Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varen

    csendes tag

    válasz Metacska #27263 üzenetére

    Üdv. Lehet, hogy késő a válasz, de nemrég kipróbáltam a Thonet Vander Ratsel hangfalat.

    A hangminőség nem volt rossz, jó éles magas hangokat adott, a mély is elég szépen szólt. 30Hz-t adtak meg alsó frekvenciatartománynak, de amíg nálam volt a hangszóró nem jutott eszembe kitesztelni, hogy tényleg ki tudja-e adni a 30 Hz-et. pl: https://www.youtube.com/watch?v=ukQ6OSs3dWo

    Hangerőben nem volt valami erős. Halkabb filmeknél nagyon fel kellett tekerni a hangerőt, hogy kellemes legyen a hangérzet. A megadott 72W RMS-től többet vártam.

    Az összeszerelés minősége , a dizájn és az anyagminőség eléggé olcsó hatású volt. Az egyik hangkábelnél össze volt forrva a + és a - vezetéken az ón. Maguk a hangszórók spártai dizájnúak, de legalább fából vannak. A kezelő doboz használható állítva és fektetve is, kinézetre elég gagyi, de minden funkciót könnyen lehet kezelni rajta.

    Minden bemenet váltáskor alapértelmezett beállításra áll, és ez elég kényelmetlen lehet ha több eszközzel használja az ember. Mivel van rajta bőven bemenet, ezért valószínű, hogy ez a tervezési hiányosság gondot okozhat.

    Sajnos amit nekem küldtem feltehetőleg gyári hibás volt, már közepes hangerőnél, bizonyos hangoknál(pl erősebb dob, repülőgép rotor, erősebb mélyhangok) elkezdett recsegni a szatellit hangszóró.

    Visszaküldtem elállási joggal és rendben visszautalták a pénzt. Ha viszont sikerül kifogni egy nem hibás darabot, akár jó is lehet.

    Ha ki akarod próbálni, a pcx.hu-nál most 10% kedvezménnyel vannak a Thonet and Vander hangfalak. 14 napos elállási jogod van, ha mégsem lenne jó.

    Röviden ennyit tapasztaltam a Ratsel hangfalról. Ez sem szakmai teszt, de talán segít.

  • varen

    csendes tag

    válasz Monya78 #27960 üzenetére

    Igen, biztosan megér 24ezret, csak sajnos a már többször emlegetett 20%-os kedvezmény csak a raktáron levő készletre érvényes, ahogy azt az egyik itteni kolléga megtudakolta az extrém ügyfélszolgálaton. A hirdetésben le is van írva konkrétan, apróbetűvel. Természetesen már csak a nem olyan kívánatos T&V hangfalak vannak készleten, ezért is van az akció, hogy kiszórják a raktárkészletről.

    Én az apróbetű elolvasása előtt rendeltem egy Kürbist beszerzésre, a rendszerük jóvá is írta, és a visszaigazolás is 24ezerről szól, de a korábbi tapasztalatok utáni előítélet azt súgja, hogy kapni fogok egy emailt melyben nagyon sajnálják, de nem tudják beszerezni.
    De nem akarom senki kedvét elvenni a próbálkozástól, tessék megrendelni: legyünk pozitívak.

    B megoldásként a microstore-on és a pcx-en is 27 alatt van most, de az a bluetooth mentes változat.

    További szép napot.

    [ Szerkesztve ]

  • varen

    csendes tag

    válasz pietrrr #27967 üzenetére

    Most küldte az extrém az alábbi emailt: Esküszöm, hogy az előző kommentem után érkezett :)

    "Kedves Vásárlónk!
    Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy nagykereskedelmi partnerünk az alábbi termék(ek) szállíthatatlanságát jelentette be, amely bennünket is sújt:
    Thonet & Vander Kürbis Black Bluetoot-os fekete
    Emiatt regisztrált rendeléséből a tételt kényszerűen törölnünk kellett. A kellemetlenségért szíves elnézését kérjük!"

    Kiváló módja az olyan rendelések visszamondásának amit nem akarnak teljesíteni. Jogilag is jónak tűnik, talán egy tékozló homár posztot megér.
    Én arra fogadok, hogy teljes áron hamarosan rendelhető lesz :)

  • varen

    csendes tag

    válasz pietrrr #27971 üzenetére

    Itt minden veterán fórumos a két utas stereo típusokat fogja ajánlani, Pl Kürbis, Modecom 80u vagy 120u.
    Ezért is akartam én is kipróbálni, de lehet még 26,5 ezerért is bevállalom.

    Én a Thonet&Vandertől a Ratsel típust hallottam: hangérzetre jó volt, csak éppen gyártási hibás. Viszont a hangteljesítménye nem volt túl izmos, pedig 72W-ot írtak rá, persze ennek felét az elég diszkréten szóló mélynyomó foglalta le.

    A Hoch típusról az egyik youtube-os júzer fel videót, de nem tudom mennyire jelent segítséget a szakértelme és stílusa okán.

Új hozzászólás Aktív témák