Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!

    A mostani 26-os Samsung LE26R84B TV-met szeretném nagyobbra cserélni.

    Amire használnám az új TV-t.
    - PC-ről filmnézés
    - Konzollal (Xbox 360, jövőben Xbox One) játék (2 m-ről, de igazából ez csak mostani kis TV miatt, minél távolabbról)
    - analóg SD UPC adás nézése (3,5 - 4 m-ről)
    - digitális mindigTV-s HD adás nézése (DVB-T tunerem van) (3,5 - 4 m-ről)

    40 inch körüli fullHD új vagy használt sima LCD, vagy LED alap TV-re gondoltam. 3D, és egyéb funkciók (nem vagyok otthon benne, de gondolom egy Bluray ISO-t max a csúcskategóriás gépek játszanak) nem igazán fontos, viszont a lehető legjobb képminőséget szeretném.
    Fontos az is, hogy natív felbontáson lehessen hajtani a monitort xbox miatt. Nem tudom, hogy ezeknél az újabb FHD TV-knél hogy van, vagy számít-e ez, de pl az én mostani 720p-s TV-m natív felbontása 1360*720, de csak az egyik HDMI bemeneten lehet ezen hajtani.

    Keretnek max 100k Ft körül, újban és használtban is gondolkodom. Nyilván ha a racionalitás azt kívánja, és a jövőre nézve jobb egy 110-120k-s, akkor azt rászánom, de ugyanúgy annak is örülök, ha minél olcsóbban meg tudom úszni, akár 60-70 körül.

    Kérdésem lenne az is, hogy egyáltalán érdemes-e 100+ ért LED TV-t venni, nyújt-e annyival többet, szebb képet, mintha egy használt sima LCD-t veszek 60-70 körül?

    Jelenlegi TV-met elsősorban azért cserélném le, mert játékhoz már kicsi, ha közel (1 m-re) ülök hozzá, akkor zavarja a szemem, ha távolabb (2 m) akkor már nem igazán látom, és akkor azért fárasztja.
    Másodsorban (szintén játék alatt) a fényerő vagy túl sok, vagy túl alacsony, és a színek sem az igaziak.

    Válaszotok előre is köszönöm,
    syl5

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #6022 üzenetére

    Még annyit mondjatok már meg, hogy érdemes-e egy új alsó kategóriás LED TV-t venni (pl.: LG 42LS3450, LG 42LN5400, Samsung UE40EH5000, Philips 40PFL3008H, stb), vagy jobban járok egy régebbi használt, felsőbb kategóriás LCD TV-vel, olcsóbban?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    Sziasztok!

    Vettem egy LG 42LN5400-ast (pontosabban 42LN5400-ZA, ha számít), de egyszerűen használhatatlan. Röviden vagy túl sok a piros, vagy a zöld-kék, vagy nagy a kontraszt, vagy túl alacsony, szürke a fehér, fáj tőle a szemem plusz doboz hangja van. Feliratos sorozatokat is szinte lehetetlen rajta nézni, mert kiégeti az ember szemét a fehér felirat, aránytalanul világosabb mint a kép többi része.
    Bővebben itt.

    A lényeg, hogy szeretném lecserélni, mit ajánlanátok helyébe amikkel nem lesznek ilyen problémáim? Pénzben hajlandó vagyok érte többet adni, a szemem épsége megér többet.

    26-os Samsung LCD-ről jöttem,
    analóg SD adásokra, digitális SD és HD adásokra,
    PC-ről filmekre,
    és konzolos játékra kellene.

    Ami érdekelne IPS panel, legalább 2 HDMI, bővitő kártya, fénymérő szenzor (ha van ilyen egyáltalán).

    Köszi,
    s

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

  • syl5

    őstag

    válasz syl5 #6273 üzenetére

    Valaki?

    Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

Új hozzászólás Aktív témák