Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kory24

    őstag

    válasz lezso6 #53338 üzenetére

    "miért baj az, ha a monitorba van dugva a hangfal."

    Monitoron fejhallgató kimenetről van szó?
    Ha igen, arról nem rosszabb hangminőség, mintha hangkártyára vagy közvetlenül xboxra lenne kötve a hangfal?

  • TBMC

    addikt

    válasz lezso6 #53338 üzenetére

    Az AptX adapterre azért gondoltam, mert bárhova helyezhető, elvezethető, hogy ne lássa az ember, csak ahhoz csatlakozol és voila.

    A monitorba dugott jack-kel pedig az a problémám, hogy dupla external eszközt (jelen esetben thunderbolt3 > lg 34uc99 monitor > 2.0/2.1) nem tudsz vezérelni trackpadről, mouse gesturevel, touchbarról. Így fizikailag kell tekergetned a hangerőt (meló közben ez idegesítő tud lenni, számomra).

    Más:

    "Döntést hoztam" közben, elhoztam kipróbálásra két szettet, s közben 1-2 érdekesség is előjött, ami lehet hasznos lehet más számára is.
    - Thonet & Vander Vertrag bt
    - Logitech Z407 (2.1 bögreszett, bt 5.0, új cucc, 1 hónapja jelent meg)

    Első körben jack használatával, majd BT-n.
    külön-külön hallgattam meg őket, többféle zenével. Fő források: spotify, apple music (hisz esetek 99%-ban erre van/lesz használva, ritkán videó nézés)

    Logitech szokásos 2.1 szett bögre hangzás, tudom.

    A Vertragnak nagyon bejött a hangzása, szép, kifinomult, viszont nagyon kevés benne a mély, lehet csak számomra, de nagyon hiányolom, mintha alig lenne benne valami.

    Nyilván a két szettet összehasonlítani nem lehet, de ezeket szerettem volna kipróbálni, és döntést hozni. Ami nem sikerült :D A kettő hangzása makó jeruzsálem, de hiányzik a mély a Vertrag-ból. :(

    BT vs. jack: A Vertragban 4.2 BT, a Logi-ban 5.0. A 16" MacBook pro jack és bt kapcsolat között, kövezzetek meg, de semmi különbséget nem hallottam. Semmit. 2015 13" MacBook air btnél viszont eléggé hallható volt a jack vs BT különbség. (2017 15" macbook pro, és 2018 mac mini - szintén nem volt különbség)

    hülye kérdés, de egy plusz subwoofert nem lehetne valahogy ingegrálni valahogy ebbe a stereo szettbe? :D :B

    [ Szerkesztve ]

    markbellus.hu 

Új hozzászólás Aktív témák