Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz tipuka #19577 üzenetére

    én most hallgatom pár napja az mk3-as mackie-t, és a véleményem: filmnézéshez elég a mély. általános zenékhez szintén. a hátsó kapcsolóval 2 lépésben még jobban kiemelhető a mély, ha mélyebb hangzást szeretnél. viszont, frekvenciában nem fogod hanyattdobni magad. 50-60 Hz között van az alja. szól alatta is, talán kb. 30 Hz-ig, de nagyon halkan. azokban a zenékben, ahol sok a nagyon mély hang, ott a mélyhangokon elhalkul, oda kell egy mélynyomó is. jók a mélyei, pattogós is, de jópár elektronikus zenét találtam, aminek az alját már nem bírta kihozni. de mondom, a legtöbb zenénél ezt nem lehet észrevenni, mert nem mennek 60Hz alá. ha viszont neked sok ilyen zenéd van, szerintem inkább a 40Hz-et lődd be alsó határnak, vagy rakj mellé egy mélynyomót.

    schawo: ne keverd a mélykiemelést a mély hangokkal. az mk3 hátulján ott a 3 állású kapcsoló, +4dB-t tud a mélyhez adni, felső állásban úgy búg, mint a beindult csaj. szerintem az mk2 sem megy le frekiben sokkal mélyebbre (speckó szerint sem), maximum azon alap állásban jobban ki vannak emelve a mélyek. amikor a kettőt együtt hallgattam, átkapcsoltattam a sráccal, és kipróbáltam itthon is, az mk3-on is ugyanúgy lehet súlyozni a mélyeket, de egyik sem megy le 50Hz alá normális hangerővel.

    HUAFBANDITA: szerintem azért van különbség, és mindenkinek a hobbija és pénztárcája határozza meg, hogy mi mit ér. én pl. laptoppal dolgozom, abból élek, tehát veszek egy normális darabot, és ha mondjuk összetöröm, nem búsulok, másnap veszek egy másikat. ebből élek, ez hozza a pénzt. mondjuk aki stúdiós, biztos hasonlóan gondolkozik a monitorokról, ha baja van vele, vesz egy másikat, vagy megszerelteti. neki még a 400e-s kategória is lehet, hogy csak a fogyóeszköz kategória. de neked vagy nekem már az a hangbéli különbség kisebb, mint amennyit megér. persze ha lottó ötösünk lenne, akkor meg nem 400e-s hangfalban gondolkoznánk. másoknak meg lehet, hogy évekig kell spórolni, de annyira a hobbijuk, hogy megveszik. de valószínű ők olyan zenét hallgatnak amin kijön az előnye, vagy annyi zenét hallgatnak, hogy van értelme a dolognak.

    én örülök, hogy nem a dobozhangú pontos, hanem a populárisabb hangzású kevésbé pontos monitort vettem, mert élvezhetőbb általános használatra. és valaki írta, ennyiért használt de jó hifivel és hangfalakkal az ember többre megy, csak ott megint más a cél és tök más kategória.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák