Mit segít az AI egy utazás során?

Ez volt az első utazásom úgy, hogy az AI segítségére támaszkodtam nem csak a tervezés, hanem a kint tartózkodás során is. Nem tévedhetetlen, fenntartásokkal kell kezelni, de ha van bennünk egy egészséges kétkedés, akkor igen jó szolgálatot tesz, sok időt spórol és néha meglepően érdekes helyekre is elkalauzol. Elsősorban a Gemini volt a partner, abból is a Pro verzió, néha a tök ingyenes ChatGPT-t is bevetettük, de az az esetek 2-3%-ban történt.

Itt a 155 oldalas komplett doksi az utazás során (és előtt) folytatott AI beszélgetéseimről: https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vQc277pEJIadjVdTIF9-faZUJP7S9d0YaFKINHwKdAbplzw49voMtrfnrYPvaSQPXvTvdipBgxIKTWQ/pub

Összefoglalva? Az AI hasznos, de előfordul, hogy teljes magabiztossággal téved. Vagyis minden általa javasolt célpontot és látnivalót érdemes külön is visszaellenőrizni, ami persze megnyújtja a tervezési folyamatot, de mégis célzottabbá teszi, ráadásul valóban tud olyan javaslatokat feldobni, amelyek igazodnak a felhasználó egyedi igényeihez, de nem jöttek volna fel másképp.


[+]

Látszik, hogy ha nem muszáj, akkor inkább nem indít kurrens keresést, hanem a meglévő adatokból dolgozik, emiatt menetrendek, árak, elérhetőségek kapcsán nem szabad rá 100%-osan támaszkodni, pont azt az autókölcsönzőt nem ismerte, ahol foglaltunk, pont nem tudta pontosan a komp menetrendjét, pontatlan volt az árak tekintetében és mindig emlékeztetni kellett rá, hogy előszezonban megyünk, ezért számos hely nincs, vagy másképp van nyitva, adott esetben egy hegyet nem lehet megmászni, mert 2000 méter felett még hó van.


[+]

Viszont irtó okos és hasznos akkor, amikor menet közben kell egy csomó információ, idegenvezetőnek remek. Itt egy szobor, mit kell róla tudni? Feltöltöd a képet és máris szállítja az összes adatot. Ülök egy vonaton, ami keskeny nyomtávos, hm, ez mennyire gyakori? És azonnal jönnek az információk. Kifejezetten jól tervez meg komplett napokat és heteket, ha megvannak a kulcsparaméterek: honnan, hová, mi érdekel, mennyit akarok vezetni, mennyit óhajtok túrázni, még kávézásra is hagy időt. Abban is jó tanácsokat adott már a kezdeti fázisban, hogy arrafelé terelt, hogy ne akarjunk két szigetet is bejárni ennyi idő alatt, mert nem lesz pihentető, illetve rendkívül sokat tanultam a sziget történelméről és kultúrájáról. Vagyis meg kell tanulni használni, ha kiismered a korlátait, akkor időt is spórolhatsz és olyan helyekre is elvisz, amire magadtól nem is gondoltál volna. Jó tapasztalat volt.