Xiaomi Mi 5 - ötcsillagos ajánlat

Hirdetés

MIUI, szoftverek

Természetesen a Mi 5-ön is MIUI szoftveres kínálat próbálja kiszolgálni a felhasználót, teszi ezt az Android Marshmallow (6.0 MRA58K) alapjain. A MIUI verziószáma 7.2.10.0, tesztidőszakunk alatt ez volt a legfrissebb kiadás. Mivel a zárt bootloader miatt elég körülményes a magyar ROM-ok telepítése, ezért hozzánk a teljesen gyári, Play Áruház nélküli, kizárólag kínai és angol nyelven kommunikálni képes rendszer jutott, tele olyan ázsiai programokkal, amik számunkra teljesen fölöslegesek, ezért nem is pazarlunk rájuk különösebben sok időt. Mire a hazai vásárlókhoz eljutnak a Mi 5-ök, ezeknek várhatóan már hűlt helye sem lelhető majd fel. A kezelőfelület főmenü nélküli, itt kapnak helyet a widgetek és az ikonok 4 x 5-ös felosztásban, alul pedig maximum öt darab gyorsindító foglalhat helyet, gyárilag a tárcsázó, a telefonkönyv, a böngésző és a levelezés került ide.

Számtalan témával változtathatjuk a felület kinézetét. Számtalan témával változtathatjuk a felület kinézetét.
Számtalan témával változtathatjuk a felület kinézetét. [+]

A könnyű átláthatóság érdekében tudunk mappázni, a rendszer megpróbál nevet is adni a könyvtáraknak, méghozzá az alkalmazások tematikája alapján, ráadásul felajánl a Xiaomi alkalmazásboltjából mindenféle hasonló programot, főleg kínai nyelven. A mappák akkor sem törlődnek ki, ha csak egy ikon van bennük, csak akkor szűnnek meg, ha az utolsót is eltávolítjuk. Az értesítési felületért nem kell a kijelző tetejéig kapaszkodnunk, akár középről is lehúzhatjuk: az első oldalon találjuk az értesítéseinket és itt vezérelhetjük a zenét is, ha jobbra lapozunk, akkor a legfontosabb gyorsbeállításokat kapjuk meg, itt kapcsolhatunk zseblámpát és a Mi Drop névre hallgató xiaomis adatmegosztót is aktiválhatjuk ezen a ponton.

Rengeteg gyorsbeállítás áll rendelkezésünkre. Rengeteg gyorsbeállítás áll rendelkezésünkre.
Rengeteg gyorsbeállítás áll rendelkezésünkre. [+]

Az egykezes használatot nemcsak azzal segíti a rendszer, hogy bárhol lehúzhatjuk az értesítési felületet, hanem van egykezes mód is, ami a megjelenítő egyik alsó sarkába tömöríti a tartalmat, választhatóan 3,5, 4 vagy 4,5 hüvelykes méretben. Ehhez a home gombról balra vagy jobbra kell simítani. A kezelőfelület nem mellesleg témázható, gyárilag ötféle kinézet áll rendelkezésünkre, ha viszont bejelentkezünk Mi-fiókkal, vagy kézzel importálunk témafájlokat, akkor számos egyéb megjelenést kölcsönözhetünk mobilunknak. A Security névre hallgató app magától értetődő, képes átvizsgálni a telefon fájlrendszerét, a telepített programokat, segítségével megadhatjuk, hogy melyik alkalmazásnak mihez legyen jogosultsága, illetve különböző akkumulátorkímélő módot is aktiválhatunk, időzíthetünk.

Az infraportot vezérlő szoftver gond nélkül teszi a dolgát. Az infraportot vezérlő szoftver gond nélkül teszi a dolgát.
Az infraportot vezérlő szoftver gond nélkül teszi a dolgát. [+]

További szoftverek terén átlagos a felhozatal: kapunk email appot, hangrögzítőt (telefonbeszélgetést is felvehetünk vele), iránytűt, számológépet, QR-kódolvasót és letöltéskezelőt. A fájlkezelő nem integrál magába különböző felhőszolgáltatásokat, ám FTP-kapcsolat adott esetben létrehozható vele és az elemtípusok szerinti szűrés is adott. Az infraportot a Mi Remote névre hallgató program segítségével használhatjuk távirányításra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés