ZTE Axon Elite - termékpolitikai elit

Külső és kijelző

Nehéz manapság maradandót alkotni a küllem tekintetében, persze emlékezetessel nem csak pozitív előjellel lehet előrukkolni. Elölről az Axon sorozat, így az Elite is mutatós, hiszen úgy sikerült dupla hangszórót elhelyezni ezen az oldalon, hogy az nem hasonlít egy boomsoundos készülékre, és a háromszög alakú kivágások végre egy kis futurizmust kölcsönöznek a manapság divatos, lekerekített világba. Kár, hogy a sokat hangoztatott fémház elsősorban a hátlapra vonatkozik, a képernyőkeret és a hangszórórácsok ugyanis műanyagból készültek, és még csak nem is nyújt az Elite sztereó hangzást: a felsőből szólnak a telefonhívás, az alsóból pedig a multimédiás tartalmak hangjai, méghozzá közép helyett kissé jobbról.

A ZTE Axon Elite a LeTV 1s alatt pihen
A ZTE Axon Elite a LeTV 1s alatt pihen [+]

Mégsem itt állt meg bennünk az ütő, hanem az Axont megfordítva – a ZTE ugyanis játszi könnyedséggel lerombolta az addig felépített esztétikai konstrukciót: az antennajel-továbbítás miatt szükséges alsó-felső műanyag sáv ugyanis bazárian csillogó, ezüstös műbőr textúrát kapott varrásmintával, amit meglátva Bog ajkait mindössze három betű hagyta el: „fúj”. Kár érte, a szintén fém/műanyag LeTV Le 1s sokkal jobban mutat az Axon Elite mellett. Minden más viszont a helyén van, így a dupla kamerarendszer azzal a háromszöges mintázattal, ami a műanyag sávoknak is jobban állt volna (minden jobban állt volna, például zéró textúrázás). Akad hátul még két ledes villanó, egy érintésalapú ujjlenyomat-olvasó és néhány felirat.

Kijelző-teszt
Mérés ZTE Axon Elite Google Nexus 6P Samsung Galaxy Note5 HTC One E9+
Fehér fényerő (max.) 546 nit 357 nit 392 / 530 nit 485 nit
Fehér fényerő (min.) 13,2 nit 2,1 nit 1,9 nit 14,1 nit
Fekete fényerő 0,5 nit 0 nit 0 nit 0,28 nit
Kontrasztarány 1090:1 végtelen végtelen 1733:1
Színhőmérséklet 8212 K + kézi 6719 K 7596 / 6685 K 6797 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Az előlapon az 1080 x 1920 pixeles, 5,5 hüvelykes megjelenítő a főszereplő, bár koránt sem akkora dominanciával, mint ami az LG G3-at jellemzi, hiszen a hangszórórácsok mellett egy fekete káva is körbeveszi az IPS panelt. Ami egyébként remek fényerővel, jó betekintési szögekkel és elég hideg szín kalibrációval rendelkezik. Sebaj: a menüből pillanatok alatt korrigálni lehet a mérnöki lustaságot, és a színegyensúlyon túl a telítettséget is változtatni lehet.

Hangszórók és kávák: láttunk már kompaktabb phabletet a ZTE Axon Elite-nél
Hangszórók és kávák: láttunk már kompaktabb phabletet a ZTE Axon Elite-nél [+]

Az oldalsó képernyőkeretek nem vészesek, viszont az alsó-felső káva lehetett volna jóval vékonyabb is, persze helyet kellett kapjon a fénymérő, a közelségérzékelő, a 8 megapixeles kamera és alul a vissza, a kezdőképernyő és a menü gombsor. Ez utóbbiak nagyon halovány háttérvilágítást kaptak, sötétben is alig látszik a középső kör és a két oldalsó pötty. És ha már a két hangszóró 154 x 77 x 9,8 milliméteresre és 172,9 grammosra növelte a méreteket, nehezítve a hordozást és az egykezes használatot, akkor miért nem fért bele a sztereó hangzás?


[+]

Az Axon Elite bal oldalán lehet a két nanoSIM-et vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát befogadó tálcát előhúzni, a felhasználónak döntenie kell, melyik kombinációt választja. A hangerőt alatta lehet kezelni. Az átellenes oldalon, ideális magasságban tapintható ki a bekapcsoló gomb. Kár, hogy alig emelkedik ki, így az ideálisnál kényelmetlenebb lenyomni. Alulra megy a microUSB kábel, felülre pedig a füles. Az összeszerelésre szerencsére nem lehet panasz, még ha több fém elemet is viszontláttunk volna. A hátlap viszont meglehetősen csúszós lett, úgyhogy nem árt biztos kézzel fogni a méretes phabletet, amely 3000 milliamperórás, nem eltávolítható telepet rejt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés