Xiaomi Redmi 2 - érdemes várni rá

Bevezető, tartozékok

Ha meg kéne tippelnem, hogy melyik lesz az a kínai gyártó, amelyiktől egy Samsung vagy LG méretű és hírű vállalatnak tartania kell a közeljövőben, akkor minden bizonnyal a Xiaomit mondanám. Sőt, az is lehet, hogy már el is késtem, és Dél-Koreában már sorra mennek a tanácskozások és ötletelések, hogy milyen innovációkat mutassanak fel ahhoz, hogy hosszútávon is a legnagyobbak között tudhassák magukat.

Xiaomi Redmi 2 kézben tartva
[+]

A Xiaomin ugyanis egyre inkább érezni, hogy ők az „A” brandek sorába szeretnének tartozni, a termékpalettájuk gyakorlatilag teljes egészében kialakult, a szoftveres felület egyedivé tétele náluk nem egy ikonkészletből meg egy témázhatóságból áll, hanem a gyári Android kinézetét igyekeznek teljesen lecserélni egy sokkal felhasználóbarátabb és okosabb felületre, ami folyamatosan fejlődik, frissül. A Xiaominál ezen felül nincs low-end vonal, az okostelefonok sorában Redmi a belépő széria, ami hardveresen és árazásában is a középkategóriát célozza meg.

A Redmi 2 a sorozat második darabja, de az első generációból kétféle verziót is kipróbáltunk. A sima Hongmi még MediaTek lapkakészlettel látott napvilágot, azóta viszont úgy tűnik, hogy a gyártó a Qualcomm felé fordult hardveres téren, így gyakorlatilag ugyanabban a készülékházban kiadták a Redmi 1S-t, amit Snapdragon 400-zal szereltek fel és mindent összevetve egy nagyon jó készüléket hoztak létre, amit korrekt árazással társítottak, abszolút siker volt a gyártó történetében.

Xiaomi Redmi 2 doboz
[+]

Egy ennyire jól sikerült készülék után saját maguknak is alaposan feladták a leckét, mikor az utódlás gondolata és ideje elérkezett, a végeredményre mi is nagyon kíváncsiak voltunk. A Xiaomi-ra jellemző natúr színű kartondobozon semmi érdekes motívum nem jelenik meg, a tetején a Mi logo, az alján pedig a specifikációk kínai karakterekkel. Kicsomagolás után a készüléken kívül az USB kábel és a töltő adapter tárul szemeink elé, fülhallgató nincs a csomagban, zenei téren igényesebbek megvásárolhatják hozzá a Piston 2-t, de a Piston Basic már 4000 forint körüli áron, ugyanakkor kicsit gyengébb hangminőség mellett kínálja a headset funkciókat.

Külső

Az első szériás Redmi-hez képest nagyon aprók a külső változások, kicsit keskenyebb, vékonyabb és könnyebb lett amellett, hogy a kijelző mérete nem változott, az akkumulátor kapacitása pedig nőtt. Ezzel a kis fogyással 134 x 67,2 x 9,4 milliméteres dimenziókat és 133 grammos tömeget ért el a Redmi 2. A teljes egészében plasztikból készült ház összeszerelési minősége tökéletesen rendben van, recsegés-nyiszogás egyáltalán nem tapasztalható használat közben.

Xiaomi Redmi 2 elölről
[+]

Az előlapot a 4,7 hüvelykes kijelző 67,6%-ban tölti ki, a kávák mérete átlagos. A megjelenítő 1280 x 720 pixeles, azaz HD felbontású, IPS LCD technológiával bír és 312 ppi-s pixelsűrűségi adattal büszkélkedhet. A képernyő maximális fényereje erőteljesebb napfényben használva is elegendő, a betekintési szögekkel sincs gond, egyedül a fekete fényerő magasabb az átlagnál, de a mindennapi használatban ez egyáltalán nem zavaró, főleg annak tükrében, hogy a MIUI gyári kezelőfelülete nagyon kerüli a komor színeket.

Xiaomi Redmi 2 oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi Redmi 2 Xiaomi Redmi 1S Motorola Moto G (2014) Dual SIM Huawei Ascend G620s
Fehér fényerő 436 nit 470 nit 344 nit 368 nit
Fekete fényerő 0,56 nit 0,27 nit 0,31 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 780:1 1742:1 1110:1 802:1
Színhőmérséklet 7977 K 7829 K 7285 K 7978 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

A kijelző alatt vörös színben terülnek el az Android vezérléséhez szükséges gombok, amik sajnálatos módon semmilyen háttérvilágítást nem kaptak. A home gomb alatt fedezhető fel az összesen hét szín megjelenítésére képes értesítési led, a kijelző fölött a beszédhangszórón kívül a fény-és távolságérzékelő szenzorokat, valamint a másodlagos kamerát találjuk meg. A készülék jobb oldalán helyezkedik el a kijelző lezárásra- és feloldására, valamint a telefon ki- és bekapcsolására szolgáló billentyű, fölötte pedig a hangerőszabályzó gombok üldögélnek, ezek nyomáspontjára és érzékenységére nem lehet panasz. A masina tetejének jobb oldalán helyezkedik el a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, alul pedig a töltésre és adatátvitelre szolgáló microUSB 2.0 port ékeskedik.

Xiaomi Redmi 2 hátlap
[+]

A hátlap matt felületű műanyagból készült, rajta a Xiaomi logoja, a 8 megapixeles kamera, a szimpla ledes villanó és a hangszóró üldögél. A készülékház síkjából körülbelül fél milliméternyire kilóg a kamera lencséje, ebből kifolyólag a karcolásoknak jobban ki van téve, ráadásul asztalra helyezve sem fekszik túl stabilan a telefon. A kihangosítás minősége átlagon felüli hangerejű, a minőségére sem lehet panasz, bár természetesen értékelhető mély hangok kiadásához túl kicsi és gyenge. A készülék jobb alsó sarkánál kialakított mélyedésnél fogva a legegyszerűbb leszedni a hátlapot, alatta a narancssárga színű, cserélhető akkumulátort, a microSD kártya helyét és két darab microSIM foglalatot találunk.

Hardver, felhasználói felület

A Xiaomi a Redmi 2 esetében is a Qualcomm mellett tette a voksát hardveres téren, egy Snapdragon 410 (MSM 8916) került a burkolat alá, négymagos, 28 nm-es csíkszélességgel rendelkező, 1,2 GHz-re skálázott ARM Cortex-A53 processzorral, Adreno 306-os grafikus gyorsítóval és 1 gigabájt RAM-mal. A belső tárolóegység mérete 8 gigabájt, de ebből csak 5,8 elérhető a felhasználó számára, a többi a rendszeré. Igény szerint maximum 32 gigabájtos microSD kártyát képes fogadni a készülék. A masinának minden valószínűség szerint nemsokára elérhető lesz egy 16 gigabájtos belső tárolóval ellátott változata is, amit 2 gigabájt memóriával szerelnek.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi Redmi 2 Lenovo S660 Motorola Moto G (2014) Dual SIM Huawei Ascend G620s
AnTuTu 5.x Benchmark 20498 pont 19063 pont 18130 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1974 pont 1738 pont 1708 pont 1873 pont
Vellamo Metal 781 pont 808 pont 639 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1370,1 ms 1422,2 ms 1684,0 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 484 pont 351 pont 343 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1441 pont 1189 pont 1145 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 3,8 fps nem indult el 4,1 fps 3,9 fps
Manhattan offscreen 1080p out of memory nem indult el 1,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,5 fps 9,4 fps 10,7 fps 9,3 fps
T-Rex offscreen 1080p 5,3 fps 4,2 fps 5,8 fps 5,2 fps

A benchmark teszteken nem hozott kiemelkedő eredményt a Redmi 2, de szégyenkeznie sem kell. A legnagyobb probléma a memóriával adódik, alap állapotban 225 megabájt áll rendelkezésünkre az 1 gigabájtból, a háttérben lévő alkalmazásokat az átlagnál sűrűbben zárja be a rendszer, a GFXBench egyik tesztjén pedig többszöri próbálkozás után is memóriahiányra hivatkozva elhasalt a készülék. A rendszer sebessége ezen kívül rendben van, a hosszabb listák görgetésekor fordulhatnak elő kisebb akadozások, de nem különösebben zavaró mértékben.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

A készüléken Android 4.4.4 KitKat rendszerverzió fut, MIUI-ból pedig az 5.2.13-as verzió áll rendelkezésünkre. A feloldóképernyő hagyományos módon, a bekapcsológomb megnyomása után kijelzősimítással oldható fel, dupla koppintással működtethető feloldás és lezárás nem érhető el. Alkalmazásmenü nincs, minden menüpont, widget és alkalmazás a kezdőképernyők valamelyikén helyezhető el. A kezdőképernyő bármely pontjáról lehúzható értesítési függöny kétoldalas, az elsőn látjuk az aktuális eseményeket, értesítéseket, a másodikon pedig a gyorskapcsolókat és a zenelejátszást vezérlő gombokat találunk. A kapcsolók között elhelyeztek zseblámpát, ami a hátsó ledet működteti, védelmi funkciót, ami elrejti a hívásnaplót, a fényképeket, a jegyzeteket és az üzeneteket, valamint a képernyő alatti gombok lezárására szolgáló ikont, amit egyébként a home és a power gombok egyszeri lenyomásával lehet feloldani.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

A kezdőképernyőn felfelé simítással bejutunk az eszköz általános keresőjébe, itt névjegyek, alkalmazások és beállítások között böngészhetünk, legvégső esetben pedig a beírt keresőszóra az interneten vagy a Play Áruházban is rá tud keresni a szoftver. Xiaomi-fiókkal való bejelentkezés után megnyílnak előttünk az olyan exkluzív szolgáltatások, mint például a témázhatóság vagy a MiCloud, ami a gyártó saját felhőtárhelye, ez minden felhasználó számára 5 GB-ot biztosít díjmentesen, további tárhelyet pedig éves intervallumokban MiCreditek fejében vásárolhatunk, ez a gyártó saját pénzneme, időnként egy-egy fizetős téma kapcsán is belefuthatunk. Az alkalmazásváltó a menügomb egyszeri megérintésével érhető el, itt láthatjuk a szabad memóriát és a futó alkalmazásokat. Felfelé csúsztatással bezárhatjuk az alkalmazást, lefelé csúsztatással pedig rögzíthetjük, így az adott alkalmazás lesz az utolsó, amit a háttérből kilő a rendszer.

Szoftverek

Az alapfunkciókat ellátó szoftverek is a gyártó sajátjai, a gyári e-mail alkalmazás több fiókot is kezel, többek között a Gmail fiókunkat is, a Google ezen szoftvere tehát nem része a gyári programcsomagnak. A naptár egyszerű, találunk benne napi, heti és havi nézetet is, természetesen összeszinkronizálhatjuk az e-mail fiókjainkkal a teendők listáját, valamint állíthatunk be emlékeztetőket is, hogy semmi fontosról ne maradjunk le. A tárcsázó letisztult és egyszerű, ahogy írjuk be a számokat, folyamatosan keres a névjegyeink között és dobálja fel a lehetséges találatokat, ha pedig semmit nem talál, azonnal lehetőséget kínál arra, hogy új névjegyet írjunk be, vagy meglévő kontakthoz adjuk az új számot.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

A beépített fájlkezelő elemtípusonként válogatja a telefon és az SD-kártya tartalmát, ha ezek között nem találjuk meg a számunkra szükséges fájlt, akkor természetesen a készülék fájlrendszerében is turkálhatunk, de erre nem nagyon lesz szükségünk. A szoftverbe integrálták a KuaiPan névre hallgató felhőszolgáltatást, illetve FTP szerverre is kapcsolódhatunk vele. Itt érhető el egy cache-tisztító modul is, ami összeszedi a fölöslegessé vált fájlokat és engedelmünkkel le is törli azokat.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

Hangrögzítő és számológép is került a szoftverbe, ezek egyszerűen és megbízhatóan működnek, iránytű is helyet kapott az extrák között, de ennek működése kicsit hektikus volt a tesztidőszak alatt. A galériában látjuk a telefonon és a MiCloudban tárolt képeinket és videóinkat egyaránt, a szoftver letisztult és gyors. A Biztonság alkalmazásban sok hasznos funkciót találunk egyben. Első alkalommal egy ellenőrzést futtat végig a rendszeren, átnézi az összes alkalmazást és a gyorsítótárat, majd az esetleges hibákat javítja, a gyanús elemeket pedig törli. Ezen kívül figyel arra, hogy ne csússzunk ki az adatforgalmi keretünkből, minden alkalmazáshoz egyenként beállíthatjuk, hogy mely hálózatokon kapcsolódhatnak az internethez, valamint azt is nyomon követhetjük, hogy melyik szoftver mennyi adatot használt.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

Ezen kívül integráltak a programba egy víruskeresőt is, ami az alkalmazások letöltésekor figyeli a fertőzött tartalmakat és adott esetben akár meg is akadályozza a telepítést. Az akkumulátorfigyelő megmutatja a telep töltöttségét és megbecsüli a hátralévő üzemidőt, ezen kívül pedig tartalmaz egy energiatakarékos szolgáltatást, amit ütemezhetünk is, illetve meghatározhatjuk, hogy milyen szolgáltatások kikapcsolását tartalmazhatja az energiatakarékossági mód.

Multimédia, kamera

A hátlapi kamera 8 megapixeles, autofókuszos, működését szimpla ledes villanó segíti. A szoftvert megnyitva a vaku és a HDR kapcsolóin kívül semmit nem találunk, ha alaposabban bele akarunk mászni a beállításokba, akkor balra vagy jobbra kell simítanunk az ujjunkkal a képen, ahol színmódokat választhatunk, panoráma-módot, időzítőt kapcsolhatunk, babrálhatunk a fehéregyensúllyal és az ISO értékkel. A fókuszálás viszonylag lassan történik, de az exponálás és a feldolgozás nem vesz sok időt igénybe.

Xiaomi Redmi 2 kamera
[+]

A fent elterülő képek minősége átlagosnak mondható, a vonalélesség viszonylag gyenge, a zajszint is magas, de a részletesség jónak mondható és a fókuszálás pontossága is megállja a helyét. A dinamikatartomány szűkössége még borús időben is észrevehető, verőfényes napsütésben már kifejezetten zavaró is lehet. Az előlapi kamera 2 megapixeles, fixfókuszos, érdekessége, hogy az arcfelismerésen kívül azt is megsaccolja, hogy hány évesek vagyunk és melyik nem táborát erősítjük. Ez a becslés alapvetően jópofa, de nagyon pontatlan eredményt ad, ráadásul erőteljesen függ a fényviszonyoktól, maximum egy jól sikerült sörözés kapcsán lehet fogadni, hogy ki tudja magát a legfiatalabbnak, vagy épp a legidősebbnek láttatni a kameraképen. Videót 1080p-ben vesz fel a Redmi 2, az elkészült alkotások kép és hang szempontjából is rendben vannak, tesztvideó ide kattintva érhető el!

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

A zenelejátszó ismeri a veszteségmentes formátumok nagy részét, de természetesen az mp3 fájlokkal is elboldogul. A zenéinket előadók és albumok szerint tudja szűrni, valamint tartalmaz kedvencek mappát és lejátszási listák készítésére is képes. A program sajnos nem ismeri a magyar ékezetes karaktereket, ha ilyennel találkozik, egyszerűen kihagyja az adott szóból. A készüléken található számokon felül a Baidu nevű kínai internetes keresőportál állományából képes dolgozni, de elég lassan tud csak kommunikálni a szerverrel és a zeneanyag nagy része kizárólag kínai nyelven érhető el. A telefon fülhallgatóval produkált hangminősége nagyon korrekt, telt, kerek hangja van, hosszútávon hallgatható és semmilyen zavaró elem nincs benne. FM-rádió fülhallgató csatlakoztatása után van, RDS-információkat képes megjeleníteni és rögzíteni is tudja az éppen futó műsort. A gyári equalizer többféle beállítást tartogat, többek között az eredeti Xiaomi fülhallgatókhoz tartozó beállításcsomagot, amit ki is próbáltam egy Piston 2-vel, de az eredmény nem lett túl meggyőző, nagyon visszavett a hangok természetességéből és kizárólag a basszusokat helyezte előtérbe.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

A videólejátszó ismeri a DivX formátumokat, mp4-ből pedig a 2K felbontást is képes elindítani, de a lejátszás korántsem nevezhető folyamatosnak, 1080p a maximum, amit teljesen élvezhető minőségben képes visszaadni a készülék. A beállítási lehetőségek között a hangerőt, a fényerősséget és a képarányt tudjuk beállítani, ablakos mód nincs és vágási funkciók sem érhetők el.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból jól teljesít a Redmi 2, mobilinternetezni a Cat.4-es LTE támogatás segítségével akár 150 Mbps sebességgel tudunk, de a HSPA is tudja a 42 Mbps-os elméleti maximumot. 802.11 a/b/g/n szabványú WiFi kapcsolat is került a készülékbe, a hotspot és a direct funkciók sem maradtak ki. Bluetooth 4.0 és microUSB 2.0 is a repertoár része, ez utóbbi OTG-t is támogat, pendrive csatlakoztatása tehát nem akadály. A-GPS vevő van és GLONASS műholdakat is lát a telefon, a helymeghatározás aktív mobilkapcsolat nélkül is néhány másodperc alatt megtörténik, a jelet pedig stabilan meg is tartja. NFC sajnos nem került bele és a dual SIM támogatás is csak dual-standby módon történik, ami annyit tesz, hogy ha az egyik kártyával hívást bonyolítunk, a másik a hívás erejéig lelép a hálózatról. A beszélgetési hangminőség tökéletesen rendben van, a beszédhangszóró maximális hangereje nem kiemelkedően magas, de recsegés egyáltalán nem érzékelhető, végig tiszta és érthető marad.

Xiaomi Redmi 2 Screen Shot Xiaomi Redmi 2 Screen Shot

A gyári Xiaomi böngésző flash támogatással nem bír ugyan, de több lapot kényelmesen tud kezelni, könyvjelzőinket mappába képes rendezni és felhívja a figyelmünket, hogy akár inkognitó módban is internetezhetünk. A Vellamo vonatkozó tesztjében a Google Chrome jobb eredményeket ért el, mint a stock böngésző, de a mindennapi használat során semmiben nem tűnik gyengébbnek a Xiaomi megoldása, az egyetlen gond az 1 gigabájt RAM-ból adódik, hiszen nem csak a lapokat tölti újra, hanem komplexebb weboldalak megnyitása során akár egy háttérben futó zenelejátszást is bezár a rendszer.

Xiaomi Redmi 2 akkumulátor
[+]

Értékelés: Xiaomi Redmi 2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy cserélhető, 2200 mAh kapacitású akkumulátor üldögél, ami erőteljes használat mellett, maximális fényerőn körülbelül három óra kijelzőidőt képes produkálni, visszafogottabb használat mellett, automatikus fényerővel, 20%-os akkumulátorszint alatt bekapcsolt energiatakarékos móddal öt óra fölötti kijelzőidőt képes volt képes összehozni, ez nekem már két napra bőven elég volt.

Összességében a Xiaomi Redmi 2 jól sikerült utódja a méltán sikeres Redmi 1S-nek. Az Android rendszerbe olyan szinten nyúlt bele a gyártó, ami a legnagyobb gyártókra is ritkán jellemző, ráadásul a végeredmény egy sokkal felhasználóbarátabb, átgondoltabb felület lett, több hasznos extra funkcióval, ráadásul az Android nyitottsága semmilyen szempontból nem szenved csorbát, vállalkozó szelleműek sokféle egyedi ROM-ot találhatnak hozzá az interneten. A hibátlan összeszerelési minőség, a jó kijelző, a korrekt kamera, a dual-SIM lehetősége, a bővíthetőség és a példás hangminőség mind-mind a Redmi 2-t dicsérik, az egyetlen igazi gond a memóriával van. A mindennapi használatban folyamatosan előfordul, hogy a háttérben lévő alkalmazásokat szó nélkül bezárogatja, gyakran a böngésző és a zenelejátszó sem képes egy időben futni, 2 gigabájt RAM-mal minden bizonnyal megoldódna ez a probléma. A Redmi 2 jelenleg hazai garanciával 59 900 forintos áron elérhető, ebben az árkategóriában hasonlóan kevés memóriával kapható a Huawei Ascend G620s és a Motorola Moto G 2014 Dual SIM is, de ezeknél a készülékéknél mégsem annyira égető ez a probléma, mint a Xiaomi esetén. Ha a 8 gigás változatból nem hagyták volna ki a 2 gigabájt RAM-ot, akkor minden bizonnyal ajánlottat adtam volna a készüléknek, egy tetszettet így is megérdemel, de ha én ilyen készülékben gondolkodnék, mindenképpen megvárnám a több memóriával felszerelt változatát, ami remélhetőleg nemsokára megérkezik.

Xiaomi Redmi 2

szentkuti11

A tesztkészülék a WayteQ jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Xiaomi Redmi 2
Xiaomi Redmi 2 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 134 x 67,2 x 9,4 milliméter
Tömeg 133 gramm
Színvariációk fekete, fehér, sárga, pink, zöld
SIM-foglalat 2 darab microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (312 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1 gigabájt
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB (ebből 5,8 szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD (maximum 32 gigabájttal)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/1900/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE Cat. 4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Biztonság, Fájlkezelő, Hangrögzítő, Iránytű, Mi fiók, Mi Video
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 2 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2200 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, USB OTG

Azóta történt

Előzmények

  • Ráncfelvarrást kapott a Redmi 2

    Apiaci premier után alig két héttel a Xiaomi megduplázta a rendkívül nyomott árfekvésű készülékének operatív memóriáját és belső tárhelyét.

  • Megérkezett a Xiaomi Redmi 2

    64 bites rendszerchipre váltott a Redmi, és több specifikáció is változott az 1s-hez képest, a kezdőár azonban verhetetlen maradt.

  • A TENAA-nál a Redmi 1S folytatása?

    Új középkategóriás készülék járt a kínai hírközlési hatóságnál, amely tippek szerint a rendkívül sikeres Xiaomi Redmi 1S folytatása lehet.

  • Xiaomi Redmi 1s - pirospacsi

    Azt mondják, hogy a Xiaomi a kínai Apple. Azért ez persze nincs így, de a MIUI rendszer valóban igen kezes, miközben a Redmi 1s ára még kötelező terhek megfizetése után is versenyképes.

Hirdetés