Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gara1979

    csendes tag

    Gép felújítás közben ezúttal eljutottam a PC hangfalig is.
    Eddig valami olcsó J-S hangfalam volt Tone/Volume állítással. Recseg különösen 50% hangerő vagy Tone (bármi is legyen az) fölött... a hangképről pedig inkább ne is beszéljünk... tényleg ne....

    Kezdetben valami 5.1 Logitechben gondolkodtam... esetleg 2.1 Creative vagy hasonló max 5-6000 Ft. -ért -_-;

    Szerencsére nekiálltam kutatni.
    Eljutottam eddig a fórumig, átolvastam pár száz oldalt, még több hangfal review -t, és bizony rájöttem, hogy csak 2.0 -ban érdemes gondolkodni.

    Kezdetben Modecom -ot akartam... csak az ajánlottból már nincsen a piacon, ami új hangfaluk van az meg 4000 Ft, valószínüleg nem egy súlycsoport.

    Az Edifier és aThonet & Vander nagyon drága és az ajánlottból amúgy sincsen a Magyar piacon.

    Legyen Microlab, bár a hasonló Modecom -al összevetve kevesebbet adnak... a Solo 6C túl nagy, túl drága és számomra a távirányító mínusz és nem plussz (egy extra elektronika ami tönkremehet vagy bezavarhat a hangminőségbe).

    A Genius 1250B... végül is ez már a mínőség legaljalja... és nagyon olcsó ... és kiterjedt tuning és hibajavítási cikksorozat van hozzá (ami azt hiszem önmagában is jelent valamit a mínőségéről)... de elöl van az összes potméter (hogy mikért nem lehet lelkesedni...)... nincs fülhalgató csatlakozás :(((

    De persze a reflexnyílás ezen is hátúl van... ami nem csipázza, ha a falig toljuk a hangfalat (mint az kiderült)... de reflexnyílás elől csak 30K +++ árkategóriában jelenik meg (vagy 5K alattiban), általában akkora mérettel kombinálva ami már nem asztali kategória az átlagnak.

    Majdnem találtam egy Modecom MC-SHF56U -t emberi áron... amikor éppen eldöntöttem, hogy idiótaság alkudozni próbálni, fizesd ki és örülj!!! Az unikornist az orrom elöl vitték el :W

    Innentől nem volt visszatérés a Genius 1250B -hez...

    Ha már költünk rá, ne a minimumot költsük... abból még sosem sült ki semmi jó...

    Végül megrendeltem egy Microlab B 77 -et es őszintén remélem, hogy közel egy szinten van a Modecom MC-SHF56U -al.
    Ha minden igaz Pénteken mehetek átvenni.

    Bármilyen jótanácsot, segítő szót szívesen fogadok.

  • Gara1979

    csendes tag

    válasz flanki #34905 üzenetére

    Elvileg holnap max hétfőn kell érkeznie a boltba...

    Sajnos nincs túl nagy tapasztalatom a normális hangfalak tesztelésében... jelenleg egy párezres vacakhoz és egy régi Videoton Hi-fi rendszerhez tudom hasonlítani...

    Mit érdemes vizsgálni?

  • Gara1979

    csendes tag

    válasz Bodz #34975 üzenetére

    A Microlab B-77 kulturáltabban fest?

    Hmm...

    Nekem B-77 van és hang téren minden amit egy jó PC sztereótól akarsz.

    A tesztelt hangfalakhoz képest a B77 -nél: jobb a kábelezés (nincs fix kábel), nagyobb, nehezebb.
    Ugyanakkor a hangszórókat fedő hálós keret nem simul rá testre (csak ~1cm előtte van), így a hangszórók könnyebben porosodhatnak, a 3 potméterből csak a hangerő van elől, a másik kettő + a LED és a Főkapcsoló hátul található.
    A 2 potmétert aránylag ritkán kell állítani, de akkor nehézkes és kényelmetlen.
    A Főkapcsolót gyakrabban használnád, mert állandóan bekapcsolva hagyni rossz ötlet (melegszik és fogyaszt), de hasonlóan kényelmetlen pozíciója miatt ez nem életszerű. Én a Főkapcsolót állandóan bekapcsolva hagyom és a hálózati elosztón kapcsolom ki/be a delejt, így kényelmesebb.
    A hátul elhelyezett működést jelző zöld LED pedig teljesen használhatatlan, hacsak nincs teljesen sötét a szobában.

    Komolyabb probléma, hogy a potmétereknél a gomb oldalán található domború vonal adja meg a potméter pozícióját, ami alapból nehezen észrevehető, viszont a testen semmilyen beosztás sem jelzi az állítási tartományt, így nem igazán tudod, hogy pontosan hova/meddig állíthatod (kattanó középállás van).

    A hangerő gombon található egyre nagyobb méretű pontokkal jelzett hangerő tartomány pedig egyenesen zavaró, mivel funkciója csak a testen lenne, nem a gombon.

    Ha mindezt előre tudom, talán nem ezt a modellt választom, mert bár a hangjára nem lehet panasz (a Genius 1250B -t megeszi reggelire), de ezek az apróságok egy idő után sokkal zavaróbbak egy ilyen kategóriájú (és áru) konstrukción.

    [ Szerkesztve ]

  • Gara1979

    csendes tag

    válasz Bodz #34987 üzenetére

    Valóban.

    A Microlab B77 hangra nekem tökéletes PC játék, film és zene.
    Nem tudom megmondani hogy aktuálisan jobb -e a hangja a Genius 1250B -nél (a nagyobb méret és súly nálam a B77 felé billenti a mérleget), de hogy jobban van megépítve, minőségibb megoldásokkal és alkatrészekből az biztos!

    Ha kompromisszummentes hangfalat akarsz akkor valószínűleg drágább kategóriában kell keresgélned, de ha csak egy normális hangfal kell akkor már a Genius 1250B is jó választás, a Microlab B77 egy kicsit nagyobb, komolyabban épített, de kb hasonló kategória.

  • Gara1979

    csendes tag

    A Microlab B-77 ami kb a Genius 1250B és a Solo 6C között van (azért inkább a Genius -hoz áll közelebb).
    A Geniushoz képest kicsit komolyabb, nagyobb méret és súly, jobb alkatrészek (a gyári kábelek lecserélhetőek, nem fix). Persze a Solo 6C minőség közelében sincs, de hát árban sem.
    Árban a Genius 1250B ~150% -a.

    [ Szerkesztve ]

  • Gara1979

    csendes tag

    válasz SunMount3r #35102 üzenetére

    Nincsen Genius 1250B Vs. Microlab B77 teszt, legalábbis én nem találtam (kerestem).
    Boltban kipróbáltam mindkettőt kb egy szinten szól, legalábbis nem volt katartikus ég és föld különbség közöttük (mondjuk bolti háttérzajos környezetben nem a legoptimálisabb hangzást tesztelni).

    Ugyanakkor a Genius 1250B -nak fix kábelezése van, míg a B77 dugasz és csíptetős dugasz, a gyári kábelt lecserélheted jobb minőségre, ha erre vágysz, egyedül a 220V tápkábel fix.
    A Genius hálós hangfal borítása nekem jobban bejött, mert teljesen lezárja a hangfalat a világtól, míg a B77 hálója 1cm -re kezdődik a hangfaltól és csak egy kozmetikai takarás.
    Ezen felül a B77 méretben nagyobb és mintegy 2 Kg -al nehezebb a Genius -nál és sokkal professzionálisabb külsővel rendelkezik.
    Én eddig 30-40% hangerőnél feljebb nem nagyon csavartam és mindenre elég volt, beleértve a Best of Tankcsapda albumot :DD

    Ha valaki szeretne egy műszeres összehasonlító tesztet végezni Budapesten, hajlandó vagyok kölcsönadni egy délutánra.

  • Gara1979

    csendes tag

    Pár érdeklődés jött a Microlab B-77 -el kapcsolatban, beleértve, hogy ...mennyivel nagyobb? ...nem túl nagy? stb.
    A képen látható asztal 120x70cm, a monitor 24", ez ad némi összehasonlítási alapot... de nem apró.

    [ Szerkesztve ]

  • Gara1979

    csendes tag

    válasz .DLL #35155 üzenetére

    Off: Aznap szereltem fel az új asztallapot a régi acél asztalállványra... 120x70x2,5cm táblásított bükk, 4-6 réteg vékony lazúr... valami álomszép, és minőségi, tartós darab :C
    Amikor áthelyeztem az íróasztalom az új helyen a 100x70cm kevés volt, nosza nézzünk új asztalt IKEA és társai... minimum 35 000Ft egy laminált pozdorjalemezért négy fa - műanyag lábon :W

    Hát inkább maradt a stabil acélvázas íróasztalomnak csináltatni egy új lapot, és mivel addigra már totál elgurult a gyógyszerem az IKEA túlárazott hulladékától, a tartós keményfa asztallapnál kevesebbel már nem értem be.

    Maga a Lap 18 000 Ft az asztalos általi méretrevágás és profilozás után, a lazúr + ecset + csavarok a lap rögzítéséhez ~5000 Ft.
    Összesen 23 000 Ft :U
    És valami álomszép :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Gara1979

    csendes tag

    Oké tettem egy érdekes megfigyelést az éjjel:
    A PC ki, a hangszóró Microlab B-77 bekapcsolt kapcsoló állapotban, és lekapcsolt hálózati elosztó mellett úgy átlag 10-11 másodpercenként pattan egyet (halk, de csöndes szobában észrevehető, pláne éjjel) és a led felvillan (nem túl erősen, csak teljes sötétségben észrevehető).
    Mivel zavart a dolog lekapcsoltam a hangszóró kapcsolóját is... a led már nem villan fel (vagy csak túl haloványan), de a hangszórók továbbra is pattognak.

    A Philips hálózati elosztóm lekapcsolt állapotban is ad energiát a hangfalnak? Esetleg a B-77 kondenzátora (ha van benne) sül ki ciklikusan?
    Aki ért hozzá elárulná nekem, hogy ez meghibásodás és ha igen a hangfalé -e?

  • Gara1979

    csendes tag

    Van egy Microlab B-77 hangfalpárom a PC-hez.
    A PC az asztal alatt, a hangfalok az asztalon kb 50-70cm szintkülönbség.
    A PC alaplapos 3.5 jack kimenet, Realtek® ALC1150 Codec, Supports S/PDIF output.
    Egy ideje (és egyre inkább) van egy alap "fehér zaj" sistergése a hangfalaknak, még akkor is, ha csupán feszültség alatt vannak, és a PC kikapcsolva van. Egyes esetekben a sistergés fülsértő búgásba megy át (a PC, vezetékek mozdítása, néha a hangfal is elég hozzá).
    Ez a gerjedés ráadásul a hangélménybe is belezavar, nagyobb hangerőnél különösen.

    A kérdésem, hogy mi okozhatja, illetve mit lehet tenni a megszüntetéséért.

Új hozzászólás Aktív témák