F

    ( Nézzem meg a többi tévé tesztjét, és főleg a képét... :DD )

    [ Szerkesztve ]

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Köszönöm a hozzászólásokat, minden javaslatot megnézek,elolvasok stb.. :R

    Most az hű de extrém bolt (talán így nem reklám) kínálatából összehoztam három versenyzőt, kábé azonos árban.
    Mi a vélemény, esetleg pro és kontra?

    Sony KDL48W605 BBAEP
    Samsung UE48H6200 AWXXH
    LG 47 LA667S

    Nekem a 2D kép a lényeg, 3D-re ritkán fogom használni de fogom, smart nem érdekel, csak tévézni és filmet nézni fogok, ez utóbbit számítógépről.A tévé IPTV és az is meg a számítógép is HDMI-n van összekötve a tévével (meg lesz is ),plusz házimozis hang, szintén kábelesen.

    Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    válasz B-L-A-C-K #16529 üzenetére

    Én most néztem meg a W605 B tesztjét itt
    és itt nagyon oda vannak érte,főleg a kép minőségét illetően.
    Nézegetve az értékeléseket, a Sony W sorozat valóban jól szerepel mindenütt, megelőzve a Samsung és főleg az LG képét, ez utóbbinál mindenütt a feketék hiányát említik.
    Kezdem azt hinni,hogy inkább egy régebbi de Samsung vagy Sony lesz nálam a győztes.
    Bár a W sorozat sem mind drága annyira....

    De még ráérek.....

    [ Szerkesztve ]

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Felmerült bennem a kérdés:
    mit fogok én nézni 3D-ben?

    Megnéztem,hát nem sok 3D film van fent a neten, és ezekből is csak párat néznék meg.
    Egyszer. Többször nem hiszem, legfeljebb 1-2 film van amit esetleg....
    A sok gagyi történetű ámde látványos világpusztulásos-világmegmentős filmet képtelen vagyok végigülni, ezeket a látványelemeket elég ha egyszer megnézi az ember aztán már uncsi.
    Az Avatarban is csak maga az ötlet tetszett, de a történet erős ződ körítéssel már kevésbé, a harcos fílingtől amúgy is röhögőgörcsöt kapok. De a zene és a látvány ezesetben kárpótolt, de már nem tudom újra végignézni.

    Bótban megvenni a blúréj korongot - hááát, akkor inkább a mozi, ott jobb is az élmény. Hiszen a korongot is egyszer nézném meg, azért meg kár megvenni.

    Szóval: érdemes nekem az a 3D képesség?

    Amit megnéztem eddig moziban, azok közül is csak egyet-kettőt néztem meg itthon is, persze 2D-ben, és úgy is nagyon jó volt, akkora pluszt nem jelentett még moziban sem a 3D.

    Vélemény?
    Ti mikor és mennyi 3D-t néztek?
    :U

    [ Szerkesztve ]

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Kedves Fórumtársak!
    Megérett a döntésem.
    Olyan tévét veszek, amiben nincs 3D és smart funkció - ezzel is csökkentve tán az árat,de egyébként sem érdekelnek ezek - viszont 50 collos colos.
    És LCD, nem plazma.

    Keret: 170-190 e Ft, hörögve 200 és a méret tehát 50 coll, legalább (nagyobb nem jön ki ebből legfeljebb Orion meg Hyundai meg Trabant :DD )

    Márkák közül én a Samsungnál maradnék.
    Kérdés: ti mit ajánlanátok a mai választékból Samuból? :F
    Esetleg miért, de ha csak tippet adsz,azt is köszönöm, és utánaolvasok az adott típusnak.

    Sony és LG volt a versenyben, a Sharp ebben az árban nem jött be és a Philips is drágábban igazán szép képű ebben a méretben. A Sony képe engem nem győzött meg a Samsunghoz képest az árkülönbséget nézve, persze megintcsak ebben az ár és méretkategóriát nézve, egyébként elismerem,hogy a Sony drágább tévéi, különösen a saját fejlesztésű új panelje tényleg szép.

    Köszönöm mindenkinek a nekem és másnak írt hozzászólásiat, ismét tanultam valamit, és megint kicsit képbe kerültem ebben a témában. :C
    Majd ősszel, karácsony előtti akcióban veszem mega tévét - most úgy néz ki, és beszámolok róla itt, tapasztalatokkal. :R :R

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    válasz w333 #16977 üzenetére

    Oké, ahogy elnézem a választékot a nagyon, már már extrémül digitális valamint a hülyéket nem szerető áruházban, ez a legjobb választás az adott paraméterek alapján.

    Kérdés: valaki azt írta,hogy valahol azt írták, hogy a 6200 3D-je nem a legjobb.
    Továbbá a nyugati tesztekben is a 6400 szerepel inkább.

    Szóval a kérdés: mi a különbség a 6200 és a 6400 között.
    Azt már vágom, hogy a 64xy az a 6400 egszerűbb verziója.

    Köszi!

    :R

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    válasz kormend #17729 üzenetére

    Ebben az általad linkelt boltban atom jó árak vannak - hogy stílusos legyek.
    Ki tudja,hogy mi a bibi?
    Már ha van, de nekem gyanús....
    :)

    [ Szerkesztve ]

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Azt már tudom,hogy Samsung UE48H6400 lesz.
    De olyasmit hallottam, hogy nem mindegy,hogy simán 6400 vagy a 6400 után mág vannak betűk.
    Van szerepe annak,hogy milyen betűk jönnek a szám után?

    pl 6400AWXXH ?

    pl 6400SLXXH?

    :F

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Egyrészt: akit érdekel, Sony akció van egy extrém boltban 5 napig. (ééérted, extréma bót, merígy nem reklám) ;]

    Másrészt: az IPS-nek láthatóan gyengébb a feketéje.Mégis ezzel szereli majd minden tévéjét az LG és a Panasonic is ilyen tévékkel jött elő.
    Az LG-ket viszik is mint a cukrot, igaz, árban is jobbak sokszor mint a Samsung és pláne a Sony.

    Csak az ár miatt viszik mégis ennyire, vagy mégsem olyan zavaró az IPS kevésbé feketéje a mindennapi gyakorlatban, tehát olyankor, amikor nem tök fekete képet bámulunk a nem tök sötétben.
    Ja, ez kérdés..... :DDD

    Végül: szóval számítanak a betűk a Samsung típusok végén vagy sem - pl 48UE64000......... és ami ez után sorakozik?
    :R

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Hopsz, egy újabb kérdés:

    mi a különbség a Samsung UE48H6400 és 6410 között

    illetve a 6410 (6400) és a 6500 között?

    Valaki tud erről valamit? :F

    Nézem a kedvenc extrém boltomban az összehasonlítást de érdemleges különbséget (s valljuk be infót se nagyon) látok.

    Jut eszembe: az árkeresőben vagy egy tucat helyen 200 alatt van a 48H6400 míg kedvenc előbbi boltomban 40-nel több. Ilyen a piac és kész, vagy drága a sok bolt fenntartása a kedvencemnekde semmi több nincs a drágább ár mögött? :F

    Köszi! :R

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    válasz Osynho #17773 üzenetére

    Hát ez tényleg furcsa, de sajnos hihető.

    És már egyes ,magukat újságírónak képzelő sőt hívő firkászok még büszkén le is írják, hogy pl fejhallgató teszt alatt ők biza főleg a kinézetet nézték, a hang az harmadlagos. Akkor mit várjunk a vásárlóktól.
    Bár azért tévétesztben nehéz megkerülni a képet, mint értékelendő valamit.... :D

    A sok forradalmian új ámde nélkülözhetetlen funkció és képesség valamint az új design többet nyom a latban mint maga a kép úgy sd mint hd tartalommal.Na meg a 789 Hz pluspixel hyperreal skytech pro x.... ;]

    Na jó, tényleg maradok a kinézett Samu48H6400-amnál.

    Kerítek lóvét és várom az akciót.
    Ha jól érzékelem, már kezdődnek is szépen lassan, 3 hónap múlva Karácsony.
    :))

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    válasz L4mie #17821 üzenetére

    Engem pont ez érdekel, mármint pont ez a típus és méret.
    Köszi!!!!!!!!
    :C :R :Y

    Ami ami, az az !

  • nasinas

    tag

    Hát itt van.
    Samsung UE48H6400.
    Ma megvettem az eurós boltban ami ronics, és forintban kell fizetni (vagy kártyával ;) ).

    Akciós egy sor más tévével együtt, bár durván 15 ronggyal drágább mint egy sor webshopban, és még 18-ba fájt a plusz garancia, de így 1+4, vagy ha regisztrálom a Samsungnál,akkor 2+3 év lesz a gari.
    ( Jótállás és gari nem ugyanaz de ezt most hagyjuk) Még így is olcsóbb,mintha kedvenc extrém boltomban vettem volna, de ott csak 6410 van, ami valóban nem valami szép (ilyet is láttam a boltban).

    A csomagolás látványosan vékonyabb, mint a 2008-as Samsungomé volt, szinte negyed olyan vékony a doboza.
    Hamar össze lehet rakni: a láb forgathatónak tűnik, de nem az. Fix.

    Ami nem érdekelt benne, azt próbáltam ki legelőször: a smart nem nyűgözött le, bár hamar megtalálta wifin a rútert és használja is - igaz a rúteren ki kellett kapcsolni a szűrést és a wlan kliens engedélyezést, aztán mentettem a tévét és újra bekapcs a védelmeket.

    Amikor a tévé hátulján bekapcsoltam a gombot, egy látványos képi világú és hanghatású üdvözlő effekt - inkább minivideo - üdvözölt.
    Meglepően jó a hangja, az első három órában ,maradt is a saját hangja, szépek a mélyei is - persze relatíve, szóval egy vékony tévéhez képest meglepően szépen szól.

    Szóval a smartból amit gyorsan kipróbáltam - háéáát: quad core ide vagy oda, egy jobb okostelefon is gyorsabb, de talán lesz majd rajta gyorsabb és hasznosabb alkalmazás is.Bár sokszor nem fogom használni, a PC-t nem űbereli, sőt.....De nem is a smart részért vettem. ;]

    A 3D-t igazi forrással még nem tudtam kipróbálni, a 2D-3D konverzió nem valami látványos szép HD forrással sem, tulajdonképpen felesleges is. Vagy csak nekem nincs térlátásom...
    Gondolom valódi 3D-s anyaggal azért más lesz a helyzet.

    A 2D-s képe nekem bejött, most keresek hozzá valami jó beállítást a neten, de én egyébként meg vagyok elégedve a felkínált módokkal - próbáltam állítgatni bennük ezt-azt, de mindig visszatettem a gyárira, külön-külön próbálgatva a paramétereket. A Film mód a legnyugisabb kép, valóban ebből lehet egyéni ízléshez beállítani a színeket és feketét, bár az alapból jó.Bár én a nagyon meleg színeket nem kedvelem.

    Tévét asszem normál beállításban fogok nézni - de azért még próbálgatom így is úgy is a tévézést vele.

    A PC-t rákötve jól széttolta az asztalt, a monitorom 4:3-as, gondolom ezért. Aztán az nVidia kontrollpaneljével beállítottam az asztalt a tévé képernyőjéhez igazítva, egyúttal megtartva a 1920*1080-as felbontást, ami filmnézéshez kell majd, ha PC-ről nyomom.

    Nem szoktam sport csatornákat nézni, de most ez megy, egyrészt mert HD másrészt meg szépek a színek.

    És kellően nagy a tévé, a nagy boltokban kicsinek tűnik a nagy térben, de örülök, hogy megálltam a 48 collnál, ennél nagyobb már nagy lenne a szobámban.
    És 121 cm ez a 48 coll, a dobozára ez van írva - sok helyen 122 cm-t írnak.

    Összegezve elégedett vagyok, öröm nézni a képet - persze ez is ízlés dolga, nekem bejön a Samsung stílus.
    Van hozzá egy másik - asszem az is smart (jesszus)- távirányító, azzal majd később pepecselek.

    Ami ami, az az !

Új hozzászólás Aktív témák