Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibbike01

    őstag

    válasz Ijk #59240 üzenetére

    Filmeknél nem csak fül van használva, hanem a szem is. Kell a térhatás. Nem feltétlenül a hangfal kell más legyen, hanem a szolgáltatások.
    Soundbarnal megoldott a normalizálás (nem fogja a robbanás betörni az ablakot, úgy, hogy a beszédet meg nem hallod), van lehetőség syncre (ps, xbox, youtube...stb) hasznos lehet. Van külön dedikált center csatorna, amin jónéhány mérnök dolgozott, hogy a beszédhangot megfelelően visszaadja (a center chanelt direkteben kezeli). Egy sztereo rendszernek 2.0 hangot kell adni, egy soundbar 5.1 vagy 7.1-el éled fel igazán!! A hangmódok kifejezzen jól működnek ma már, DTS: X a kedvencem. Egy sounbarban 7-8 hangszóróból áramlik a hang (de van amelyben több). HDMI-ARC, online SW frissítés, mindenféle hangformátummal való elbánást, grafikus eq...stb már csak hab a tortán.
    Mások az igények egy stereo zenehallgatásnál, mint TV műsorok/filmek nézésénél.

    De félre ne értestek, van hifis múltam, volt időszak, amikor filctollal színezetem a cd közepét... :D de így, lassan 2023-ban már ne kelljen pcs hangfalat használni, külön távot, kábelrengeteget a csilivili Oled TVk-hez...ettől még használhatja, aki akarja, csak nem ajánlott.

    "A soundbar az új bögreszett" ezen jót nevettem, mint annó mikor a bakelit-kazetta-cd viták :D

    [ Szerkesztve ]

  • csƵ

    őstag

    válasz Ijk #59240 üzenetére

    "bár 2.0-val is teljesen jól lehet filmezni."

    Ja, én is ezt mondtam, míg nem vettem egy surround párt. :)
    Teljesen más élmény, ha körbevesz a hang.

Új hozzászólás Aktív témák