Xiaomi Redmi 3s - így lett igazán jó

Ott nyúltak hozzá, ahol kellett, így már tényleg egy kompromisszumok nélküli, kedvező árú és sokoldalú telefon lett belőle, amely a középkategória egyik ásza.

Hardver, MIUI

Nem maradt érintetlenül a hardver sem. A korábbi Snapdragon 616 helyett most egy Snapdragon 430 köré épül. Ennek alacsonyabb az órajele (1,4 GHz), de ugyanúgy Cortex-A53 magok dolgoznak benne (szám szerint nyolcan), ám a GPU az Adreno 405 helyett az 505-ös, ami nagyjából azt jelenti (és a sebességtesztek is ezt támasztják alá), hogy egészében nézve kábé ugyanazt a teljesítményt kapjuk, a processzor kicsit karcsúbb, de takarékosabb, a grafikus gyorsító viszont izmosabb. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a RAM mérete 3 GB, akkor a 720p-s kijelzővel nem lehet különösebb okunk panaszra, amire a hétköznapok során egy okostelefont használunk, arra ez a konfiguráció röhögve elég. Fullos játékok futtatásához nyilván nem, de ez nem az a kategória árban.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Redmi 3S Xiaomi Redmi 3 Vernee Thor Huawei Y6 Pro
Rendszerchip Snapdragon 430 Snapdragon 616 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 43173 pont 35181 pont 37679 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2565 pont 2605 pont 2838 pont 2406 pont
Vellamo Metal 1168 pont 1126 pont 1059 pont 965 pont
Geekbench 4 (single / multi) 638 / 1884 pont 652 / 1832 pont 663 / 1806 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 14 fps 12 fps 9,1 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 5,8 fps 4,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 26 fps 24 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 15 fps 12 fps 8,4 fps

A RAM mellett a belső tárhely is hízott, már 32 GB-on garázdálkodhatna a júzer, ha a rendszer nem venne ebből el úgy 6-7 gigányi adatot, de még így is marad. Ennél talán még fontosabb, hogy a Redmi 3s már a 6.0-s Androidra épülő MIUI 8-cal jön, amely tud magyarul és továbbra is az egyik legjobban testreszabható felület a robotos rendszer világában. Ráadásul a vállalkozó kedvű mókamesterek irgalmatlan méretű közösségi supportot is kapnak, ha bele óhajtanak mászni a ROM lelkébe, de inkább az a fontos, hogy a Redmi 3s a dobozból kivéve is azonnal működőképes, nem kell semmit forrasztani, variálni, úgy jó, ahogyan van.


[+]

A MIUI 8 sok, de alapvetően apró változást hozott. A logika a szokásos: nincs menü, az appok, a folderek és a widgetek is a főoldalakra kerülnek. A lehúzható értesítési függöny más, sokkal átláthatóbb és a gyorsbeállítások is könnyebben elérhetők. Kicsit más a tárcsázási képernyő, friss designt kapott a naptár, a számológépben van egy csomó új opció, teljesen megváltozott a témázással kapcsolatos menü, de a funkcionalitás megmaradt, továbbra is rengeteg féle grafikai elemmel lehet színesíteni a felületet. A diktafon felismeri a női és a férifi hangot (előbbinél rózsaszín, utóbbinál kék hátteret mutat), az időjárás animált hátterekkel játszik, az alkalmazáskezelőnél pedig látszanak a zenelejátszó vezérlőgombjai és az egyes appokat zárolhatjuk, azaz akkor sem csukja be ezeket a rendszer, ha teljes törlést kérünk.


[+]

A hátlapra tett ujjlenyomat-olvasó gyors, elég pontos is (nem kell megnyomni semmit, elég csak odatenni az ujjunkat és felold a telefon). Minden alkalmazásnál külön lehet állítani, hogy küldhet-e értesítést a notifikációs tálcára, állítható a betűméret, a rezgős visszajelzés erőssége, van egyszerű üzemmód, ami egy nagy méretű ikonokkal operáló és kevesebb funkciót kínáló felületet nyújt azoknak, akiknek nincs szükségük a telefon teljes funkcionalitására. Ez egyébként tényleg baromi jó, három oldalas, az elsőn a kedvenc névjegyek vannak (hatan), a másodikon és a harmadikon pedig a legfontosabb funkciók. Állítható az elrendezés, tényleg nagyon menő, egy baja van, hogy angolul érhető csak el.


[+]

A gyári alkalmazáskínálat nem óhajt túlzó lenni, a Xiaomi csak olyan appokat telepített fel előre, amelyek okvetlenül szükségesek, illetve amelyeknek nem feltétlenül van ingyenes, jól működő alternatívája a Play Áruházban. Van egy Biztonság néven futó telefonmenedzsment szoftver, ahol lehet kérni általános tisztítást (üríti a cache-t, törli a felesleges fájlokat), van beépített víruskereső, eszközkereső (ez ugye elvesztés/lopás esetén segíthet valamit), tiltólista (akiktől nem kívánunk hívásokat és üzeneteket fogadni), adatforgalom-monitorozó, akkumulátorkezelő, illetve hozzáférési beállításokat is találunk itt. Külön megnézhetjük alkalmazásokra bontva, hogy mennyi adatot forgalmaztak és forgalmaznak éppen az adott pillanatban is, természetesen tilthatóak azok, amelyeket nem óhajtunk kiengedni a netre. Létre lehet hozni Második asztalnéven egy teljesen új fiókot, gyakorlatilag arra az esetre, ha más is használná a telefonunk, illetve egyes alkalmazásokat is klónozhatunk, ha azokat több felhasználói névvel üzemeltetjük. Ilyen lehet például a céges és a személyes közösségi oldalak kezelése (FB, Instagram, Twitter).


[+]

Akad még egy fájlkezelő, elég korrekt, a Mi Drop funkcióval könnyen küldhetünk másik eszközre fájlokat, de FTP-kliens is van benne, fent van a Facebook, a WPS Office és a SwiftKey, a MIUI fórumhoz egy alkalmazás, illetve Mi Remote néven egy távirányító, ami az infraportot használja. Nem tanítható, de elég sok gyártó termékei megtalálhatók a listában. Iránytű, diktafon, QR-kód olvasó és a Google szoftvercsomagja természetesen az eszköztár részét képezik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés