Vodafone Smart Platinum 7 - ezúttal nem az árazás karcsú

A piros szolgáltató saját márkás termékvonalának csúcsmobiljának ára meghaladja a 100 ezer forintot, cserébe pedig remekül teljesít.

Hirdetés

Kamera, video, audio

A hátlap büszkén hirdeti a kamera adottságait, de nincs is miért szégyenkeznie, a 16 megapixeles Sony IMX298 szenzorhoz ugyanis f/2.0 apertúrájú optika dolgozik, a villámgyors fotózást pedig PDAF-autofókusz is elősegíti, ami éjszaka is hatékonyan működik. A kameraszoftver pofonegyszerű, automata módban egy érintéssel fókuszálunk, igény szerint egy csúszkát tologatva változtatjuk az expozíció-korrekciót és már készülhet is a fotó. Négy fő mód van, az automatán kívül megtalálható panoráma, slo-mo és kézi lehetőség is, ez utóbbiban babrálhatunk az érzékenységgel (ISO 100 - 1600), a záridővel (1/8000 - 1/2 másodperc), a fehéregyensúllyal (2000 - 8500 K) és a fókusszal is. Nem maradt ki a HDR, a geotagging, kikapcsolható a zárhang, állítható a felbontás, és még segédrácsot is igénybe vehetünk. A hátlapi vaku dupla ledes, kéttónusú, fényereje viszont csak közepesnek mondható.

A képek még HDR-ben is gyorsan elkészülnek, az elkészült alkotásokra pedig nem lehet komoly panaszunk. A fehéregyensúlyt nem mindig találja el jól az eszköz, viszont a képek részletessége rendben van, noha zajmentesítés és szoftveres élesítés egyaránt észrevehető. Fókuszprobléma egyetlen fotónál sem volt, még nagyon gyenge fényviszonyok között is jól megállja a helyét a rendszer, viszont képzaj akad bőven. A lencse széleinél látható elmosódás egyáltalán nem durva, és a vonalélesség is kimondottan helytálló. A 8 megapixeles előlapi kamera érdekessége a mellette lévő ledes vaku, az önarcképek kimondottan jó minőségben készülhetnek el, akár sötétben is. A tesztvideónál is előjöttek a fehéregyensúllyal kapcsolatos problémák, viszont a hangminőség remek, az 1080p felbontású tesztvideó 60 fps sebességgel készülhetett el, a maximális felbontás pedig 2160p volt, 16:9-es képarány és 30 fps mellett.

1,5 milliméternyire emelkedik ki az optika a hátlap síkjából.
1,5 milliméternyire emelkedik ki az optika a hátlap síkjából. [+]

A videolejátszó és a zenehallgatásra szolgáló program is a Google-től származik, az ac3-hangsávval és a DivX-szel nem tudott megküzdeni, a Play Zene pedig továbbra is bajban van olyan kiterjesztésekkel, mint például a dts, ezek a problémák azonban egyéb szoftverek letöltésével orvosolhatók, ezeknél sokkal fontosabb, hogy van egy jól működő, RDS-képes FM-rádió, illetve két remek hangszóró az előlapon, amikkel kapcsolatban pozitív meglepetésben volt részünk, természetesen nem kell mélynyomóval kiegészített, szenzációs hangzást várni, de a maga módján kellően részletes, pontos és erőteljes produkciót nyújt, ráadásul maximális hangerőn sem torzít.

A rádió nem keresi, hanem „letapogatja" az elérhető csatornákat. A rádió nem keresi, hanem „letapogatja" az elérhető csatornákat.
A rádió nem keresi, hanem „letapogatja" az elérhető csatornákat. [+]

Nem csak a hangszórós teljesítményről lehet pozitívan nyilatkozni, hanem a beépített audio chipről is, bár sem a gyártó, sem a szolgáltató nem beszél különleges DAC-ról, az erősítő minden bizonnyal nem a legolcsóbb, amit bele lehetett volna tenni, még egy közepes fejhallgatót is értékelhetően szólaltat meg a platinum 7, egyedül a „hangzásjavító" funkciókat érdemes kikapcsolni, hiszen ezek elég torz irányba viszik el a zenei képet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés