Ultimate Ears Boom 2 - partibomba

Bár az amerikai székhelyű gyártónak bőven van tapasztalata komolyabb hangkeltők gyártásában, a Boom 2 inkább egy divatmodell, annak viszont megfelelő.

Bevezető, tartozékok

Hardveres fronton a Logitech meghatározó és sokak által kedvelt márkának számít, ismerhetjük őket különböző perifériáikról és gamer kiegészítőikről, ám ha minőségi zenehallgatásról esik szó, akkor nem az első gyártó, amelyik eszünkbe jut, főleg itthon. Pedig a svájci székhelyű vállalat évek óta komoly lépéseket tesz annak érdekében, hogy ezen a piacon is érdemben szerepelni tudjon, 2008-ban például 34 millió dollárért felvásárolták az Ultimate Ears névre hallgató céget, majd bemutatták az első in-ear fülhallgatót, ami a Logitech nevéhez köthető. Az Ultimate Ears neve talán sokak számára ismerősen cseng, de még többek számára fog valamit mondani, ha eláruljuk, hogy az amerikai illetőségű, többarmatúrás, méregdrága fülhallgatókat gyártó Westone-nal vannak szoros együttműködésben, tehát a tudásbázis minden bizonnyal rendelkezésükre állt, a Logitech egykori csúcsmodellje, az UE900 is egy négyarmatúrás, cserélhető kábeles, remekül sikerült in-ear volt.

Az előző generációs UE Boomot a Logitech fejlesztőközpontjában tekintettük meg 2013-ban.
Az előző generációs UE Boomot a Logitech fejlesztőközpontjában tekintettük meg 2013-ban. [+]

A Logitech néven futó in-ear fülhallgatók zenei minőségére nem lehetett komoly panasz, viszont itthonra sajnos nem jutottak el, hiszen a korlátozott darabszám és a magas ár egyszerűen nem volt összeegyeztethető a magyar piaccal, így a hazai forgalmazó nem is próbálta őket bevetni, az UE-szériás fülhallgatók a mai napig igazi rétegtermékek. Ám van egy kategória, ami az utóbbi időben egyre népszerűbb, divatosabb és szinte minden gyártó fantáziát foglalkoztatja: ez a Bluetooth hangszórók nagy családja. Éppen ezért kézenfekvő volt, hogy a Logitech is bemutasson ilyen eszközöket az Ultimate Ears neve alatt – hiszen a komoly múlttal rendelkező audiocég neve elég jól cseng, ha egy hangszórón látjuk viszont. Az első generációs UE Boom három éve mutatkozott be, nemrég pedig megérkezett a második, ráncfelvarrott változat is, ami ránézésre pont ugyanolyan, mint a régi, de a hangminőségen állítólag sokat javítottak.

A kék hangszóróhoz neonsárga tartozékok járnak.
A kék hangszóróhoz neonsárga tartozékok járnak. [+]

Az UE Boom 2 egy henger alakú, fekete műanyagdobozban jutott el hozzánk, amit szétnyitva férünk hozzá a hangszóróhoz és a tartozékokhoz: kapunk microUSB-kábelt, két részből álló töltőadaptert és némi leírást. A termékoldal és maga a kütyü is azt sugallja, hogy fiatalos terméket akartak létrehozni, éppen ezért rengeteg színben vehetjük meg az eszközt, fekete, fehér, piros, narancssárga-lila, kék és kék-zöld az alappaletta, ezen felül pedig vannak még különböző limitált, mintás szériák is.

Hirdetés

Külső, csatlakozási módok

Az UE Boom 2 méretei és tömege alapján leginkább egy félliteres, vízzel teli PET palackra emlékeztet, a henger alapkörének átmérője 67 milliméter, magassága 180 milliméter és 548 grammot nyom. A hangszórórács szövetből készült, a körülötte lévő burkolat (esetünkben a zöld színű) pedig szilikon, ezen találunk minden nyomógombot és csatlakozót. A kütyü jobb oldalára kettő gomb került, az egyikkel a be- és kikapcsolást oldjuk meg, a másikkal pedig a Bluetooth-láthatóságot aktiváljuk. A bekapcsolt állapotot fehér színű, folyamatosan világító led jelzi, a kapcsolat keresését pedig villogás. Felül kaptak helyet a hangerőszabályzó gombok, de nehéz őket nem észrevenni, az eszköz méretéhez képest hatalmasra sikerültek, nyomáspontjuk egyébként nagyon jó, és mivel a plusz és mínusz jeleket besüllyesztették, így semmiképpen nem fogjuk eltéveszteni, hogy melyiket nyomjuk meg.

Nem áll meg a lábán.
Nem áll meg a lábán. [+]

A gyártó szerint medencés bulikhoz is remekül használható a hangszóró, hiszen teljesítette IPX7 ipari szabványt, és állítólag akár 30 percet is maradandó károsodás nélkül tud eltölteni maximum 1 méter mély vízben, tehát némi fröccsenő víz meg sem kottyanhat neki. A csatlakozókat éppen ezért gondosan szigetelték, a szilikonburkolatot kézzel tekerhető szárnyas csavarral rögzíthetjük a hangszóróhoz.

Az UE Boom 2 a Huawei P9 Lite mellett.
Az UE Boom 2 a Huawei P9 Lite mellett. [+]

Miután végeztünk az első feltöltéssel, kezdődhet a zenehallgatás, 3,5 milliméteres jack kábellel vagy Bluetooth-on keresztül adhatunk forrást, ez utóbbi esetben maximum 8 eszköz csatlakoztató hozzá egy időben. Nem maradt belőle ki az NFC, így egy érintéssel párosíthatjuk hozzá mobilunkat vagy táblagépünket, ami egyszerű és gyors megoldás. Természetesen a Bluetooth A2DP-képes, telefonhívásnál pedig elméletileg használhatjuk kihangosítóként az eszközt, valójában elég gyengén hallottak minket a másik oldalon.

A mobil beállításaiból csatlakozhatunk a hangszóróhoz, de ha ez sikerült, akkor egy egészen felhasználóbarát alkalmazással vezérelhetjük a kütyüt. A mobil beállításaiból csatlakozhatunk a hangszóróhoz, de ha ez sikerült, akkor egy egészen felhasználóbarát alkalmazással vezérelhetjük a kütyüt.
A mobil beállításaiból csatlakozhatunk a hangszóróhoz, de utána egy egészen felhasználóbarát alkalmazással vezérelhetjük a kütyüt. [+]

Android és iOS rendszerekre elérhető egy UE Boom alkalmazás, amivel láthatjuk a hangszórónk aktuális töltöttségi állapotát, beállíthatunk ébresztőt, és két hangszórót is egymáshoz csatlakoztathatunk a sztereó hatás érdekében. A szoftverben beépített hangszínszabályzó is van, az előre beállított sémákon túl ötcsatornás (150, 300, 1k, 4k és 8 kHz) kézi mód áll rendelkezésünkre. A telefonnal való kapcsolat egy kütyüvel az esetek többségében stabil, de ha több vezeték nélküli forrás között szeretnénk váltani, akkor gyakran nem akar megszólalni az új mobilról, ilyenkor csak az újrakapcsolódás segít.

Hangminőség, összegzés

Kompakt méretéhez képest baromi hangosan szól az UE Boom 2, az előző szériához képest állítólag plusz 25 százalékot csikartak ki az újdonságból, és tényleg csúcsra járatták, maximális hangerőn már egy enyhe torzítás is érzékelhető. A basszusok mennyisége nagyon függ attól, hogy hol szólaltatjuk meg az eszközt, közepes méretű helyiségben kimondottan jó arányban áll a többi hangtartománnyal az ütős basszus, kisebb szobákban túl soknak tűnik, szabadtéren pedig túl kevésnek. Az általános hangkép kicsit hűvös, főleg a kültérben visszahúzódó mélyek miatt, ugyanakkor ez egyáltalán nem zavaró, és a hangszínszabályzóval jól korrigálható az az enyhe középhiány, ami a V-karakteres irányultság tipikus jellemzője.

MicroUSB csatlakozó és 3,5 milliméteres jack került a kütyü oldalára.
MicroUSB csatlakozó és 3,5 milliméteres jack került a kütyü oldalára. [+]

Az üzemidő állítólag akár 15 óra is lehet folyamatos zenehallgatással, de ez csak kábeles csatlakozással, közepes hangerő mellett tartható, ha maximumon használjuk és több eszközt kapcsolunk hozzá Bluetooth-szal, akkor gyorsabban pörögnek lefelé a százalékok, akár 6-7 óra alatt is képes lemerülni, de ez még így sem egy rossz érték. Az alkalmazás viszont nem küld értesítést arról, ha a telep lemerülőben van, így ha nem figyeljük eléggé a programot, akkor váratlan meglepetés érhet minket, pedig ezt könnyen megoldhatta volna a gyártó.

Hatalmasra sikerültek a hangerőszabályzók.
Hatalmasra sikerültek a hangerőszabályzók. [+]

Az UE Boom 2 ára körülbelül 60 000 forint, ez viszonylag soknak számít egy közepes hangminőségű Bluetooth hangszóróért, de ha figyelembe vesszük a vízállóságot, a márkajelzést és a hozzá tartozó alkalmazást, akkor érthető a felár, a hasonló összegbe kerülő JBL Charge 2+ sem szól kimondottan jobban, NFC sincs benne, viszont kihangosítóként jobban működik és képes tölteni a telefonunkat. Senki ne gondoljon high-end minőségre, vagy a többarmatúrás in-ear hangkeltők fülbemászó hangzására, amikor az Ultimate Ears hangszóróját választja, viszont kisebb bulikhoz vagy egyéni zenehallgatáshoz a laptop vagy telefon hangszórója helyett kimondottan jól használható ketyere. Tetszett!

Ultimate Ears Boom 2

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt