Xiaomi Redmi 3s - így lett igazán jó

Ott nyúltak hozzá, ahol kellett, így már tényleg egy kompromisszumok nélküli, kedvező árú és sokoldalú telefon lett belőle, amely a középkategória egyik ásza.

Bevezető

Amikor már pusmogták, hogy a Redmi 3-nak készül egy módosított verziója, akkor csak annyit tudtunk, hogy ebben lesz végre B20 támogatás. Aki nem tudja, hogy ez miért fontos, annak eddig sem volt az, de aki nem Budapesten használna mobilnetet, hanem kisebb településeken és olyan készüléke van, amely nem ismeri a 800 MHz-es 4G-t, az pontosan tudja, hogy itt mi a lényeg. Írtunk erről egy cikket korábban, tömören arról van szó, hogy a hazai szolgáltatók sok helyen ezt az alacsonyabb frekvenciájú megoldást építették ki, többek között ott is, ahol a 3G-t átugrották. Így ha a telefon nem ismeri a B20-at, akkor ott nincs se 4G, se 3G, márpedig ezek hiányban a mobilnet finoman szólva is döcögős.


[+]

De közben a korábbi Redmi 3-nak sokan még ezt is meg tudták bocsátani (mert mondjuk évente kétszer szembesültek például a problémával), hiszen egyébként egy igen korrekt masináról van szó, amely nem nyújt olyan igazán kiemelkedőt semmiben (kivéve az üzemidőt), egyszerűen csak frankón működik, nem omlik össze, egész csinos, jól össze van rakva és ami a legfontosabb: olcsó. A Xiaomi egyébként is erről híres: dömpingáron adnak olyan hardvert, amelyet az Európában őshonos márkák másfél-kétszeres szorzóval kínálnak, de ez nem jelenti azt, hogy valami vérgyagi cuccot gyártanak. Fémből építkező, kulturált menürendszerű (MIUI), különösebb megszorítások nélkül bármire használható okostelefonok kerülnek ki a kínaiak karmai közül, amelyek most már tényleg elindulnak a világ körüli hódításukra is.

Redmi 3 és Redmi 3s - külsőre szinte nincs is eltérés
Redmi 3 és Redmi 3s - külsőre szinte nincs is eltérés [+]

És ezt nem csak azért írom, mert ebben van 800 MHz-es 4G, ugyan. Az elmúlt kábé egy évben ugyanis nagyon tudatosan készült a Xiaomi arra, hogy kilépjen Ázsiából (elsősorban az anyaországból), ami azt is jelentette, hogy a szoftveres okosságok kapcsán is drasztikus átalakításokat tettek, gyakorlatilag megszüntették a helyi MIUI-gasztrobloggerek hozzáférését a rendszerhez és saját kézbe vették az egészet. A Redmi 3S pedig már olyan lokalizációt kapott, amit az anyacég készített, emiatt aztán frissíthető és nem kell vele semmit mókolni ahhoz, hogy a dobozból kivéve egyből működjön. Működött is, mi az Eustock jóvoltából jutottunk hozzá.

Hirdetés

Doboz, külső

A doboz pont ugyanúgy néz ki, mint a Redmi 3 csomagolása, csak a terméknév más. A tartozéklista nem túl bőséges, de végre egy gyári, 2 Ampert leadó töltőt találunk a pakkban, amihez microUSB kábel is tartozik. Headset nincs. A készülék három színben létezik, a pezsgőmetál is mutatós, nekünk fekete-ezüst jutott most, illetve van teljesen elöl fehér, hátul ezüst verzió is, de egyelőre ezt itthon nem kapni, mivel nem készült belőle B20-as kivitel.

Nincs headset a dobozban
Nincs headset a dobozban [+]

Nem csak a doboz, hanem a Redmi 3S is szinte teljesen a Redmi 3 mása. A készülék dimenziói, formái nem változtak, kezelőszerveinek elhelyezkedése egy jottányit sem módosult, az egyetlen eltérés a hátlapon keresendő, itt ugyanis a kamera alatt már egy ujjlenyomat-olvasót is találunk. Ami ebben a kategóriában ugyan nem szokatlan, de azért nem is alapvető.

Ott figyel az ujjlenyomat-olvasó, ez az egyetlen külső eltérés
Ott figyel az ujjlenyomat-olvasó, ez az egyetlen külső eltérés [+]

Minden másban ugyanazt kapjuk, mint az elődmodell esetén, az 5 hüvelykes, HD felbontású kijelző köré épített ház relatív szokványos, nem száll be a vékonysági versenybe, nincsenek trükkös formai megoldások, viszont az anyaghasználatra (fém), valamint az összeszerelési minőségre nem lehet panasz. Ahogyan az ergonómiára sem, a jobb oldalra tett kezelőszervek (kijelzőt működtető gomb és hangerőszabályozók) elhelyezkedése logikus és kézenfekvő (szó szerint), a bal felől, tűvel kipiszkálható SIM-tálca pedig egy micro és egy nano méretű lapkát hajlandó befogadni, utóbbi helyett microSD is betolható.

Ez a méret egy kézzel is kezelhető
Ez a méret egy kézzel is kezelhető [+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Redmi 3S Xiaomi Redmi 3 Samsung Galaxy A3 (2016) OnePlus X
Fehér fényerő (max.) 454 nit 523 nit 471 / 556 nit 338 nit
Fehér fényerő (min.) 1,0 nit 1,2 nit 1,8 nit 3,3 nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,49 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1107:1 1067:1 végtelen végtelen
Színhőmérséklet 8356 K + kézi 7960 / 7043 K 7619 / 6637 K 8223 K

A kijelző korrekt, nem kiemelkedő, nem hagyjuk az állunkat a padlón, de a fényerő elég, a felbontás ezen a méreten szintén elég, ezeknél sokkal fontosabb, hogy nem tükröződik és nem invertálódnak a színek sem, bármilyen szögből is tekintünk reá. A színhőmérsékletet kézzel is lehet babrálni, ahogyan a telítettséget is. A kijelző felett fény -és közelségérzékelő szenzor ücsörög, ezzel volt egy kis bajom eleinte (nem érzékelte a fejem hívás közben, ezért aztán arcszőrzettel némítottam és tartásba tettem embereket), de különböző MIUI fórumok átnyálazása után azt a tanácsot olvastam, hogy fújjunk bele a jack dugaszba (ami a telefon tetején van), megjavul. Meg is javult. És ha már errefelé nézelődünk, akkor említsük meg az infraportot is, ami nem túl gyakori vendég a mai okostelefonokon.

A Type C USB-t nem kapta meg
A Type C USB-t nem kapta meg [+]

A Redmi 3S külsejét egyetlen ponton érheti kritika: az előlapi érintőgombok nem kaptak háttérvilágítást. Oké, három billentyű helyét meg lehet jegyezni, de miből állt volna beszerelni ide egy ledet? Amúgy is van, mert a home gomb alatt villog egy értesítési fény, ha valami történik. A hátlap alsó és felső része műanyag az antennák miatt, a többi fém. Ahol ezek az elemek találkoznak, ott lehetett volna még egy kicsit igyekezni, hogy tökéletesek legyenek az illesztések, de ez csak szőrszálhasogatás. A kamerát egészen feltolták a bal felső sarokba, működését ledes villanó segíti.

Hardver, MIUI

Nem maradt érintetlenül a hardver sem. A korábbi Snapdragon 616 helyett most egy Snapdragon 430 köré épül. Ennek alacsonyabb az órajele (1,4 GHz), de ugyanúgy Cortex-A53 magok dolgoznak benne (szám szerint nyolcan), ám a GPU az Adreno 405 helyett az 505-ös, ami nagyjából azt jelenti (és a sebességtesztek is ezt támasztják alá), hogy egészében nézve kábé ugyanazt a teljesítményt kapjuk, a processzor kicsit karcsúbb, de takarékosabb, a grafikus gyorsító viszont izmosabb. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a RAM mérete 3 GB, akkor a 720p-s kijelzővel nem lehet különösebb okunk panaszra, amire a hétköznapok során egy okostelefont használunk, arra ez a konfiguráció röhögve elég. Fullos játékok futtatásához nyilván nem, de ez nem az a kategória árban.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Redmi 3S Xiaomi Redmi 3 Vernee Thor Huawei Y6 Pro
Rendszerchip Snapdragon 430 Snapdragon 616 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 43173 pont 35181 pont 37679 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2565 pont 2605 pont 2838 pont 2406 pont
Vellamo Metal 1168 pont 1126 pont 1059 pont 965 pont
Geekbench 4 (single / multi) 638 / 1884 pont 652 / 1832 pont 663 / 1806 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 14 fps 12 fps 9,1 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 5,8 fps 4,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 26 fps 24 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 15 fps 12 fps 8,4 fps

A RAM mellett a belső tárhely is hízott, már 32 GB-on garázdálkodhatna a júzer, ha a rendszer nem venne ebből el úgy 6-7 gigányi adatot, de még így is marad. Ennél talán még fontosabb, hogy a Redmi 3s már a 6.0-s Androidra épülő MIUI 8-cal jön, amely tud magyarul és továbbra is az egyik legjobban testreszabható felület a robotos rendszer világában. Ráadásul a vállalkozó kedvű mókamesterek irgalmatlan méretű közösségi supportot is kapnak, ha bele óhajtanak mászni a ROM lelkébe, de inkább az a fontos, hogy a Redmi 3s a dobozból kivéve is azonnal működőképes, nem kell semmit forrasztani, variálni, úgy jó, ahogyan van.


[+]

A MIUI 8 sok, de alapvetően apró változást hozott. A logika a szokásos: nincs menü, az appok, a folderek és a widgetek is a főoldalakra kerülnek. A lehúzható értesítési függöny más, sokkal átláthatóbb és a gyorsbeállítások is könnyebben elérhetők. Kicsit más a tárcsázási képernyő, friss designt kapott a naptár, a számológépben van egy csomó új opció, teljesen megváltozott a témázással kapcsolatos menü, de a funkcionalitás megmaradt, továbbra is rengeteg féle grafikai elemmel lehet színesíteni a felületet. A diktafon felismeri a női és a férifi hangot (előbbinél rózsaszín, utóbbinál kék hátteret mutat), az időjárás animált hátterekkel játszik, az alkalmazáskezelőnél pedig látszanak a zenelejátszó vezérlőgombjai és az egyes appokat zárolhatjuk, azaz akkor sem csukja be ezeket a rendszer, ha teljes törlést kérünk.


[+]

A hátlapra tett ujjlenyomat-olvasó gyors, elég pontos is (nem kell megnyomni semmit, elég csak odatenni az ujjunkat és felold a telefon). Minden alkalmazásnál külön lehet állítani, hogy küldhet-e értesítést a notifikációs tálcára, állítható a betűméret, a rezgős visszajelzés erőssége, van egyszerű üzemmód, ami egy nagy méretű ikonokkal operáló és kevesebb funkciót kínáló felületet nyújt azoknak, akiknek nincs szükségük a telefon teljes funkcionalitására. Ez egyébként tényleg baromi jó, három oldalas, az elsőn a kedvenc névjegyek vannak (hatan), a másodikon és a harmadikon pedig a legfontosabb funkciók. Állítható az elrendezés, tényleg nagyon menő, egy baja van, hogy angolul érhető csak el.


[+]

A gyári alkalmazáskínálat nem óhajt túlzó lenni, a Xiaomi csak olyan appokat telepített fel előre, amelyek okvetlenül szükségesek, illetve amelyeknek nem feltétlenül van ingyenes, jól működő alternatívája a Play Áruházban. Van egy Biztonság néven futó telefonmenedzsment szoftver, ahol lehet kérni általános tisztítást (üríti a cache-t, törli a felesleges fájlokat), van beépített víruskereső, eszközkereső (ez ugye elvesztés/lopás esetén segíthet valamit), tiltólista (akiktől nem kívánunk hívásokat és üzeneteket fogadni), adatforgalom-monitorozó, akkumulátorkezelő, illetve hozzáférési beállításokat is találunk itt. Külön megnézhetjük alkalmazásokra bontva, hogy mennyi adatot forgalmaztak és forgalmaznak éppen az adott pillanatban is, természetesen tilthatóak azok, amelyeket nem óhajtunk kiengedni a netre. Létre lehet hozni Második asztalnéven egy teljesen új fiókot, gyakorlatilag arra az esetre, ha más is használná a telefonunk, illetve egyes alkalmazásokat is klónozhatunk, ha azokat több felhasználói névvel üzemeltetjük. Ilyen lehet például a céges és a személyes közösségi oldalak kezelése (FB, Instagram, Twitter).


[+]

Akad még egy fájlkezelő, elég korrekt, a Mi Drop funkcióval könnyen küldhetünk másik eszközre fájlokat, de FTP-kliens is van benne, fent van a Facebook, a WPS Office és a SwiftKey, a MIUI fórumhoz egy alkalmazás, illetve Mi Remote néven egy távirányító, ami az infraportot használja. Nem tanítható, de elég sok gyártó termékei megtalálhatók a listában. Iránytű, diktafon, QR-kód olvasó és a Google szoftvercsomagja természetesen az eszköztár részét képezik.

Multimédia

Az előlapi és a hátlapi kamera felbontása is változatlan maradt. Szelfit 5 megapixelben lőhetünk (előlapi videót Full HD-ban tudunk rögzíteni), a hátsó modul 13 megapixelre képes, szintén Full HD mozgóképek mellett. A hátlapi kamera továbbra is PDAF megoldást kapott, ami a fókuszálás sebességére igen jótékony hatással van, ezzel nem is volt gond a használat során. Változott a kapcsolódó szoftver felülete, a korábbi verziónál jópofa volt, hogy simítással lehetett váltani a két kamera között, most erre külön gombot raktak inkább (talán sokan nem jöttek rá a simításos trükkre).


[+]

Nincs túl sok opció, de azokat könnyű elérni. Ujjunkkal tudunk fókuszpontot kijelölni, ha ezt lenyomva tartjuk, akkor fel-le irányú húzogatással állíthatjuk az expozíciót. Jobbról lehet előhúzni a módokat, itt hangvezérlés, szépítés, időzítő, vízmérték, panoráma és esti mód akad, valamint vannak jelenetek (portré, sport, tájkép stb.), és egy kézi módnak nevezett izé, ahol csak az ISO és a fehéregyensúly babrálható. Önarckép esetén csak hangvezérlés és időzítő van az opciók között, ilyen felvételek jöhetnek össze. Xiaomis poén, hogy szelfi esetén megpróbálja megmondani, hogy hány éves a képen látható alany.

A fenti fotóknál fontos tudni, hogy a beállításoknál a képminőséget is lehet állítani, amit mi kiválóra tettünk, de gyárilag csak normál. Nem igazán értem, hogy miért akarna bárki is direkt gyengébb minőségben fényképezni, régebben a tárhely szűkössége adott esetben ezt indokolhatta, de manapság egy pár megabájtos JPG fájlnál olyan baromi mindegy. A vonalélességgel és a színhűséggel nincs gond, a fókuszálás tényleg gyorsabb, mint a korábbi modellnél, de a dinamikatartomány mobilos berkekben is szűkösnek számít, ezen nyilván a HDR-rel valamit lehet segíteni, de ez nem szignifikáns. Mindazonáltal még turistáskodni is lehet a Redmi 3s-sel, simán készülnek olyan fotók, amelyeket aztán nem fáj visszanézegetni évekkel később sem.


[+]

Videóknál Full HD a maximum, itt is lehet kézzel fókuszálni és expozíciót állítani, de ezzel kifújtak az opciók, egyedül a time-lapse lehetőségét kínálja fel a felület. Itt egy példa. Zenében a Xiaomi a saját lejátszót preferálja, kipróbáltuk, most már mi is. Nyilván a számokat mindenféle módon lehet listázni (előadó, album, könyvtár, cím), de a listákon belül is lehet rendezni egy csomó paraméter alapján, a jobb oldali csúszkával pedig kezdőbetűre is ugorhatunk. A saját Mi-cloud fiókunkban levő zenékhez is hozzáférünk (hogy ne a telefonon foglalják a helyet, cserébe adatforgalmat fogyaszt), van elalvás-időzítő és fájlméret szerint is tudunk szűrni.


[+]

A zenelejátszóban viszont ne keressünk hangzással kapcsolatos opciókat, azok a beállítások között üldögélnek. Csak füles csatlakoztatása után lehet bekapcsolni az equalizert, illetve lehet állítgatni, hogy a csatlakoztatott eszközön levő kezelőszervekkel mit csinálhassunk. Egy csomó Xiaomi tartozék fel van sorolva, ha ezek közül rendelkezünk valamelyikkel, akkor elvileg az ezekhez tartozó optimális beállításokkal szól a muzsika. Nem maradt ki az FM-rádió sem, ebben automatikus állomáskeresőt fogunk találni, itt is van elalváskapcsoló és fel is vehetjük az adást. A hátlapi hangszóró elég hangos, nem szól rosszul, de csodát ne várjunk. A jack kimenetre menő hang viszont frankó, ott nem lehet panasz.

Adatátvitel, akkumulátor

Van B20! Igen, az egyik első Xiaomi, amely támogatja az itthon elég sok helyen kiépített, 800 MHz-es 4G-t. Nagyon kellett ez már, nagyon hiányzott a cég készülékeiből, de most már ezzel sincs gond. A WiFi korrektül működik, a 4.1-es Bluetoothra sem volt panaszom, a GPS vevő is kiváló, gyorsan talál pozíciót és stabilan tartja is azt. Nincs NFC, cserébe viszont ott ücsörög a telefon tetején az infra is, amely kifejezetten ritka manapság, de biztosan lesznek páran, akik értékelik.


[+]

A böngésző megfelelően teszi a dolgát, a sebességgel nincs gond, de a Redmi 3s egyik legnagyobb vonzereje mégiscsak az akkumulátoros üzemidő és a kétkártyás mód. Sajnos nem dual active, ha az egyik kártyán beszélgetünk, akkor a másik elbúcsúzik a hálózattól. Ezért viszont kárpótol a 4100 mAh-s telep, amely már az elődmodellnél is simán hozta a kétnapos üzemidőt, most ez talán még jobb lett, mivel a chipset valamivel takarékosabb is, ahogyan a 6.0-s Android is tud egy-két trükköt. Minden gond nélkül le lehet vele nyomni egy teljes napos városnézést navigációval, közösségi és turistás appokkal, sok fotóval és videóval, visszafogott használat mellett két napnál is tovább bírja szuflával.


[+]

Értékelés: Xiaomi Redmi 3s
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Redmi 3s ott javult, ahol kellett, miközben megmaradtak az elődmodell erényei. Kiváló akkumulátor, kompakt méret, jó anyaghasználat, infra, remek felhasználói felület, ezek jöttek az elődből. Javuló kamera, B20, ujjlenyomat-olvasó, növekvő RAM és tárhely, frissebb, lokalizált szoftver, ezek pedig az újdonság erényei. Így aztán összeállt a piac egyik legjobb ajánlata, amely 55 ezer forintért vihető haza, vannak kínai konkurensek szép számmal (Vernee Thor, például), de ebben az 5 hüvelykes méretben nemigen akad ellenfele. Egy relatív kompakt, kiegyensúlyozott szolgáltatáskínálatú, remekül testreszabható, magyarul kommunikáló, apró trükkökkel teleszórt felhasználói felülettel rendelkező, magabiztos telefon vált belőle, ami nem fog senkinek sem csalódást okozni, aki nem vár különleges extrákat, csak egy megbízható, készséges, reszponzív és jó üzemidejű eszközt keres jó áron. Apró hibái vannak csupán, mint a nem világító érintőgombok, a hiányzó NFC, illetve a memóriabővítés oltárán feláldozandó kétkártyás működés, de hazai garanciával és terméktámogatással tényleg jó vételnek számít, reméljük, hogy hamarosan a többi Xiaomi modell is megkapja a B20-as támogatást, mert ha megkezdődik a tényleges európai offenzíva, akkor bizony számolniuk kell a márkával nem csak a vásárlóknak, hanem a konkurenciának is. Ez pedig mindig jót tesz a piacnak.

Ritkán osztunk Különösen Ajánlott plecsnit, most viszont a Redmi 3s kiérdemli. Van hasonló tudású modell a piacon ebben az ársávban, de nincs ebben a méretben, márpedig sokan vannak, akik az 5 hüvelyknél nagyobb telefonokat egyszerűen kényelmetlennek tartják. A plecsni másik indoka (azon kívül, hogy a hardver és az árazás jó összehangban van) a kiemelkedően jó felhasználói felület, a 8-as, magyarul is tudó MIUI-t élmény használni, szinte minden nap feltűnik egy újabb ki apróság, amivel kényelmesebbé igyekszik tenni az életünket. Aki ebben a méretben keres magának komoly kompromisszumoktól mentes, korrekt árazású okostelefont, az mindenképpen számoljon a Redmi 3s-sel.

Xiaomi Redmi 3s

Bog

A tesztkészülék az Eustock jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Xiaomi Redmi 3
Xiaomi Redmi 3 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 139,3 x 69,6 x 8,5 milliméter
Tömeg 144 gramm
Színvariációk arany, ezüst, szürke-fekete
SIM-foglalat 1 x microSIM + 1 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 430 (MSM8937)
Processzor típusa 1,4 GHz-es, nyolcmagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 505
RAM mérete 3 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 32 GB (kb. 25 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150/50 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, hotspot, Direct
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
BeiDou van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0.1 (Lollipop) + MIUI8
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Biztonság, Mi Fiók, fájlkezelő, jegyzetek, iránytű, zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, PDAF-autofókusz, LED villanó, f/2.0 optika
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 4100 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő 33 óra (3G)
Zenelejátszási idő 91 óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal, MIUI kezelőfelület, fény- és közelségszenzor, infra, ujjlenyomat-olvasó

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés