Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fugu

    tag

    válasz Bitpalace #9741 üzenetére

    Szia

    Nem tudom wifi-n mennyire megy át egy 1080p-s mkv, (leginkább semennyire) ezért kéne ethernet. utp-t elviszem akármeddig, a hdmi-t viszont nem tudom elhúzni a gépből a tv-ig.
    Nekem a routeremen van egy külső hdd samba-n megosztva. (Tulajdonképpen olyan, mintha a gépen osztanék meg valamit, azzal a különbséggel, hogy nem kell mennie a gépnek...)
    És erről szeretnék filmeket lejátszani.
    Erre van most egy ac-ryan médialejátszó, amit szeretnék nyugdíjazni.

    A lényeg, hogy amikor este meg akarok nézni egy filmet ne kelljen utána felkelni kikapcsolni a gépet stb.
    Semmilyen trükközéssel médiaserverrel stb-vel nem szeretnék szórakozni.
    A felvázolt megoldásnál egyszerűbbet és kényelmesebbet nehezen tudok elképzelni.

    Valami ilyesmi. Azzal a különbséggel, hogy nekem a wd nas-t egy router helyettesíti. És remélem a video készítése óta eltelt 3 évben sikerült megoldani a tv-ken az mkv-k lejátszását, ugyanis ez az "átnevezem avi-ra" 1) rettenetesen paraszt 2) mivel az avi-kon jellemzően egy hangsáv van, így a két hangsávos mkv-kből majd megkapom randomra az egyik hangsávot... Ez ebben a formában tökéletesen használhatatlan.

    Szóval hálózaton (etherneten) keresztül egy windows megosztásról szeretnék mkv-t lejátszani a tv-n minden segédprogram, médiaserver, konvertálás, átnevezés, feketemágia, kecskék áldozása, szüzek vérének felajánása nélkül.
    Nagy kérés ez?

    Árban hajlandó vagyok az általad ajánlott 100-120k-s tévé fölé menni több kategóriával is. A duplája is bőven belefér, ha tudja azt, amire szükségem van. (Sőt meg merném kockáztatni, hogy a triplája is, némi szájhúzással. De nem célom minnél többet költeni, az igényeimnek megfelelő tv-t szertném megtalálni...) Feltéve hogy nem földöntúli igény egy mkv lejátszása 2014ben...

    [ Szerkesztve ]

  • nightshadow

    veterán

    válasz Bitpalace #9741 üzenetére

    Csak az a probléma az általad ajánlott F6100-el, hogy az nem SmartTv, így se wi-fi, se LAN csatlakozó nincsen benne.

Új hozzászólás Aktív témák