Vodafone Smart Platinum 7 - ezúttal nem az árazás karcsú

A piros szolgáltató saját márkás termékvonalának csúcsmobiljának ára meghaladja a 100 ezer forintot, cserébe pedig remekül teljesít.

Hardver, szoftverezettség

A Qualcomm Snapdragon 652 nem büszkélkedhet 14 nanométeres gyártástechnológiával és Kryo processzormagokkal, de ennek ellenére megfelelő teljesítményt nyújt a mindennapokban, még QHD felbontás mellett is. Az ARMv8-as rendszerchip nyolcmagos processzorral bír, ebből négy darab Cortex-A53 pörög maximum 1,2 GHz-en, a másik 4 pedig Cortex A72, ezek 1,8 GHz-en vannak maximálva. A grafikai feladatokat Adreno 510 végzi, rendszermemóriából pedig 3 gigabájt áll rendelkezésünkre. MicroSD kártya behelyezése esetén felbukkan az adoptable storage, aminek segítségével egy formázás után képes a telefon belső tárolóegységként kezelni a memóriakártyát, így szépen kibővíthetjük az alapból sem visszafogott háttértárat: a 32 gigabájtos egységből körülbelül 24-et használhat fel a tulajdonos alapesetben, de microSD-ből egy jól telepakolt 64 gigabájtos sem okoz neki problémát, az elméleti maximum ennél nyilvánvalóan sokkal több.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart platinum 7 Honor 7 Huawei P9 lite Samsung Galaxy A5 (2016)
Rendszerchip Snapdragon 652 HiSilicon Kirin 935 HiSilicon Kirin 650 Exynos 7580
AnTuTu Benchmark 6.x 82967 pont 53149 pont 53733 pont 37880 pont
Vellamo Browser 4887 pont 2872 pont 3099 pont 2940 pont
Vellamo Metal 2521 pont 1430 pont 1434 pont 1150 pont
Geekbench 3 (single) 1499 pont 943 pont 906 pont 747 pont
Geekbench 3 (multi) 4917 pont 3621 pont 3825 pont 3488 pont
GFXBench Man. onscreen 9,3 fps 9,5 fps 8,5 fps 4,8 fps
GFXBench Man. offscreen 15,0 fps 9,2 fps 8,0 fps 4,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 22 fps 18 fps 19 fps 14 fps
GFXBench T-Rex offscreen 31 fps 15 fps 19 fps 14 fps

A teljesítménytesztek alapján a jelenlegi középkategória tetejére sorolhatjuk a lapkát, házon belül nagyjából a Snapdragon 808 szintjét üti meg a 652, de HiSilicon Kirin 935-nél és a MediaTek Helio X10-nél erősebb ez a rendszerchip, miközben komoly melegedésről nem számolhatunk be, 7 milliméteres vastagság és fém keret ide vagy oda. Egészen apró megakadások időnként előfordulnak, ha a böngészőben egy összetettebb oldalt próbálunk görgetni, vagy ha egy komoly grafikai igényű játékkal találkozunk, de ezek szinte elhanyagolható mértékűek, átlagos használatban pedig tényleg az a fontos, hogy nem lassú a kezelőfelület, és szinte alig érezni a mobil hőmérsékletén, hogy milyen komoly számítások mennek a háttérben.

Az adoptable storage segítségével akár a microSD is tud belső tárolóként viselkedni. Az adoptable storage segítségével akár a microSD is tud belső tárolóként viselkedni.
Az adoptable storage segítségével akár a microSD is tud belső tárolóként viselkedni. [+]

A rendszer alapjait Android 6.0.1 adja, így itt is találkozunk az új alkalmazásengedély-rendszerrel, a függőlegesen görgethető alkalmazáslistával és az alapértelmezetten elrejtett kezelőfelület-hangolóval. A Vodafone nem is nyúlt bele túlságosan a friss szoftverbe, néhány extra alkalmazáson és piros színű ikonon kívül nem láthatunk eltérést, így minden egyszerűen kezelhető és könnyen használható. Az ujjlenyomat-olvasót a biztonsági beállítások között állíthatjuk be, a telefon feloldása mellett vásárlásokat hagyhatunk jóvá, illetve különböző alkalmazásokat is védhetünk vele, köszönhetően a rendszerszintű integrációnak, amit a Marshmallow hozott el az Androidba. Maximum 5 ujjat regisztrálhatunk, ha megszokjuk, hogy hol van az érzékelő, akkor szinte tökéletes az érzékelés, 10-ből körülbelül 8 alkalommal sikerült felismernie, hogy én próbálom kioldani a kijelzőt, ehhez egyébként nem kell gombot nyomni, elég rátenni az ujjunkat az olvasóra.

Nem csak exponálógombként tud működni a telefon oldalán lévő billentyű, szinte bármilyen funkciót társíthatunk hozzá. Nem csak exponálógombként tud működni a telefon oldalán lévő billentyű, szinte bármilyen funkciót társíthatunk hozzá.
Nem csak exponálógombként tud működni a telefon oldalán lévő billentyű, szinte bármilyen funkciót társíthatunk hozzá. [+]

Ha már QHD kijelző, akkor értelemszerű, hogy némi VR-tartalom is elérhető, a 14 ezer forintos szemüveg nem része a gyári csomagnak, és bár nem kerül sokba, nem is a legdurvább élmény, amit elképzelhetünk, hiszen csak a YouTube 360-as videóit nézhetjük és a Cardboard-játékokat próbálhatjuk ki a virtuális valóságban. A gyári tárcsázó helyett a Vodafone-féle Call+ érhető el, ami annyival nyújt többet a Google-féle megoldásnál, hogy webes úton bárhonnan, bármilyen eszközről hozzáférhetünk névjegyeinkhez és hívásnaplónkhoz, illetve felírhatjuk magunknak a sikertelen hívásaink okát.

Message+ névre hallgat az üzenetkezelő alkalmazás. Message+ névre hallgat az üzenetkezelő alkalmazás.
Message+ névre hallgat az üzenetkezelő alkalmazás. [+]

A Vodafone Protect a McAfee nevű biztonsági szoftver átnevezett változata, amivel víruskeresést, rendszerkarbantartást és az üzemidő növelését érhetjük el, legalábbis elméletben. A Mobil Vodafone lényegében a Netinfo alkalmazásba öntött változata, segítségével ellenőrizhetjük a hátralévő adatkeretünket és plusz adatot is vásárolhatunk. A Google-féle szoftvercsomag maradéktalanul telepítésre került, de kapunk Outlookot és tippgyűjteményt is, ez utóbbi szintén szolgáltatói extrának mondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés