Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz lezso6 #34184 üzenetére

    "A hangfalak a faltól legalább fél méterre legyenek (döngés ellen)."

    Ez nagyon érdekes, mert eddig nem tudtam, hogy az ülőhely befolyásolja a hangfal elhelyezést. Eddig a hangfalam ~70cm-re volt a előttem lévő faltól, én pedig fél méterre a hátam mögött lévő faltól. Pont gondolkoztam, hogy kéne már végre 2 db light-os basszuscsapda a hátam mögé, hogy a mélyek jobbak legyenek, mert mindig tudtam, hogy van vele gond. Ekkor találtam a neten a 39%-os hossz szabályt, hogy oda kell rakni a hallgatási pozíciót a szobában, mert nagyon nagy valószínűséggel ott lesz a legsimább a mélyátvitel. A hangfalakat betoltam a falhoz 10cm-re és meg beültem az előttem lévő faltól 39%-ra és szépet javult a basszus, tisztább, kivehetőbb, eltűnt az a pár kiemelési pont, ami eddig megvolt. Az ingyen hangminőség javulásnál semmi sem jobb :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Darkcranio

    csendes tag

    válasz lezso6 #34184 üzenetére

    Okés köszi. Hát egyébként azon az oldalon ahol a hangfal lesz két oldalt van egy asztal amin a laptop van, más nem igen van, de majd bepakolom valahogy. Ugye szemben tükör. Na most a plafon álmennyezet, a betonra ilyen vékony barázdált hungarocel lapok rárakva, a padló marad parketta.

    Ugye táncterem lévén nem egy helyben leszek, a hangfalak milyen szöget zárjanak? vagy csak elég előre egyenesen?

    Szoftverrel kapcsolatban meg a Xonar U7-nek a driver programját magát használnám.

    UI: Tükörrel szemben lévő falat ha telerakom tojástartóval az jó? Home-made stúdiónál láttam ilyet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák