Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalikiraly

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz dudika10 #10613 üzenetére

    Na ha zenéről beszélünk egy percig nem mondtam hogy 2.1 vagy akármi. Sőt én az 5.1 et sem preferáltam sosem. Az hogy a 100 ezres kategóriában van az aztán már réges régen egy más dimenzió.

    Amit írtál hogy valódi vagy nem valódi 3 utas. Sok esetben egyszerűen nem hangváltó van, csak a közés és magas sugárzót egy kondenzátorral kiszűrik, vagy lezárják. Egyébként az 1800A Genius is hasonló megoldás. Passzív membrán pl Logitech Z523 vagy ha már komoly hangfal akkor egy szép Selectiont említsek meg. De persze sok sok más gyártónál létezik ez a megoldás. Az hogy mint mindennek van hátránya és előnye ez most itt nem is lényeges.

    A Wattokról beszélni énis mondtam, hogy esetünkben semmi értelme. Én sok esetben elsőnek azt nézem meg, hogy a tápnál felvett Amper mennyi és már abból is lehet némileg következtetni, hogy a beépített kis áramkör mekkora kakaót tud kapni.

    De természetesen eltérhetünk arra az irányba is amikor a szép nagy hangfalban egy kis kb 10-13 centis hangszóró van és a hangfal meg majd másfél méter és 50 centi mély. Gondolom tudod mire gondolok. De sajna az már pláne nem ez az árkategória :) A csöves erősítő megintcsak.

    Nos a toronyhangfalas téma. Ugye régen a nagy hangfalakban álltalában, Orion, Videoton, vagy sok külföldi márka nagy álltalánosság volt a 30 as mélynyomó használata. De ma már a 20 centis hangszóró is kezd kuriózum lenni. Nyilván megvan a magyarázata. Sok esetben a kisebb membrán gyorsabb mozgásra képes. Így akár nagyobb hangerő ha nem is minden esetben, de nagyobb dinamika érhető el.

    Amúgy látom te is benne vagy az audiotechnika témában :) Én nekem régi álmom egy Dénes Péter féle csöves erősítő eggyáltalán meghallgatása :) Persze nem mai csirke már :)

    Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Új hozzászólás Aktív témák