Vodafone Smart N9 lite - ennyiért már telefont is vehetsz

Teszten a Vodafone jóárasított, szolgáltatói készüléke, amin Android Go fut, mellesleg pedig nyert egy dizájndíjat is. Lehet, hogy pont ez a legjobb operátori konstrukció?

Hirdetés

Külső

Olyan superior grip van a készüléken, hogy erre tényleg nincsenek jobb szavak. És ha az olvasó esetleg itt némi iróniát gyanít, akkor mindenképpen szeretném arról biztosítani, hogy frankón egészen remek fogása van a telefonnak, mintha alapból rajta lenne egy nívós tok, kicsit gumis, nagyon recés, tapad a kézbe, meg lehet ragadni, nem fog kicsúszni. Egyébként valószínűleg ez ért egy iF-díjat, mert ha amúgy szemből tekintünk reá, akkor azért már elég közönséges termék, oké, 18:9-es kijelzőt kapott, de ma már erre mindenki képes.


[+]

Akad azonban még egy pont, ahol tetten lehet érni az odafigyelést: az oldalsó gombok elhelyezése és nyomáspontja remek, a kijelzőt működtető billentyű felülete pedig recés, hogy vakon is eltaláljuk, erre szintén jár egy vállonveregetés. A kijelző felett kis kamerát, kis előlapi vakut és némi beszédhangszórót fogunk találni, alul ott a microUSB, felül pedig a 3,5 mm-es jack lukacskája. A hátlap frankó, alul a szolgáltatói logó, felül a kamera, ennyi, nem is kell több, tehát a termék kifejezetten meggyőző, amíg be nem kapcsoljuk, mert ott azért komolyan árnyalódik majd a kép.


[+]

Rögtön azzal, hogy az első bekapcsolás valami embertelen lassan történik meg, percekig animálgatja a Vodafone logót a telefon, mire tényleg eljutunk odáig, hogy hellószia, jöhet a Google-fiókod és mindjárt használhatod a holmit. És ekkor már látni fogjuk azt is, hogy a 480 x 960 pixeles kijelző nem éppen a telekommunikációs piac jelenlegi csúcsa. A fehér az inkább delfinszürke (hogy egy klasszikus Trabant-árnyalatot idézzek meg) és itt már érződik, hogy hardveresen nem egy vadállat a termék, mert hosszú másodperceket kell arra várni, hogy felbukkanjon a virtuális billentyűzet, amivel szőrös betűket írhatunk (ezen az alacsony felbontáson azért látszanak a pixelek). Ezután kapunk még néhány roppant hasznos tanácsot (kép lent), aztán hajrá.

Kijelző-teszt
Mérés Vodafone Smart N9 lite Meizu M6 Alcatel 3x Nokia 1
Képátló 5,34 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5,7 hüvelyk 4,5 hüvelyk
Felbontás 480 x 960 720 x 1280 720 x 1440 480 x 854
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 313 nit 432 nit 378 nit 270 nit
Fehér fényerő (min.) 12 nit 1,8 nit 2,3 nit 13,35 nit
Fekete fényerő 0,43 nit 0,34 nit 0,26 nit 0,14 nit
Kontrasztarány 728:1 1202:1 1729:1 1933:1
Színhőmérséklet 8039 K + kézi 7470 K 8070 K + kézi 7487 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Szóval ez egy Alcatel 1X, persze ez nincs ráírva sehová, de ez volt az alap, ezen csavartak egyet a jópofa hátlappal, de mostanában egyébként lehet ezért-azért szidni az Alcatelt, azt viszont nemigen vitattuk mi sem, hogy a friss cuccaik eléggé össze vannak rakva. A külső tehát rendben van, viszont mindjárt elmélyedünk abban a posványban, amit 1 GB RAM és egy oldschool, négymagos MTK chipset jellemez.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Vodafone Smart N9 - csak ha piros hó esik

    A szolgáltató nevével fémjelzett eszközök esetén általában a jó ár/érték arány említhető erős pozitívumként, itt azonban sajnos más a képlet, noha a tudás nem ugrott előre. Nem igazán jó vétel.

Előzmények

Hirdetés