WayteQ xTAB-100qcr - sok a pixel, ez a gikszer

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapon egy fixfókuszos kamera található, mely legfeljebb 2 megapixeles, azaz 1600 x 1200 képpontos felbontású fotókat tud készíteni, a videók felbontása 640 x 480 képpontban van maximalizálva. A kameraszoftver igen kevés beállítási lehetőséget engedélyez, mindössze a felbontást és a fehéregyensúlyt kalibrálhatjuk át, aktiválhatjuk a geotagging funkciót, valamint jeleneteket kapcsolhatunk be. A képminőségről semmi pozitívumot nem tudok mondani, az összes mobilos gyermekbetegség jelen van az elkészült műveken: alacsony dinamikatartomány, kromatikus aberráció és magas zajszint jellemzi a fotókat.

A táblagépben nincs 3G-egység, így internetezéshez kizárólag a beépített WiFi-modult használjuk. Természetesen egy Bluetooth-modem is lapul a borítás alatt, GPS-modult viszont nem kapunk, a helymeghatározáshoz így kizárólag a már említett WiFi-egységet tudja használni a mobil. A pozicionálás egyébként gyors, a tablet viszonylag pontosan meg tudja határozni a tartózkodási helyet.

WayteQ xTAB-100 QCR WayteQ xTAB-100 QCR

A megbonthatatlan fém hátlap egy lítiumos akkumulátort rejt, melynek kapacitása 10000 mAh. Az érték tekintélyt parancsoló, üzemidő téren nem is teljesít rosszul az eszköz. Természetesen maximum fényerő és masszív használat mellett gyorsan le lehet meríteni, ám visszafogott terheléssel akár több napig is el tud lenni egy feltöltéssel.

WayteQ xTAB-100 QCR
[+]

Értékelés: WayteQ xTAB-100 QCR
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 10 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás ? pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 4 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Nem könnyű ítéletet mondani a WayteQ újdonságáról. Az egyik oldalon egy remek ár-érték arányú géppel van dolgunk, a táblagép ugyanis 70 ezer forintba kerül. Ennyi pénzért más nem egy ilyen minőségű kijelzőt (melyre egyébként nem túlzás azt állítani, hogy a tabletpiac egyik legjobb megoldása), a négymagos processzor és a 2 GB RAM szintén nem egy megszokott tulajdonság ezen az árszinten. A másik oldalon viszont úgy érezzük, hogy az említett Rockchip lapka nem tudja kompromisszumok nélkül meghajtani az eszközt, mely mintha egy kicsit lassabban reagálna a kiadott parancsokra, ami rendesen rányomja a pecsétet a felhasználói élményre. Negatívum továbbá a GPS-modul hiánya is, a kamera minőségére pedig nincs mentség, hiába mutat furán, ha az ember egy táblagéppel fotózik, az xTAB-100 QCR segítségével készített képek kritikán aluliak.

A táblagép érkezésekor, a specifikáció átfutása után nagyon bizakodóan álltam a WayteQ újdonságához, ám a használat során folyamatosan csökkent a lelkesedésem. Remek kijelző ide vagy oda, a felhasználói élmény terén sajnos nem tudtak felnőni a feladathoz. Persze ha erre gyógyírt jelent majd a hamarosan érkező frissítés, automatikusan ajánlottá is válik a gép, jelen körülmények között viszont csak a tetszettet kapja meg.

Update: a cikk megjelenésére két héttel megérkezett a 4.2.2-es frissítés, melyet mi is kipróbáltunk, az előző verzió alapján írt összegzésnél jóval kellemesebb az összkép. Immár nem érezzük azt, hogy a hardver nem tudja rendesen meghajtani a kijelzőt; a működés azért nem teljesen folyamatos, de már a használható kategóriába esik.

WayteQ xTAB-100 QCR

dr. Kind

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés