Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz Speeedfire #11858 üzenetére

    Milyen mély? Beszéljünk akkor komolyan.
    Azzal a 10-12 centis membránnal egy jól hangolt bassreflex dobozban a 70Hz-es f3 szerintem nem egy elrugaszkodott valami (sajnos nem volt alkalmam mérni őket, csak a saját rendszerem tudom, ami az 5"-os valamivel 50Hz-en van -3dB-n, tehát a 70Hz egy olcsó cuccra nem hiszem, hogy földtől elrugaszkodott tipp).
    Ez a legtöbb hangszernek már szerencsére az alja felé van, az első fél-1 oktáv.

    Ezzel szemben a gagyi 2.1-ek tudnak mondjuk 60Hz-es f3-at (nézd meg a membránátmérőt a z4-ben, és ne a passzívét, hanem mivel bandpass dobozról van szó, a belső membránét, nem emlékszem pontosan, de talán 12 centi lehet) és ehhez van egy irdatlan kiemelésük 120Hz környékén, 80Hz-en nincsenek elváltva, sőt! Egy mélyebb hangú szinkronszínész akár a mélyládát is be tudja rezegtetni, ami borzalmas és hatalmas hiba.

    Persze, dübörög, de az nem basszus, az egy puffogás, kontrollálatlan, mosott.
    Na ez az, amiért nem ajánlok senkinek alsó kategóriában 2.1-et.

    A számok igazából nem mért adatok, random, általánosságban dobálózok velük, de sajnos az összes olyan rendszerre igazak, amik ebből a kategóriából az asztalomon megfordultak.

    Na mostmár 5 hozzászólásban megfogalmaztam, hogy miért nem ajánlanék senkinek ennyiért 2.1-et. Aki akarja megfogadja a tanácsom, aki nem akarja, nem.

    (#11860) AMDFan: az új z szériával a logitech is nyitott a normálisabb hangzás felé, persze a keresztezési frek még mindig magasan van, de legalább már kisebb a kiemelése a mélyládáknak.
    Az Edifier pedig 30k-ért egész tűrhető rendszereket rakott össze. Ott már a szatellit is tud mutatni valamit.

    Az is komoly probléma, hogyha valaki komolyan gondolja a témát, akkor a mélyládát mérés nélkül nem tudja elhelyezni a szobában...

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Új hozzászólás Aktív témák