Vivo X9 - vivatlan vendég

A Vivo készüléke erős felső-középkategóriás szerkezet, komoly szelfiképességekkel, viszont adott közegben és szinten borzasztóan drága. Plusz nem tud magyarul, de angolul is alig.

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs paletta nem teljes, kezdve azzal, hogy nincs B20-as sávtámogatás, így a 800 MHz-es frekvencián érkező 4G nem elérhető (a B1/B2/B3/B4/B5/B8 FDD-LTE sávok adottak). Egyébként 300 Mbps-os elméleti maximumot élvezhetünk mindkét nanoSIM kártyán, dual standby rendszerben. Infraport és NFC nincs, az OTG-t viszont ne felejtsük el aktiválni, ha szükségünk van rá. A Direct és HotSpot funkciókkal ellátott WiFi 802.11a/b/g/n/ac szabványon, két sávon csatlakozik, a 4.2-es verziószámú Bluetooth pedig ismeri az energiahatékony (LE) és A2DP protokollt. A GPS minden létező rendszerre rálát, leszámítva a Galileót, a BeiDou, a GLONASS és a földi hálózatok és routerek adatai viszont hatékonyan segítik a navigációt. A beszélgetés hangminősége teljesen rendben van, a hangerő mindkét oldalon kielégítő. Szenzorokból sincs hiány, mindössze a nyomás- és hőérzékelő hiányzik, minden más van.


[+]

A lapkakészletnek köszönhetően a készülék támogatja a Quick Charge gyorstöltést, a nálunk sztenderd aljzat viszont nem támogatja a 2 amperes, A szabványú, földeletlen töltőfejet, így más, lehetőleg QC kompatibilis megoldás után érdemes nézni. Az üzemidő a 3050 mAh kapacitású telepen múlik, ezt többlapos, intenzív böngészéssel nagyjából 8 és fél óra alatt lehet offolni, offline videozásánál viszont csak átlagosan 6%-ot merül óránként, ami 16 órányi mozit tesz lehetővé. Meg kell jegyezni, böngészni 100%-os töltöttség mellett kezdtünk, míg a videót úgy négy órán keresztül, 47%-ról futtatuk.

Értékelés: Vivo X9
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 3 pont
Hogyan értékelünk?

Kicsit rendhagyó összegzés következik. A Vivo X9 egy teljesen jó telefon. Hatékony, kellően aktuális és potens hardver van a minőségi házban, a kamerák jók, a hang viszonylag jó, a portré szelfi lehetősége jó, a gesztusvezérlések és az extrák jók, a megjelenítés és az üzemidő szintén jó. A B20 hiánya nem jó; az, hogy a felét sem értjük annak, hogy mit akar az eszköz, az meg nagyon nem jó. Ebből az összegből a következő készülékeket is megvásárolhatjuk és a technológiai valamint nyelvi lokalizációs hiányosságok miatt még csak azt sem szükséges részletezni, hogy a felsorolt alternatívák miben, vagy hogyan jelentenek értelmesebb választást, mint a 150 ezer forintos Vivo X9: Xiaomi Redmi Note 4 (ebből akár kettőt is vásárolhatunk), Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi A1 (ebből szintén beleférne kettő is), OnePlus 3T, OnePlus 5, Sony Xperia XA1 Ultra, Huawei P9, Huawei P10 (majdnem), Huawei Mate 9 (szintén majdnem) Honor 9, LG G6, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A5 2017, iPhone 7 (majdnem), illetve bármi, ami tetszik 150 ezer forint alatt és tud legalább angolul. Egyszerűen jelenlegi formájában nem látjuk szükségét, hogy további magyarázatot fűzzünk a Vivo X9 létjogosulatlanságához ezen az árszinten. Pedig egyáltalán nem rossz készülék és rózsaszín.

AliceWake

A tesztkészüléket az eMAG biztosította, a felajánlást köszönjük!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Vivo

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés