Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RM1

    aktív tag

    válasz lezso6 #41505 üzenetére

    Bizonyos kompromisszumok árán jó lehet a 8" ezt nem vitatom, van is ismerősi körben egy komolyabb példány. Párat én is hallgattam, de nálam sosem volt igazán reális cél.
    3 utasban is azt vettem észre, hogy jóval drágábban kapod meg ugyanazt a minőséget, mint 2 utasban. Az említett LYD48 pl. különösen magasakban maradt el a Genelec ill. Neumann modellektől, persze azt is hozzá kell tenni, hogy a LYD szériánál valószínűleg ugyanazt a magast teszik a 2 utas (alacsonyabbra pozicionált) hangfalakba is, miközben a vágási frekvencia egészen magas, emlékeim szerint 5 kHz.
    Sokat hallgattam még a Neumann KH 310-t, ami még nyitott dobozhoz képest is nagyon mélyre ment (amúgy zárt), de egyébként is egy nagyon jó konstrukció. Ez már minden szempontból egy kicsit több, de hogy megéri-e a felárat mondjuk a KH120-hoz, vagy egy Genelec 8040-hez képest? Nekem (még) nem. Főleg, hogy mint írtam is, tapasztalataim szerint nagyon sok olyan zene van a piacon, ahol ez a tartomány már nincs is megfelelően kezelve.
    A hozzászólást korábban nem olvastam, de mastering témakörökben gyakran előjön a 40Hz alatti hangok vágása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák