Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mathias26 #63998 üzenetére

    Más hangszórónál is ezt produkálja nem tudod valamivel kipróbálni?

    Hallottam már ilyen földhurok jelenségről és nekem annó a Z2300 mélynyomója random zümmögött az éjszaka közepén mindezt kikapcsolt állapotban.

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz mathias26 #64001 üzenetére

    Nem földhurok, hanem gagyi, rosszul szűrt tápegység, amin átjut a zavar.

  • AuraSync

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz mathias26 #64003 üzenetére

    Most újra átolvastam az összefoglalót és ez a 2.1-ről való lebeszélés szörnyen rossz. Ha valakinek kevés a helye a monitor mellett alapból ugrik a mély hang mert egy R1280-al nem lehet mély hangot kreálni próbáltam. Ha full feltekertem a mélyét akkor elnyomott mindent aztán puffogott (torzult, levegőt pumpált) semmilyen kontent nem volt rajta élvezhető. A YT-os podcast beszéd hang volt a legidegesítőbb.
    Elleneben egy 2.1-es rendszerrel ilyen gond nincs mert kis mindenhol elférő szatelitek és egy méllyel vannak felszerelve ami mehet az asztal alá vagy mellé és szép hangzást biztosítanak anélkül, hogy az egekbe kellen tekerni a mélyet vagy a hangerőt.
    Én is így jártam a 2.0-ával.. csak úgy van értelmes mély hangom, hogy fel kellett tekernem a mélyet full-ra és szoftveresen kellett mókolnom ami már nem biztos, hogy jó megoldás. (port zaj generátor)

    „Miért kerülendők a 2.1 / 5.1 rendszerek?"
    "Mert a hatásvadász mély érdekében beáldozzák a minőséget"
    Ebben sem vagyok olyan biztos... raktam én össze olyan 2.1-et már hogy kétszer minőségibb volt mint az S3000 Pro igaz kétszer többe is került. Csak ennyit mondok: Dali + Yamaha.

    „... de ez THX-es, és csomó teszt van róla, hogy milyen jó ...”
    "A THX plecsni ebben az esetben nem jelent semmit."
    Ez is badarság.. azóta sem volt olyan szép mély hangom mint a Z2300-nál. Minden Hz szép egyenletes volt soha nem voltak vele akusztikai gondjaim mint ezekkel a 2.0-ás cuccokkal. De még a drága SB is meg tudott lepni mély tekintetében, igazi mozis élmény volt főleg a mély terjedelem.

    A többi állításba is szívesen belekötnék főleg ami a Hz-eket érinti de inkább nem megyek bele, már ezért is meg fogom kapni a magamét.

    [ Szerkesztve ]

    S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz mathias26 #63998 üzenetére

    Valószínűleg a lift emelőmotor frekvenciaváltója roncsolja a hálózati képet, felharmonikusokat képezve a közeli hálózati szakaszon. A fő jel frekvenciája marad 50Hz, ezt változás a legtöbb szünetmentes nem tudja kimutatni. Elvileg valamennyire szűrniük kellene ezt a hatást helyben. Bizonyos szünetmentesek képesek AC-DC-AC konverzióra, gyakorlatilag újrakreálva egy tiszta színuszos jelet. Nem tudom a tied milyen tipusú. Szünetmentes nélkül milyen a hang?

    A harang mozgató motoron is biztosan volt frekvenciaváltó, hogy belőhessék az ideális lengetési frekvenciát, előzetes drága szimuláció és áttétel választás nélkül és valószínüleg volt lágy indítás/leállás is.

    Ilyen frekvenciaváltók már otthon is megtalálhatóak különböző motort használó háztartási gépekben, de azok kisebbek és talán más feltételek vonatkoznak rájuk, mint egy ipari berendezésre, mint egy lift.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák